10.000 TL Bütçe ile Orta Seviye Gitar Önerisi

Hepinize merhaba,
Yaklaşık 10 yıl aradan sonra tekrar elektro gitar ile uğraşmaya başladım. Elimde 4 adet gitar olmasına rağmen yanlarına zamanla birkaç tane daha eklemeyi planlıyorum.
Bunlardan bir tanesini hızlı parmak egzersizlerinde, sweep, tapping gibi teknikleri geliştirebileceğim görece ince sap profiline sahip ve en önemlisi de low action tabir edilen tel yüksekliği olabildiğince düşük ayarlanabilen bir gitara ayırmak istiyorum. Ayrıca görüntü olarak da elimdeki double cut ve strat kasadan farklı olması tercih sebebim.
Bu doğrultuda aşağıdaki gitarlar konusunda tecrübelerinizi paylaşabilir ya da mutlaka şunu da denemelisin şeklinde önerileriniz olursa memnuniyetle dinlemek isterim.

1. RGA60AL | RGA | ELECTRIC GUITARS | PRODUCTS | Ibanez guitars
Bu gitarı bulabilir miyim bilmiyorum, zuhal ile haftasonu konuşacağım.

2. ESP E-II M-II See Thru Black Elektro Gitar
Esp e-ii ler hakkında olumsuz görüşler okudum ve bu gitarı deneme imkanım olmayacak büyük ihtimalle.

3. ESP LTD MH-1000HS Black Cherry Fade Elektro Gitar
Bu gitar hs manyetikleri sebebiyle tercih sebebim. Elimdeki gitarlar hh ve sss, dolayısıyla hs bir gitar ilgimi çekiyor.
Bu arada hızlı sololar için illa bu tarz bir gitara ihtiyaç olmadığını biliyorum. Çalmayı bilen adam klasik gitarla ne sololar atıyor. Benimkisi biraz da bahane.
Bütçem maksimum 13/14 civarı.Sıfır almayı tercih ediyorum.
Şimdiden teşekkür ederim,
Sağlıkla kalın.

Son düzenleme:
bir sıfır fazla yazılmış :D trol post sandım. birde hocam şu 1.http 2.http diye koyduğun linklerin önüne 1. 2. 3. diye yazmışınya, onlara bir boşluk bırakta linke tıklayabilelim.

Hocam E2'ler eski ESP Standard Series esasen. Aynı yerde, aynı kişilerce, aynı yöntemlerle, aynı makine ve malzemelerle üretiliyor. Firma özellikle açıklama yaptı bunlar aynı gitarlar diye, ama yine de yılan suyu satıcıları her zamanki gibi "brom eskisi gibi diil brom" geyiklerini sürdürdüler. E2 ler şahane gitarlar, attığınız diğer 2 gitardan da bir kaç gömlek üstün olacağı kesin. Bütçe yetiyor ise gözünüzü kırpmadan alın derim.

üç gitardan da fazlaca keyif alacak şekilde pratik yapabilirsiniz ancak malum bir gerçektir ki ibanez saplarının gerçekten ince ve özellikle de sweep için ayrı bir rahatlığı bulunmakta ya da en azından benim denediğim veya kullandığım gitarlar öyleydi (japon rg570 sahibiydim bir aralar) üç gitarında kalitesi belli bir seviyenin üstünde bunun dışında da bir öz eleştiri yapacak olursam hangi gitarı çalmadığınızda bile evlat gibi sevebileceksiniz onu da değerlendirin derim :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazdıklarınızdan anladığım egzersiz yapmak için yeni gitar arıyorsunuz. Sırf egzersiz yapmak için bu bütçelere çıkmaya gerek yok. Çok daha uygun fiyatlara işinizi fazlasıyla görecek bir gitar alabilirsiniz. Arta kalan parayla da bir yerlere bağış yapılabilir, sokak kedilerine düzenli mama verilebilir.
Öneriniz için teşekkür ederim. Her zaman bağış ve sokak hayvanları ilk önceliğim. Bu konuları aksatmıyorum emin olabilirsiniz. Evde de besliyoruz zaten 🙂
Ben dışarıda bu işi amatör ya da profesyonel yapan biri değilim. Evde kayıt alıp sağda solda yayınlamak gibi bir endişem de yok. Keyif amaçlı kendime bu kadarlık bir bütçe ayırdım diyelim.

Hocam E2'ler eski ESP Standard Series esasen. Aynı yerde, aynı kişilerce, aynı yöntemlerle, aynı makine ve malzemelerle üretiliyor. Firma özellikle açıklama yaptı bunlar aynı gitarlar diye, ama yine de yılan suyu satıcıları her zamanki gibi "brom eskisi gibi diil brom" geyiklerini sürdürdüler. E2 ler şahane gitarlar, attığınız diğer 2 gitardan da bir kaç gömlek üstün olacağı kesin. Bütçe yetiyor ise gözünüzü kırpmadan alın derim.
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. ESP benim de favorim aslında. Bütçe olarak da karşılayabiliyorum. Yalnız bu gitarımda sap manyetiği single olsa daha mı iyi olur diye düşünmüyor değilim.

niye o güzelim ikonik olmuş ESP logosunu kaldırırki bu adamlar anlamıyorum cidden.

