Solar AB1.6S

Thomann'da geziyordum ve karşıma çıktı. Müthiş gözüküyor. Tek aklıma takılan gitarın arkasında headstock ile sapı birleştiren kısımdaki boynuzun olmaması... Acaba boynuz olmaması yüzünden çatlama yaratır mı sapta? Yoksa yüksek fiyatlı ve *"Solar"* olduğu için hiçbirşey olmaz mı? Evertune köprüde bend vs sıkıntılı diyorlar?

Son düzenleme:
Thomann'da geziyordum ve karşıma çıktı. Müthiş gözüküyor. Tek aklıma takılan gitarın arkasında headstock ile sapı birleştiren kısımdaki boynuzun olmaması... Acaba boynuz olmaması yüzünden çatlama yaratır mı sapta? Yoksa yüksek fiyatlı ve *"Solar"* olduğu için hiçbirşey olmaz mı? Evertune köprüde bend vs sıkıntılı diyorlar?
Sanırım kastettiğin volute, bircok gitarda olmayan bir sey. Volute olmayan sap çatlar diye bir yargı hiç duymadım şahsen.

Evertune koprude bend tabi ki olur, nasıl ayarlandığına bağlı sadece.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet, Ola'nın evertune köprü ile ilgili bir videosu vardı. ben nasıl bend yapılabildiğini anladım mantıken ama nasıl anlatacağımı bilmiyorum... tam sınırda ayarlıyor köprüyü, bend yapınca pitch olacak şekilde. harika açıkladım di mi?

bu arada param olsa bir saniye düşünmeyeceğim tek Solar gitar: Solar Guitars A1.6 D LTD NA Aged/Dist – Thomann

ALET RESMEN SEKS.
fr modelini buldum alırsam inceleme yaparız hocam Solar Guitars A1.6FRD LTD NA Aged/Dist – Thomann

Sitede gördüğüm kadarıyla bu gitarda da ibanez usülü 5 parça sap var. Aralarda koyu renk çizgiler var, ceviz ağacı olabilir onlar. Bu sapın dayanıklılığını çok artıran bir olay, bundan dolayı bir gibson'a göre sapın çatlama ve kırılma ihtimali çok daha az.

Geri