"İyi" Marka VS. "Kötü" Marka Gitar

Ucuz ve pahalı gitarlar arasındaki farklar aşağıdaki videoda çok güzel anlatılmış. Dediklerinin altına imza atılır cinsten. Konuya merakı olanların izlemesini tavsiye ederim.

Ama cidden orta halli eli yüzü düzgün bir gitar 8 - 10 binden başlıyor. Diyelim ki bütçemiz yetmedi. 4000 liraya sıfır cort almaktansa o fiyata 2.el japon jackson, kore ltd'ler filan var. Ben ne zaman ucuza kaçsam hep pişman oldum hayatım boyunca. Çünkü tatmin etmiyor. Sıkılıyorsun. Satmakla uğraşıp yenisini alıyorsun filan. O yüzden bir şey alırken koşullarımı hep zorlarım. Yoksa 1200 dolar benim için çok para. Bir kere alayım 10 sene kullanayım kafası.
Hocam ben de hep tam tersini yaşadım. Bastın parayı aldım dediğim zaman agzım yandi, bu paranın hakkı bu kadarı değil kesinlikle değmedi hissini yaşattı. Ucuza/uyguna aldığım şeylerde ise beklentim de ona göreydi, küçük riskler aldığım da oldu şu ana kadar patlamadım şükür

Hocam hsh gitar olarak ben x4ü tavsiye ederim.

Evl k4 kullandım, gitarın ağacı iyi, işçiliğinde de rahatsız edici bir şey yoktu. Köprü vasat, emg hz manyetikler çok tutulan manyetikler değil. Sesteki o nazal cort karakteri mevcut ama çok rahatsız edici değil. Uygun fiyata bulduysan alabilirsin ama piyasada ucuz x4 hatırlamıyorum, yani o fiyata custom serisinden gitarlar var onlara da bakabilirsin.
teşekkür ederim kardesim .

1200 dolara ben de usa gitar harici almam açıkçası. 1200 dolar 8400 lira ediyor. Gibson studyo fender standart, bulabilirsen schecter usa (ben bulabilmiştim) musicmen usa siluet bunlardan aşağısını düşunmem. Belki çok üst düzey ibanez ama onu da duşünmem açıkcası :D

Hocam burda bütçem 1200 tl diyen arkadaşları da düşunmek lazım, ben bunu dusunerek actim bu basligi. 1200 dolara cort yok zaten :D (masterpiece var o bile 1000 dolar)

Konu başlığında 4500 liralık sıfır gitar linklerini koymuşsun. Onu baz alarak konuştum ben. O paraya da 1200 dolarlık ve hatta daha üst klas gitarları 2.el alabiliyorsun demeye çalıştım ama şimdi 1200TL bütçeye döndüyse olay ben o fiyata gitar olduğunu bile bilmiyorum. :D Bu konu bana göre değil galiba. Yanlış gelmişim ben. Gidiyorum. :D

Konu başlığında 4500 liralık sıfır gitar linklerini koymuşsun. Onu baz alarak konuştum ben. O paraya da 1200 dolarlık ve hatta daha üst klas gitarları 2.el alabiliyorsun demeye çalıştım ama şimdi 1200TL bütçeye döndüyse olay ben o fiyata gitar olduğunu bile bilmiyorum. :D Bu konu bana göre değil galiba. Yanlış gelmişim ben. Gidiyorum. :D
Estavfirullah hocam haklısınız. Buradaki 3900-4400 gibi fiyatlara kore ltd 1000 ve 500 serisi gitarlar, kore schecterler, japon ibanez rg2550ler rahatlıkla alinabilir. Ama ben ürünlerin piyasa referansı olarak o linkleri koydum. Bu paraya bu gitarlar var alternatifler ne olabilir diye sorgulamadım :D

Bu açıdan bakmazsak söylediklerinize katıliyorum. Yeni gitarıniz hayirli olsun bu arara, uzun yıllar güle gule calın

Geri