Köprü ve Manyetik Kapağı Önerisi

Herkese merhaba. Sahip olduğum SX gitar için köprü ve manyetik kapağı arayışındayım.

Türkiye'de Wilkinson köprüleri nedense stokta bulamadım. Bu nedenle Aliexpress üzerinden baktım.
Satıcı Temmuz 2019'da Wilkinson tarafından 1 yıl geçerli sertifika almış.

veya

Manyetik kapağı olarak da SSS Lace Sensor şeklinde aramaktayım(Maksat görünüş olsun :))

Bu da olabilir:

Sizce bu işlemler için değer mi? İlk defa modifiye ile uğraşacağım, bilgim çok az.

Bütçen nedir derseniz ise, bütçe hazırlanma yolunda. Şu anlık böyle bir şey çıkıyor; aliexpress üzerindeki köprü ve manyetik kapağını alacak kadar 😊.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bundan yok muymuş stokta
Bunu görmemiştim :). Gördüklerim hep alt bloksuz köprülerdi.

Aliexpress'teki köprülerde vida tremolo kolu vs var. Eğer bunda da varsa benim açımdan daha iyi olur(Dahilmiş).
SX Stratocaster için alacağım, uyumludur diye düşünüyorum.

Bunu görmemiştim :). Gördüklerim hep alt bloksuz köprülerdi.

Aliexpress'teki köprülerde vida tremolo kolu vs var. Eğer bunda da varsa benim açımdan daha iyi olur(Dahilmiş).
SX Stratocaster için alacağım, uyumludur diye düşünüyorum.
Ben yedek parçaların uyumluluğunu ölçmek için yeni kayıtlara verilen 3 dolarlık kuponla aliexpressten hassas elektronik kumpas getirttim haziran ayında. Varış süresi 3 ay gözüküyordu, hala daha yolda. Burda sıfırı 35 lira falandı aynısı. Uygunluğunu sitedeki ölçülerle senin gitarı karşılaştırarak bulabilirsin emin olamıyorsan kumpasın varsa.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben yedek parçaların uyumluluğunu ölçmek için yeni kayıtlara verilen 3 dolarlık kuponla aliexpressten hassas elektronik kumpas getirttim haziran ayında. Varış süresi 3 ay gözüküyordu, hala daha yolda. Burda sıfırı 35 lira falandı aynısı. Uygunluğunu sitedeki ölçülerle senin gitarı karşılaştırarak bulabilirsin emin olamıyorsan kumpasın varsa.
Beklemesi sorun değil. Bu arada, SX gitar için Wilksinson köprü değer değil mi? Yoksa forumda Graptech'ten mi bahsetmişlerdi, kafam karıştı :D.

Beklemesi sorun değil. Bu arada, SX gitar için Wilksinson köprü değer değil mi? Yoksa forumda Graptech'ten mi bahsetmişlerdi, kafam karıştı :D.
Ya benim gitara yapacağım bir donanım değişikliğinin değip değmediğine karar vermem için o gitarın ağaçlarının, tonunun ve çalım rahatlığının belli bir potansiyel göstermesi lazım. Eğer sen gitarını çalarken aklında özel olarak "bu gitar şu noktada biraz eksik", "akor basınca o istediğim parlaklığı alamıyorum", "perdeler arası seviye farkı çok fazla, ondan dolayı rahat çalınmıyor" gibi şeyler söylüyorsan gitar hakkında bence yatırım yapmaya deymez. Ama gitardan özel bir şikayetin yoksa ve birkaç yıl daha idare edeceğini düşünüyorsan yapılabilir bence gitar üstünde güncelleme.

Ya benim gitara yapacağım bir donanım değişikliğinin değip değmediğine karar vermem için o gitarın ağaçlarının, tonunun ve çalım rahatlığının belli bir potansiyel göstermesi lazım. Eğer sen gitarını çalarken aklında özel olarak "bu gitar şu noktada biraz eksik", "akor basınca o istediğim parlaklığı alamıyorum", "perdeler arası seviye farkı çok fazla, ondan dolayı rahat çalınmıyor" gibi şeyler söylüyorsan gitar hakkında bence yatırım yapmaya deymez. Ama gitardan özel bir şikayetin yoksa ve birkaç yıl daha idare edeceğini düşünüyorsan yapılabilir bence gitar üstünde güncelleme.
Gitarın tonlarını seviyorum, parlaklığı falan güzel, istediğim parlaklığı elde ediyorum. Ancak, sustaini biraz zayıf. Compressor kullanıyorum, ama o da aşırı gürültü yapıyor :D. Bu nedenle köprü almaya yöneldim doğrusu.

Gotoh wilkonsonlarin kalitesi oldukça yüksek
Aliexprestekiler Çin ve Kore versiyonu
Kore olanlar da Çine göre biraz daha kaliteli
Çin üretimi en düşük kalitede olanlar
Kafam karışıyor inanın ki :D. Ucuzlukçu bir insan değilim de, sırf öğrencilikten vallahi :D. Zamanında her şeyi Aliexpress'ten alıyordum, alışkanlık olmuş. Normalde internette az buz ürün bulabiliyorum, ama gitar parçalarında işler farklı. Ben Wilkinson'un Kore ve Çin üretim farkını şimdi sizden öğrendim :).

Bütçen az, gitarim ucuz diyorsan elbette en uygun olanını alacaksin. Bulunduğun ortam nemli değilse, ellerin aşırı terlemiyorsa arada gitarina bakim da yaparsan 20$ lik ta seni 2-3 sene göturur😉
Dediklerinizin hepsi var. Parmaklarda aşırı terleme var, ortam da nemli :D. Bakım için ustalara, yani sizlere güveniyorum. Kendim o konuda bu gitarıma dokunmadım.

Geri