Ibanez Universe üst eşik

Bu parçayı Türkiye'de bulabilir miyim? Reverb, Thomann tarzı birçok siteye baktım ama bulamadım maalesef, bir tek ebayde var ama paypal dışında bir ödeme imkanı olmadığı için o konuda nasıl ilerlemem gerek bilmiyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
zuhal müzikle irtibata gecebilirisiniz

öneriniz için teşekkür ederim, ibanezin distribütörleri olduklarını bilmiyordum dediğiniz gibi telefonla görüşüp dün bir bakalım bulabiliriz belki şeklinde bir cevap aldım ama ben gitarımın eski olduğunu pek anlatamadığımdan sanırım böyle oldu. bugün de gittiğimde bu parçanın olmadığını ki olsa bile köprüyle birlikte paket halinde sattıklarını söyledi ki bu olsa bile benim için imkansız olurdu maddi konuda. tek seçenek yurt dışından sipariş vermek gibi duruyor bu durumda talan ettim forumları ama bir sonuca ulaşamadım maalesef

öneriniz için teşekkür ederim, ibanezin distribütörleri olduklarını bilmiyordum dediğiniz gibi telefonla görüşüp dün bir bakalım bulabiliriz belki şeklinde bir cevap aldım ama ben gitarımın eski olduğunu pek anlatamadığımdan sanırım böyle oldu. bugün de gittiğimde bu parçanın olmadığını ki olsa bile köprüyle birlikte paket halinde sattıklarını söyledi ki bu olsa bile benim için imkansız olurdu maddi konuda. tek seçenek yurt dışından sipariş vermek gibi duruyor bu durumda talan ettim forumları ama bir sonuca ulaşamadım maalesef
usa den alınacaksa www.ibanezrules.com dan rich'e yaz derim . en duzgunu odur

Zuhal Müzik, Türkiye'deki tek distribütör zaten. Ama salgın nedeniyle bir süre tedarik edememe durumu olabilir. Gitarparça'da da göremedim ama Senablackrock'a sor istersen. Acil ise solomüzikte bu ürün var. genişliği aynı mı bilmem

• Konu Sahibi Konu Sahibi
usa den alınacaksa www.ibanezrules.com dan rich'e yaz derim . en duzgunu odur

teşekkür ederim biliyorum, zaten ilk bakmaya başladığımda karşıma çıkan bu site olduğundan ve genellikle herkes buradan aldığından yedek parçaları yabancı forumlardan baktığım kadarıyla seçeneklerimin en başındaydı. ama bir umut belki bulurum diye yakınlarda araştırdım, sanırım en hızlı yerine en güvenilir olanı seçmek daha mantıklı

Zuhal Müzik, Türkiye'deki tek distribütör zaten. Ama salgın nedeniyle bir süre tedarik edememe durumu olabilir. Gitarparça'da da göremedim ama Senablackrock'a sor istersen. Acil ise solomüzikte bu ürün var. genişliği aynı mı bilmem

link için teşekkürler bu parçayı daha önce görmemiştim, aciliyeti var ama almışken direkt uyacağından emin olduğum parçayı alıp beklemem daha mantıklı sanırım. verdiğiniz siteleri arayıp getirip getiremeyeceklerini öğrenmek de bir seçenek sanırım bunu deneyeceğim
ve diğer dediğinize cevap olarak tedarik etme konusunda problem olduğunu değil direkt olmadığını söyledikleri için, sattıkları yedek parçalar paket halinde köprüyle birlikte, lo pro edge değil daha yeni köprüler olduğu için bu kadar emin konuşuyorum çünkü aldığım cevap kesindi. ve yine dediğiniz gibi lo pro edge kullanan herhangi bir gitarın eşiği de olmuyor çünkü bu modelin sapının ölçüleri farklı maalesef

Son düzenleme:
teşekkür ederim biliyorum, zaten ilk bakmaya başladığımda karşıma çıkan bu site olduğundan ve genellikle herkes buradan aldığından yedek parçaları yabancı forumlardan baktığım kadarıyla seçeneklerimin en başındaydı. ama bir umut belki bulurum diye yakınlarda araştırdım, sanırım en hızlı yerine en güvenilir olanı seçmek daha mantıklı

