Pedallar...

Merhaba benim marshall mg10cf bir amfim var.Artık pedal almak istiyorum bu amfiye her pedal uygun mudur,hangi pedalları önerirsiniz,uygun fiyatlı pedalları söyler misiniz? Teşekkürler

Pedal derken distortion pedalını kastediyorsundur herhalde. Zaten pedal dediğin, amfiyle gitar arasında koyduğun cihazdır. Bir pedal alırken bir kablo daha alman gerekecektir doğal olarak. Zaten bir çok distribütör firmanın ve büyük bayilerin online alışveriş sitesi de bulunuyor. Zuhal Müzik, Cangöz Müzik, Dore Müzik, Kıvılcım Müzik, Senkop Müzik vb çeşitli pedal modelleri bulabileceğin firmaların online sitelerinden model fiyat araştırması yapabilirsin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Araştırdım pedal bence biraz sonrası için iyi olabilirir. Prosesöre sıcak bakıyorum. Kullanımı çok zor olmayan prosesörler onerebilir misiniz bütçem 1200 e kadar çıkabilir. Zoom g1/g1x ' çok içime sindi. Ama onda da onu bir hoparlöre mi amfiye bağlamamıź gerekiyo anlamadım bana yardımcı olabilr misiniz

Araştırdım pedal bence biraz sonrası için iyi olabilirir. Prosesöre sıcak bakıyorum. Kullanımı çok zor olmayan prosesörler onerebilir misiniz bütçem 1200 e kadar çıkabilir. Zoom g1/g1x ' çok içime sindi. Ama onda da onu bir hoparlöre mi amfiye bağlamamıź gerekiyo anlamadım bana yardımcı olabilr misiniz
Hoparlörden kastınız amfi mi onu tam anlayamadım ancak amfiye bağlayarak kullanabilirsiniz. Ayrıca processorlerin neredeyse tamamında kulaklık çıkışı da mevcut. Tercih ederseniz kulaklık ile de kullanabilirsiniz.

Bende line 6 pod 3 live gibi profesyonel bir prosesör var fakat prosesör tavsiye etmem çünkü pedalların simülasyonlarını bulunduruyor fazla bir dirve ve çok tiz sesler veriyor. çok fazla ton bankası bulunuyor ilk alırken cazip gelse de bir çoğunu kullanmıyorsun. sana tavsiyem netten efeklerin sesini dinleyip kendine bir pedal dizilimi kur ve onları al. öreğin ben delay, distortion, overdrive, chorus, loop pedallarını çok sık kullanıyorum bunun gibi bir dizilim belirleyip alabilirsin. Ama ekonomik olmasını bilgisayardan da kayıt yapmayı düşünüyorsan prosesör alabilirsin. porsesörler sana ses kartı ve geniş bir ses bankası sunmakta bu da kayıt yaparken işini çok kolaylaştırmaktadırlar. Tona önem veriyorsan ki vermelisin bu yüzden pedal tavsiye ederim.

Geri