Sattığınıza Pişman Olduğunuz Ekipmanlar

Mal gibi zamanında aldığım Epiphone prophecy elektromu ve Ej200 akustik gitarımı sattım. Şimdi tekrar alayım diyorum elektro 10K akustik 5K olmuş. Aklıma tüküreyim. Çok pişmanım.

Ibanez Prestige Rg1570. Satmış sayılmaz takaslamıştım Prs SE Paul Allender ile. Kargo ile göndermiştik gitarları birbirimize ve ben gitarı aldığım gibi pişman oldum ancak benim gitarı alan arkadaş geri göndermek istemedi. (Beğenmezsek geri takaslayacağımız konusunda anlaşmıştık ancak buna uymadı). Neyseki o Prs'i elimden çıkardım ve tekrar başka bir Rg1570 almıştım o dönem.

DSC01033.JPG

Yani çok fazla var esasen ancak hangisini geri alırdım dersek, vakti ile USA den almış olduğum 1956 CS Fender. Bu forumdan bir arkadaşa satmıştım. Şu an nerede olduğunu bilen varsa yeşillendirirse sevinirim..

Dosyalar

• BlackStrat001.jpg
    BlackStrat001.jpg
    233.4 KB · Gösterim: 189
Ibanez Prestige Rg1570. Satmış sayılmaz takaslamıştım Prs SE Paul Allender ile. Kargo ile göndermiştik gitarları birbirimize ve ben gitarı aldığım gibi pişman oldum ancak benim gitarı alan arkadaş geri göndermek istemedi. (Beğenmezsek geri takaslayacağımız konusunda anlaşmıştık ancak buna uymadı). Neyseki o Prs'i elimden çıkardım ve tekrar başka bir Rg1570 almıştım o dönem.

146160 eklentisini görüntüle

Rengi çok hoşmuş, biraz bilgilendirebilir misiniz?

Rengi çok hoşmuş, biraz bilgilendirebilir misiniz?
Sea foam green rengi. Uzun süre kullandıktan sonra gitarımın görüntüsünden biraz sıkılmaya başlamıştım ve rengini değiştirmek istedim. Boyasını kazıdım ve gitar boyama işleri yapan bir abimize gönderdim, gerisini o halletti. Manyetikleri de kendim boyadım beyaza. Killswitch, potans ve switch başlıklarını da beyaz renkli olanlarla değiştirdim. Hatta biraz daha abartıp klavyesini de mapple ağaç ile değiştirecektim ki orada durdum artık. :D Ben 2.sahibiydim bu gitarın. Sanırım benden sonra 2 kez daha el değiştirdi. Şuan kimde olduğunu bilmiyorum ama kendine has bir görünümü olduğu için illaki ortaya çıkacaktır. ^^

DSC01035.JPG

Hocam konuyla pek alakalı değil ama ltd m1000 deluxe ile rg2570 arasında hangisini tercih edersiniz diye sorsam :)
hocam alakasız aletler, biri bir uç, biri bir uç. Kökten metalciysen ve düşük akortları da kullanıyorsan m ya da mh 1000 daha mantıklı. Sahnen varsa ya da daha geniş bir yelpazede çalıyorsan, modern metal öncelikli değilsen rg daha mantıklı.
Saplarını iyi dene, ltd C, D arası bir formda ve orta/ince kalınlıkta. Rg ise D şeklinde süper ince, hiç sevmem nefret ederim. Manyetikler güçsüz olursa sapın inceliğinden kaynaklanan bir yavanlık hissedersin tonda zaten bu prestige rglerde. Ben dimarzio crunchlab gibi bir canavarla kullandığımdan dolayı tonundan çok memnundum.

Hocam konuyla pek alakalı değil ama ltd m1000 deluxe ile rg2570 arasında hangisini tercih edersiniz diye sorsam :)
Ben cevap vereyim mi? Forumun başka yerinde gitar ve müzikten alakasız tartışma yüzünden valla hayattan soğudum.

Onun kalitesi daha iyi, bunun kalitesi daha iyi mevzusundan bağımsız en belirgin farklılık sap ve klavye yarıçapı zaten. Japon bir Ibanez, LTD'den genel olarak daha iyidir, istisnalar olabilir ama %90 böyledir. Dediğim gibi, gitarların sap tasarımı ve klavye yarıçapı o kadar farklı ki, diğer konular önemsiz kalıyor. Eğer bu iki gitardan birini alacaksanız, mutlaka ikisini de deneyin.

