gitarrigde dip ses giderme

Dostlar merhaba,
gitar rigde çok fazla dip ses alıyorum, bağlantı için ses kartı kullanmıyorum 10 liralık dandik jak çoklayıcı ile bağlanıyorum, bu gürültüyü gidermenin bir yolu var mıdır ? Alternatif programda olabilir.

Merhabalar,
Farklı bir yazılım kullanarak sorunun çözüleceğini zannetmem. Tolere edilecek seviyede bir dipses varsa aynı uygulama üzerinden noise gate deneyebilirsiniz. Sorunun Jack çoklayıcıdan kaynaklanma ihtimali muhtemel. Bir de son olarak eğer kullandığınız bilgisayar laptop ise ve şarj aleti takılı ise sorun bundan da kaynaklanıyor olabilir. Bunların hepsi ihtimal tabi. Net bir şey söylemek biraz zor.

Daha kolay bir yerde de ayar olmalı ama ayrı bir pedal olarak şurda nasıl gürültü giderileceği anlatılıyor:

Bu tarz programlarda dip gürültüsü normale göre daha fazla oluyor. Özellikle drive'lı seslerde bu kendini belli ediyor. Programların hepsinin üzerinde noise gate tarzı ayarlar var. Biraz kurcalayarak çözebilirsiniz. Bu tarz uygulamaların düzeltemeyeceği tarzda büyük bir sorun varsa o zaman ara kablolardan ya da diğer sorunlardan olabilir.

Geri