500K Potans Nereden Alabilirim?

rabitcim

Rabitcim özel mesaj göndermeyi biliyorum. Fakat 2 haftadır sorun yaşıyorum. Tam mesaj yazacakken siteden çıkış yapıyorum ya da beni dışarı atıyor herhalde anlayamadım iste :/
Pardon, ben direkt anlatıma geçtm :). Kusuruma bakmayın. Bu arada, sitede çok sorun olabiliyor. Altyapısı falan da çok iyi değil gibi. Olsun, kullanmaya devam :).

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak, A500K ile B500K'nın farkı nedir? Ve, açıklamada Humbucker için yazıyor. Ben SSS için alacağım. Uygun olur mu?

Humbucker yazmasının sebebi 500k potansların genellikle humbuckerlarda kullanılmasındandır. Single manyetikler için genelde 250K kullanılır fakat tamamen zevk meselesi.
A: Audio taper
B: Linear taper

Dostum sen muhtemelen benim gitar modifikasyonumu anlattığım post sonrası gitarının potanslarini 500k yapmak istiyor olabilirsin lakin eğer gitarının tonu yeterince tiz ise veya amfin zaten parlak ton karakterine sahipse bu modifikasyon senin için gereksiz bir ek masraf olabilir ve sürekli ton potlarını kısmak isteyebilirsin. Hele ki köprü manyetiğine ton mod yapmadıysan. Ben 500K potlar ile tiz patlak cıngıl cıngıl strat tonuna bayıldım ancak benim tüm manyetikler için ton ve volume potlarını aktif olarak kullandığımı söylemem gerek. Potanslari 500K yaparsan tiz frekanslar belirginleşecek, bunun dışında manyetiklerin tonu değişmeyecek veya iyilesmeyecek. Uyarımı yapayım da, neyle karşılaşacağını veya neyin değişeceğini net olarak anla.

Dostum sen muhtemelen benim gitar modifikasyonumu anlattığım post sonrası gitarının potanslarini 500k yapmak istiyor olabilirsin lakin eğer gitarının tonu yeterince tiz ise veya amfin zaten parlak ton karakterine sahipse bu modifikasyon senin için gereksiz bir ek masraf olabilir ve sürekli ton potlarını kısmak isteyebilirsin. Hele ki köprü manyetiğine ton mod yapmadıysan. Ben 500K potlar ile tiz patlak cıngıl cıngıl strat tonuna bayıldım ancak benim tüm manyetikler için ton ve volume potlarını aktif olarak kullandığımı söylemem gerek. Potanslari 500K yaparsan tiz frekanslar belirginleşecek, bunun dışında manyetiklerin tonu değişmeyecek veya iyilesmeyecek. Uyarımı yapayım da, neyle karşılaşacağını veya neyin değişeceğini net olarak anla.
Çok teşekkür ederim. Şu an kafamda az buz düşündüm, en iyisi para biriktirip kaliteli bir manyetik seti almak. Zaten SX'lerin içi Humbucker için de uygun, öyle bir set alınca modifiyeyi yaparım. Amfimin tonları iyi değil maalesef, ama idare ediyor tabii ki :).

Geri