REAPER ses kalitem kötü.

Arkadaşlar öncelikle iyi günler . Behringer UM2 ses kartımı aldığımdan beri reaperden kayıt yapmaya çalışıyorum fakat ses her türlü kalitesiz geliyor. Guitar Rig olsun TH-U olsun hepsinde ses çok kalitesiz geliyor yardım ederseniz çok sevinirim...

Selamlar..
Gitar, amfi, pedal vs olarak ne kullanıyorsunuz? Kalitesiz derken dipses vs mi duyuyorsunuz yoksa sounddan mı memnun değilsiniz. Sorununuzu biraz daha detaylandırırsanız yardımcı olmaya çalışalım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selamlar..
Gitar, amfi, pedal vs olarak ne kullanıyorsunuz? Kalitesiz derken dipses vs mi duyuyorsunuz yoksa sounddan mı memnun değilsiniz. Sorununuzu biraz daha detaylandırırsanız yardımcı olmaya çalışalım.
Gitardan kaynaklı olmadıgını biliyorum arkadaşımın ses kartında denemiştik de ama yine de söyleyeyim sx strat model , amfi programı olarak guitar rig 5 kullanıyorum ve sesten memnun degilim.VST sildim tekrar yükledim , programı sildim yine de olmuyor ses hep kalitesiz .

Kalitesiz ses derken bir örnek atsanız iyi olabilir. Geçenlerde benzer bir konu olmuştu sanırım. Biraz araştırmıştım ama net bir sonuca ulaşamamıştım. Reaper genel ses çıkışları kalite sorunu yaratabiliyormuş. Bu aslında sanırım driverla ilgili bir hadise de olabilir ya da ses kartının temel ayarlarıyla da ilgili olabilir. Yani sorun sadece gitarda ve vst'lerde mi yoksa tümden seste bir kalitesizlik mi var. Örneğin wave formatını düşük kalitede mp3'e çevirince oluşan kalitesizlik tarzında bir şey varsa genel ayarlardadır. Sadece gitarla ilgili bir hadise ise dipses sorunu olabilir. TH-U için dipses ayarı çok basit. Master butonuna tıklayıp noise gate ayarını dipsesi kesecek şekilde ayarlıyorsunuz. Benim için -60 civarı iş gördü mesela. Guitar rig için de benzer ayar vardır mutlaka.

Abi Bias da eskimeye başladı. Fırsatın olursa Orange TH-3'e bakmanı öneririm. Ek olarak dahili kabinleri kapatıp OwnHammer Heavy Hitter IR paketi ile kullanırsan Bias'a kıyasla çok daha başarılı bence.
Doğru söylüyorsun Tolga Orange TH30u yakın zamanda denedim ve çok beğendim zaten , IR olaylarına da düştüm bir ara ama ne kadar derine insem o kadar dijitali bırakasım geldi artık keyfi takılmalık kayıt aldığımda kullanıyorum sadece. Günün sonunda hiçbir software kabinin üzerine attığın battaniyenin, davulun içine koyduğun yastığın yerini tutmuyor.

Doğru söylüyorsun Tolga Orange TH30u yakın zamanda denedim ve çok beğendim zaten , IR olaylarına da düştüm bir ara ama ne kadar derine insem o kadar dijitali bırakasım geldi artık keyfi takılmalık kayıt aldığımda kullanıyorum sadece. Günün sonunda hiçbir software kabinin üzerine attığın battaniyenin, davulun içine koyduğun yastığın yerini tutmuyor.

Abi tamamen sabah sersemliği, Overloud TH-3 demek istemiştim. 😅 Son cümleye katılıyorum ancak tamamen.

Overloud TH-U demek istiyorsunuz dimi :)

Arkadaşlar öncelikle iyi günler . Behringer UM2 ses kartımı aldığımdan beri reaperden kayıt yapmaya çalışıyorum fakat ses her türlü kalitesiz geliyor. Guitar Rig olsun TH-U olsun hepsinde ses çok kalitesiz geliyor yardım ederseniz çok sevinirim...

Amfi simülasyonuyla gitar çalarken ses iyi fakat Reaper ile kaydederken aynı sesi alamıyor musun yoksa hiçbir şekilde iyi ton gelmiyor mu?

Bence sx+behringer giriş seviyesi cihazlar, hepimiz oralardan başladık tabi asla küçümseme gibi algılanmasın fakat daha iyi bir yazılımla da max 2 ay sonra tatmin etmeyecek bir sinyal yolu gibi geldi...

Geri