"Colourless" yeni parça...

Yaklaşık 1 hafta önce kaydettiğim "colourless" isimli parçamı ilginize sunuyorum.
parçada çalım hataları mevcut tekrar çalınması gerekiyor ama yinede yorumlarınızı almak istedim.
Alt yapıdaki delay parametreleri yuksek muting arpej üzerine melodik bir
şeyler kurmaya çalıştım...
kayıt konusunda çok deneyimli ve bilgili değilim fakat forumdan takip ettiğim kafamdaki dip notlar
sayesinde yapıyorum kayıtlarımı ve çok iddali değilim açıkçası sadece bestelerin uçup gitmemesi babında
yapılan kayıtlar...
Davullar midi,bass ve gitarlari ise kendim çaldım...(Cubase VST32)
Turkrock sakinlerinin ilgisine... yucel
www.geocities.com/freemusicians4/Colourless.mp3
Not:Sağ tıklayıp "hedefi farklı kaydet" yada "Save as target" ile sorun çıkmadan download edebilirsiniz.

şimdi dinledim...satriani çok etkileyici bir insan herhalde :) beğendim gerçekten,gitar çalan biri değilim ama güzel çalıyorsun bence.Biraz dolu bir kayıt olmuş,gürültülü gibi sanki,gerçi internet kafe de kulaklıkla dinledim ama :)
İbanez mi kullanıyorsun?

gitar melodisi çok hoş olmuş gayet tamamlamış.
AMa alt yapının sürekli aynı gitmesi biraz bayıyor.bukadar güzel bir melodiye tamamlayıcı bir altyapı senkoplar daha haz verebilir.
Birde aralıksız solo biraz bayıyor yani bir gitaris dinlemek istersem senin tarzına yakın olan joe dinlerdim.
genede çalım ön planda o da güzel olmuş iyi çalışmalar.
kolay gesin

Yücelcim eline saglık vallaha abicim ben çok begendim dinleyince direk Satriani dinliyormusum gibi hissetdim kendi mi? Çalış olarak beste olarak kusursuz güzelce bir kayıt yaparsın tekrardan harika bir sey olur. Çok güzel bir tekniğe sahipsin çalış olarak bütün içenliğimle tekrardan tebrik ediyorum yine böyle kayıtlar bekliyoruz .....

Tebrikler gerçekten çok güzel bir parça yapmışsın. Ama tek kişinin işi olduğu belli oluyor. Ben genelde gitarları bir gitarist gibi, davulları bir davulcu gibi düşünerek beste yaparım senin de böyle yapmanı tavsiye ediyorum. Alt yapı tamamen gitarı üstünde taşıma amaçlı yapılmış. Aslında güzel de olmuş fakat sen yine de dediğimi bir düşün...

Herşeye rağmen çok güzel bir ton yakalamışsın, melodiler de çok güzel ve bir o kadar da akılda kalıcı...

Jeff loomis'e katılıyorum, backing track üzerine çalınmış gibi olmuş, bir şarkıdan öte. Öte yandan çok iyi çalmışsın ve de melodi, gitar tonu falan hoş olmuş, eline sağlık.

İlgi gösterip dinleyen arkadaşlara çok teşekkürler...
Epeydir nete giremiyorum (sınav sonrası eve tatile giden ünv. öğrencisi modundayı şuan)...
Yorumlarınızı dikkate alıcam...Sağolun...

wareyha demiş ki:
Yücel musadenle ben cevap yazıyorum senin adına :D :D :D :D

Ibanez RGT42 gitar
DiMarzio super distortion (DP100)

Benim o gitarı çalmışlığım var, Kıvılcım müzikte beklerken o gitar çok düşündüm, gittim gittim geldim alıp almamak arasında... Ve o gitar şimdi Yücel'in :) İlginç...

...

Güzel...
Lead gitar biraz gömük kalmış kullandığın ortam efektinden dolayı her nota çok duyulmuyor ama;Böyle olması gerekti bencede...

Geri