Squier Affinity Elektro Gitar ve Yamaha F310 Akustik Gitar Alyanı

Arkadaşlar gitarlarımın bakımını yapıp tellerini değiştireceğim ama elimde sap ayarı için alyan yok acaba nerden bulabilirim ismi ne diye geçer kaç mm dir bilen varsa yardımcı olabilir mi ?
Squier Affinity Strat ve Yamaha F310 Akustik gitar için lazım

Siz yazarken ben de gitarlarımı yazmak için yeniliyordum sanırım. Ibanez rg premium ve Lyon. Lyon'u bilir misiniz bilmem, kasa görünümü, pickguardı aynı HSS Strat gibi. Biraz modifiyeli tabi. Köprü vida yuvaları hep yalama olduğu için solomüzikten bu köprüyü alıp, azıcık da pivot yuvası açtım. Tremolo fonksiyonundan ziyade tipi düzelsin maksat. Bunu bir şekilde elden çıkarmaya çalışacağım. Ucuz yollu da olsa. Hiçbir sıkıntısı yok yani. Fretler ve potlar değişmesi gerek en fazla. Çünkü kaba saba bağladım manyetikleri.

Dosyalar

• 20200724_230921.jpg
    20200724_230921.jpg
    321.2 KB · Gösterim: 119
Son düzenleme:
Arkadaşlar gitarlarımın bakımını yapıp tellerini değiştireceğim ama elimde sap ayarı için alyan yok acaba nerden bulabilirim ismi ne diye geçer kaç mm dir bilen varsa yardımcı olabilir mi ?
Squier Affinity Strat ve Yamaha F310 Akustik gitar için lazım

Elimdeki Fender Meksika stratın sap ayarını yapması için bir gitarist arkadaşıma vermiştim. Kendisi Fender USA strat kullanıyor ve gitarı için kullandığı alyanın benim gitara uymadığını ifade etti. Ben bizzat şahit olmadım ama başımdan geçen böyle bir olay var. Bu nedenle size alyan numarası veremeyeceğim ancak bir alyan seti almaya kalkarsanız ya da numarasını öğrenip tek alyan almak isterseniz alacağınız alyanın yuvarlak başlı özelliğine sahip olmasını da tavsiye ederim çünkü bazı gitarlar o konuda da hassas.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Iki tane alyan buldum çantada ıkiside girdi ama Affinity de hareket ettirmeye korktum yamuluyor gibiydi zorlamadan olduğu gibi bıraktım yarın zuhal müziğe gidip alırım inş vardır

Geri