Dostum selamlar,
Öyle iki farklı iki güzel gitarlarki.. ama biri armut biri elma. Bu arada şunu söylemeyeliyim rg ile daha fazla olmuştu birlikteliğimiz. Ama gerçekten elmayşa armut hatta patlıcanla mor lahana 😂🤘🏼 Açıkçası beklentilerin önemli. Mh daha gümbür gümbür bir gitar sert asi ve seksi bir gitar . Rg ise daha bi ev hanımı.
klavye olarak karşılaştırma bile yapmıcam sonuç belli.. (eze eze değil ama sonuçta prestigeden bahsediyoruz..).

sonuç olarak bana şuan ikisininde sunsalar , piyasa para vs gözetlemeyecek olsam Mh1000 deluxü alırım.
veya prestige i alırım ama yanına manyetik vermelerini şart koşarım. Dimarzio ibz o gitara yakışmayan bir manyetik. He tabi şu da var; amaç ve tarz ne ?
Bu işi profesyonel anlamda yapan biriysen gerektiğinde yumuşak tonlara clean ritmlere ihtiyaç duyuyorsan kesssssinlikle prestige..! Hatta manyetik mod. Çok tammühim olmaz . He benim gibi sert tonlara bayılan bir ev çalıcısı isen ben Mh derim. Tabi kişisel istekler burdaki en önemli faktör bence benim lafımlamkarar vermeyin :)

Dostum selamlar,
Öyle iki farklı iki güzel gitarlarki.. ama biri armut biri elma. Bu arada şunu söylemeyeliyim rg ile daha fazla olmuştu birlikteliğimiz. Ama gerçekten elmayşa armut hatta patlıcanla mor lahana 😂🤘🏼 Açıkçası beklentilerin önemli. Mh daha gümbür gümbür bir gitar sert asi ve seksi bir gitar . Rg ise daha bi ev hanımı.
klavye olarak karşılaştırma bile yapmıcam sonuç belli.. (eze eze değil ama sonuçta prestigeden bahsediyoruz..).

sonuç olarak bana şuan ikisininde sunsalar , piyasa para vs gözetlemeyecek olsam Mh1000 deluxü alırım.
veya prestige i alırım ama yanına manyetik vermelerini şart koşarım. Dimarzio ibz o gitara yakışmayan bir manyetik. He tabi şu da var; amaç ve tarz ne ?
Bu işi profesyonel anlamda yapan biriysen gerektiğinde yumuşak tonlara clean ritmlere ihtiyaç duyuyorsan kesssssinlikle prestige..! Hatta manyetik mod. Çok tammühim olmaz . He benim gibi sert tonlara bayılan bir ev çalıcısı isen ben Mh derim. Tabi kişisel istekler burdaki en önemli faktör bence benim lafımlamkarar vermeyin :)
Soruma yanıt veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. Birkaç yıl rg2550 kullandığım dönem olmuştu genel olarak memnundum. Sahne yada stüdyo çalışmam yok. Ev müzisyeniyim :) ağır metalci olmamakla birlikte sap profiline çok önem veririm. Galiba prestige biraz daha öne çıkıyor bu konuda. Ama bu gitarda da manyetiklerden dolayı kendine has bir tonu olmadığını düşünüyorum. M1000 deluxe deneme imkanım olmadı. Pandemi koşulları malum müzik mağazalarını gezip deneme şansı da bulamadım henüz. Ama M1000 deluxe denemeden prestiji almayı düşünmüyorum☺️

Soruma yanıt veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. Birkaç yıl rg2550 kullandığım dönem olmuştu genel olarak memnundum. Sahne yada stüdyo çalışmam yok. Ev müzisyeniyim :) ağır metalci olmamakla birlikte sap profiline çok önem veririm. Galiba prestige biraz daha öne çıkıyor bu konuda. Ama bu gitarda da manyetiklerden dolayı kendine has bir tonu olmadığını düşünüyorum. M1000 deluxe deneme imkanım olmadı. Pandemi koşulları malum müzik mağazalarını gezip deneme şansı da bulamadım henüz. Ama M1000 deluxe denemeden prestiji almayı düşünmüyorum☺️
Denediğinde daha çok kararsız kalacaksın ne yazıkki :) çünkü offroad araç sürmek de çok zevkli yüksek hpli araç sürmek de :)
Bana kalırsa yapılacak en güzel hamle prestige + manyetik modifikasyonu.

Yamaha Pac 611 HFM gitarım vardı, her yola gelen bir gitardı. Saptaki p-90'ı arıyorum valla. Forumdan Oğuz'la yıllar önce takas etmiştik. Şu an böyle her yola gelen bir gitar ihtiyacım var uygun fiyatlı. Ama en dandik gitarlar bile 6-7K olmuş, insan şaşırıyor. Benim Oğuz'la takas ettiğim MIM Fender'i 1700 TL'e satmıştım mesela 2017'de. Hey gidi.

Geri