akustik gitar manyetik

yaşınız profilde yazan 15 oldugun varsayarak bir cevap veriyorum.

Duman tonu sizin için nedir ne ifade etmekte ? bunu cevabını verirseniz daha iyi bir cevap verebiliriz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
15 yaşındayım doğru
benim için nedir derken pek anlamadım ne demek istediniz
duman parçalarına uygun bir ses yakalaya bilir miyim diye sormuştum ben

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Pardon ben duman derken bu Texas lıların kendilerine has barbekü odalarındaki tütsüden bahsetmiştim.Bilirsiniz Blues sektöründe meşhurdur o tütsü tonu.Grup olan dumanmış😜
:)
Mevzuyu sadece Duman tonuna endekslemeden şöyle bir cevap vereyim. Ton işinde asıl sır parmaklarınızda ve sonrasında akustik gitarınızın karakterindedir. Preamfi ve manyetik taktığınızda bir şey değişeceğini sanmam.
US $4.65 22% OFF|Halk akustik elektro gitar Pickup ses deliği manyetik 6 dize|Gitar Parça ve Aksesuarı| - AliExpress bu aparat ne işe yarıyor

Böyle bir set gitarınızın sesinin amfiden ya da başka bir sistemden duyulmasını sağlayabilir, böylelikle daha yüksek seviyede ses elde edebilirsiniz. Böyle bir amaç için akustik gitarı elektro akustiğe çevirmek mantıklı. Ancak benim size anlatmak istediğim şudur; gitarınıza takacağınız manyetik aslında bir çeşit mikrofon. Yani manyetiğin görevi tellerin titreşim sayesinde oluşturduğu sesi elektronik ortamda yükseltmeyi sağlamaktır. Manyetik ve diğer elektronik aksam ne kadar kaliteli ise hoporlörden çıkan ses o kadar iyi olur. Fakat araya efekt aleti eklemeyecekseniz sırf başka bir ton elde etmek için akustik gitara manyetik takmak mantıklı değil. Akustik enstrumanlarda manyetik ne kadar kaliteli olursa olsun gitarın kendi tınısı kadar doğal ses de alamazsınız.

Böyle bir set gitarınızın sesinin amfiden ya da başka bir sistemden duyulmasını sağlayabilir, böylelikle daha yüksek seviyede ses elde edebilirsiniz. Böyle bir amaç için akustik gitarı elektro akustiğe çevirmek mantıklı. Ancak benim size anlatmak istediğim şudur; gitarınıza takacağınız manyetik aslında bir çeşit mikrofon. Yani manyetiğin görevi tellerin titreşim sayesinde oluşturduğu sesi elektronik ortamda yükseltmeyi sağlamaktır. Manyetik ve diğer elektronik aksam ne kadar kaliteli ise hoporlörden çıkan ses o kadar iyi olur. Fakat araya efekt aleti eklemeyecekseniz sırf başka bir ton elde etmek için akustik gitara manyetik takmak mantıklı değil. Akustik enstrumanlarda manyetik ne kadar kaliteli olursa olsun gitarın kendi tınısı kadar doğal ses de alamazsınız.
tamamdır teşşekkür ederim.

tamamdır teşşekkür ederim.

Rica ederim. Örnek olarak şu videoyu da buraya eklemek isterim.

02.19'da duyulmaya başlanan ses mikrofondan gelen ses, manyetik kullanılmıyor. 02.43'de ise mikrofon devreden çıkarılıyor, duyulan ses gitarın manyetiğinden geliyor. Bu gitarda kaliteli bir elektronik sistem olmasına rağmen mikrofon ile kaydedilen sesin çok daha doğal olduğu ilk saniyeden anlaşılıyor.

duman grubu pişman olmuştur grup olduğuna. herkeste bir duman tonu duman tonu
Arkadaşlar bence bu pişman olunacak değil, gurur duyulacak birşey. Kimse anasından doğduğu gibi blues, rock, hard rock, metal dinlemiyor. Ortalama bir Türk vatandaşını düşünürsek önce yerel gruplarla başlıyor insanlar bu işlere merak salmaya. Ardından müzik zevki zaman içinde gelişiyor ve değişiyor. Duman grubu bu ülkedeki gençlere müziği sevdiriyorsa bundan güzel bşy olamaz onlar için. Ben gençlerin duman çalmaya çalışmalarını destekliyorum açıkçası. Ancak forumda daha önce onlarca kez konuşulmuş bir konunun her hafta başka birisi tarafından sorulması da forumu takip edenlere gına getirmiş görünüyor (ki haklılar).
Genç kardeşlerim ne istiyorsanız onu çalın hiç sıkıntı yok, ancak önce biraz araştırın, sonra soru sorun ☺️ Haydi kalın sağlıcakla

Geri