link için teşekkürler bu parçayı daha önce görmemiştim, aciliyeti var ama almışken direkt uyacağından emin olduğum parçayı alıp beklemem daha mantıklı sanırım. verdiğiniz siteleri arayıp getirip getiremeyeceklerini öğrenmek de bir seçenek sanırım bunu deneyeceğim
ve diğer dediğinize cevap olarak tedarik etme konusunda problem olduğunu değil direkt olmadığını söyledikleri için, sattıkları yedek parçalar paket halinde köprüyle birlikte, lo pro edge değil daha yeni köprüler olduğu için bu kadar emin konuşuyorum çünkü aldığım cevap kesindi. ve yine dediğiniz gibi lo pro edge kullanan herhangi bir gitarın eşiği de olmuyor çünkü bu modelin sapının ölçüleri farklı maalesef
Ölçülere dikkat edin de. Ayrıca sapa montajlama vidalarının deliklerine de dikkat edin. Ben daha önceleri bilmeden, sırf üstten vidalamalı 43mm diye üst kilit almıştım. Hem fazla ucuz diye hem de orijinal olmadığı için bir süre takmak içime sinmemişti. Montaj deliklerinin yerine de dikkat etmemiştim zaten. Benim gitarın (Ibanez premium rg870QMZ) montaj delikleri aşağıda kalıyordu. Belki eski nesil sap olsaydı uyabilirdi. E dediğim gibi kilidi alalı da çok olmuştu. Ucuzdu diye dert etmedim ama nasıl gözden kaçırdım ona yanıyorum. Geçen aylarda Gotoh 43mm (GHL-2C) aldım tam oldu. Sadece headstock tarafı azıcık aşağıdaydı da truss road kapağına değiyordu, kapağı çıkardım.

Bir de sizin Universe hangi sürüm. Part bölümünde genelde eski Universe modellerinin üst kilitleri sapın arkasından montajlama modeller. Edge Zero2 köprülü modeller, üstten vidalama modeller, ve öyleyse solomüzik linkinde görülen ürün 48mm ise muhtemelen olacaktır.

Bir de sizin Universe hangi sürüm. Part bölümünde genelde eski Universe modellerinin üst kilitleri sapın arkasından montajlama modeller. Edge Zero2 köprülü modeller, üstten vidalama modeller, ve öyleyse solomüzik linkinde görülen ürün 48mm ise muhtemelen olacaktır.

90'larda üretilenlerden uv7pwh kodlu ve aynı dediğiniz gibi 48mm ve arka taraftan montajlanacak model ihtiyacım olan, hatta parça kodunu yazdığımda almanya ve avusturya da satan birkaç mağaza da var hemen hemen aynı fiyatlara referans olarak link koymam sorun olmaz umarım

ben de aynı sizin gibi hissettiğim için yani direkt orjinalini alıp takıp içimin yıllarca rahat olmasını istediğim için bu yolu izliyorum, şu anlık idare edebilirim hani 1 ayda 2 ayrı eşik sipariş verip de 2 kere tekrardan tak çıkar yapacak kadar aciliyeti yok. maddiyat bir yana biraz da kendi içim rahat etsin diye açıkçası yoksa bir proje gitarı olsaydı bu parçalarını aradığım, orjinal yerine aftermaket parçalarına bakardım daha iyisine daha ucuzuna bakardım yani umarım açıklayabildim kendimi

aldığım cevaplar doğrultusunda yol haritam kısaca bu verdiğiniz siteleri arayıp getirebilme imkanları olup olmadığını sormak, olumsuz cevap alırsam da ya ibanezrules a yönelmek ya da biraz daha arayıp sorup bu avrupadaki bulunan mağazaların birinden sipariş vermek olacak sanırım

Herkes için söylüyorum, değerli Ibanez gitarlarınız varsa Gotoh aynı zamanda Ibanez'in alt markası. Çoğu japon gitarlarında donanımlar gotoh olur zaten. Dolayısıyla Japon Ibanez'lere yedek parça alınacaksa ilk olarak Gotoh parçalar araştırılmalıdır. Her parça vardır Gotoh'ta ama trye gelir mi bilmem.

burgularda özellikle Gotoh kullanıyorlar gördüğüm kadarıyla. Tremololar zaten Ibanez'in Edge ailesi de

Ibanez şu gitarı tekrar çıkarsın (eski modelse bile Genesis diye çıkarsın) almazsam. 7 telli olsun böyle olsun benim için 🤤
20200723_210203.jpg
20200723_210141.jpg

modifiye edilmiş uv777bk
Muhtemelen. İlk gördüğümde ben de dedim ki böyle Universal ne zaman çıkmış, yeni mi çıkıyor acaba (dedim) 😁 Jem77b-rmr gibi orijinal görünmüyor mu halikaten? fena olmaz mı yani böyle olsa Universe. Rock mirror kasa (rmr) ve 7li klasik edge köprü. 7 telliler hep Lo pro edge, Edge pro ve edge zero oluyor. Klasik edge benim daha çok hoşuma gidiyor. Ibanez ise edge abi. Floyd rose'dan da daha güzel duruyor. Floyd Rose Original, Jackson'da, Esp de Strartta daha güzel olur eyvallah

Son düzenleme:
Geri