üç gitardan da fazlaca keyif alacak şekilde pratik yapabilirsiniz ancak malum bir gerçektir ki ibanez saplarının gerçekten ince ve özellikle de sweep için ayrı bir rahatlığı bulunmakta ya da en azından benim denediğim veya kullandığım gitarlar öyleydi (japon rg570 sahibiydim bir aralar) üç gitarında kalitesi belli bir seviyenin üstünde bunun dışında da bir öz eleştiri yapacak olursam hangi gitarı çalmadığınızda bile evlat gibi sevebileceksiniz onu da değerlendirin derim :)
Öneriniz için teşekkür ederim. Ben özellikle gitarlarımı satmaya kıyamıyorum. Dolayısıyla hangisini alırsam alayım ciddi bir ihtiyaç durumu oluşmadıkça son sahibi olmayı planlıyorum 😁
İbanezlerin wizard sap profili genelde shred gitar kullanıcıları tarafından tercih ediliyor. Listeye de bu yüzden ekledim zaten.

Rga60al donanım ve tasarım bakımından çok çekici bir seçenek. Fakat ibanez’in endonezya çıkışlı gitarlarına dikkat etmek lazım. Ben de axion label serisinden iki ayrı model kullanıyorum, kendi adıma da son derece mutluyum fakat araştırdığımda bu rakmlara satılan bir ürüne hiç yakışmayacak bazı fabrikasyon hataların halen devam ettiğini görüyorum.

Pusula ibanez’e kayacak olursa mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Eğer herhangi bir sıkıntı çıkmazsa da gerçekten çok başarılı bir gitara kavuşmuş olursunuz.

Rga60al donanım ve tasarım bakımından çok çekici bir seçenek. Fakat ibanez’in endonezya çıkışlı gitarlarına dikkat etmek lazım. Ben de axion label serisinden iki ayrı model kullanıyorum, kendi adıma da son derece mutluyum fakat araştırdığımda bu rakmlara satılan bir ürüne hiç yakışmayacak bazı fabrikasyon hataların halen devam ettiğini görüyorum.

Pusula ibanez’e kayacak olursa mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Eğer herhangi bir sıkıntı çıkmazsa da gerçekten çok başarılı bir gitara kavuşmuş olursunuz.
Tecrübeniz doğrultusunda bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim. Haftasonu Zuhal’e uğrayıp bakmayı planlıyorum ancak ellerinde istediğim modellerin bulunmadığına eminim. Yine de benzer seviyede diğer gitarlarına bakıp fikir edinebilirim diye düşünüyorum. Hatta işinde iyi bir satış elemanı varsa hiç aklımda olmayan bir gitarı koltuğumun altına sıkıştırıp gönderebilir de 😁
Diğer taraftan Pusula şuan esp ye bakıyor gibi 🙂

şöyle bir gitar çıktı, 22 fret paslanmaz çelik fretler, 17 ve sonrası scalloped, bilmiyorum 23 24. fretlere tap yapıyomusunuz ama benim baya hoşuma gitti gitar, hardcase ile geliyor galiba extra olarak.

ltd.jpg

Tecrübeniz doğrultusunda bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim. Haftasonu Zuhal’e uğrayıp bakmayı planlıyorum ancak ellerinde istediğim modellerin bulunmadığına eminim. Yine de benzer seviyede diğer gitarlarına bakıp fikir edinebilirim diye düşünüyorum. Hatta işinde iyi bir satış elemanı varsa hiç aklımda olmayan bir gitarı koltuğumun altına sıkıştırıp gönderebilir de 😁
Diğer taraftan Pusula şuan esp ye bakıyor gibi 🙂

Umarım istediğiniz gibi bir gitara denk gelirsiniz. Ankara’da iseniz Kentpark Zuhal’de de Kızılay mağazasında da gayet ilgili personelleri mevcut, aklınıza kötü bir deneyim getirmeyin.

şöyle bir gitar çıktı, 22 fret paslanmaz çelik fretler, 17 ve sonrası scalloped, bilmiyorum 23 24. fretlere tap yapıyomusunuz ama benim baya hoşuma gitti gitar, hardcase ile geliyor galiba extra olarak.

140361 eklentisini görüntüle
Bunun fr modeli var sanırım Türkiye’de. 22 fret olması hiç sorun değil ancak tip olarak mh-1000 daha çok hoşuma gidiyor. Özellikle headstock açısından. Bir de fr modeli hss dizilimde. Bana hs yeter gibi geliyor.

Geri