500K Potans Nereden Alabilirim?

Herkese merhaba. Gitarım için potans alacağım, ancak bulduğum potansların boyu hep uzun.
Gitar için uyumlu 500K potans nereden bulabilirim?
Robotistan, Direnç.net'e baktım.

Son düzenleme:
Shaft uzunsa, gövde boşluğuna sığdığı sürece pickguard altına taktığınız ekstra somunla pickguard üstünde ne kadar kalacağını ayarlayabilirsiniz.

Ayrica kafaya göre potans değiştirmeyi tavsiye etmem. Hani volume kurtarır da özellikle ton potasına audio taper bir potans takmanizi öneririm. Herkes farklı tabii ama tona lineer potans takarsaniz bas ve tiz arasında epey nüans kaybediyorsunuz, en azından benim tecrübem o.

Shaft uzunsa, gövde boşluğuna sığdığı sürece pickguard altına taktığınız ekstra somunla pickguard üstünde ne kadar kalacağını ayarlayabilirsiniz.

Ayrica kafaya göre potans değiştirmeyi tavsiye etmem. Hani volume kurtarır da özellikle ton potasına audio taper bir potans takmanizi öneririm. Herkes farklı tabii ama tona lineer potans takarsaniz bas ve tiz arasında epey nüans kaybediyorsunuz, en azından benim tecrübem o.
Cevabınız için çok teşekkürler. Bu ayarı öğrenmem iyi oldu.

Değiştirmek istememin sebebi, SX Strat'larda değişince seste güzel bir değişiklik oluyormuş. Bu nedenle değiştirmek istedim.
Sizin bahsettiğiniz audio taper potans nedir? Şu fender'ın volume tuşuna basıp kaldırdığımız cinsten mi? Ya da Seymour Duncan gibi markaların bu iş için ürettiği potansiyometreler mi? Konuya hakim değilim.

Herkese merhaba. Gitarım için potans alacağım, ancak bulduğum potansların boyu hep uzun.
Gitar için uyumlu 500K potans nereden bulabilirim?
Robotistan, Direnç.net'e baktım.

Rabitcim çok rica ederim:) link vermek pek adetim değildir ama sen yabancı değilsin;)
Bu arada mesajdan göndermek istedim linkleri mesajlara giremedim :( sorun var diyor nasıl yapacağımı bilemedim. Arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

ttps://www.gitarparca.com/fender-500k-split-shaft-potans-cts

Rabitcim çok rica ederim:) link vermek pek adetim değildir ama sen yabancı değilsin;)
Bu arada mesajdan göndermek istedim linkleri mesajlara giremedim :( sorun var diyor nasıl yapacağımı bilemedim. Arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Çok teşekkür ederim. Mecbur Fender ya da Dimarzio alacağım :D.

Bu arada, özel mesajları mesaj göndermek istediğiniz kişinin profiline tıklayıp Özel konuşma başlat tuşuna basın. Ardından özel mesaj atabileceğiniz bir yere yönlendirecek :).

Gitar parçaları, genel internet alışveriş siteleri yerine gitarparça ve solomüzik gibi müzik aleti donanımlarını satan firmaların internet sitelerinden yapılmalı. Sonra da ne idüğü bilinmeyen yerlerden tedarik ediliyor. Sonra da yok paslı çıkmış, yok sahte çıkmış. mesela hantug'un ürünlerini Türkiye'de üreten bir yer vardı ama en azından Hantug'un sitesinde bilgileri mevcuttu. Yetkiliydi. Ama çıkıp da afedersin fantezi ürün satan yerden gitar teli tedarik edilir mi? Bu sitelerden ne alırsak alalım lütfen tedarik ettiği yeri bilerek alalım.

Son düzenleme:
rabitcim
Bu arada, özel mesajları mesaj göndermek istediğiniz kişinin profiline tıklayıp Özel konuşma başlat tuşuna basın. Ardından özel mesaj atabileceğiniz bir yere yönlendirecek :).

Rabitcim özel mesaj göndermeyi biliyorum. Fakat 2 haftadır sorun yaşıyorum. Tam mesaj yazacakken siteden çıkış yapıyorum ya da beni dışarı atıyor herhalde anlayamadım iste :/

Geri