Line 6 pod hd500 Yardım

Selamlar line 6 poh hd500 alma şansı doğdu elime fakat araştırmama gore pod hd500x çıkmış. Bu durum hd500 e negatif olarak yansıdı mı? Mesela yazılım programını nasıl bulabilirim line 6 in sitesinde hd500x için olanı var yoksa güncellemeyi bıraktılar mı bilen duyan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Bu arada olumlu olumsuz aleti kullanmış kişilerin yorumlarını da duymak isterim.

Paran varsa en yenisini al ama bütçe o kadarsa gayet başarılı ve kullanışlı bir prosesor. Ben 3-4 yıl hic problem yasamadan hd500x kullandım, sattım ve gt-1000 aldım. Elbette ki yeni cikanlar daha iyi prosesor ama hd500 ve hd500x de son derece basarili ve halen güncelliğini koruyan cihazlar. Driver problemi olmaz.

Hocam,

Hd500 ve 500x arasında ses olarak hiçbir fark yok. İşlemci mişlemci tamamen hikaye. Tek fark x modelinde sinyal zinciri daha uzub yani biride 8 ünite kullanırken diğerinde 11 ünite kullaniyorsun (sayıları tam hatırlamıyorum)

Ben her ikisini de tavsiye etmem. Bence mooer ge 200 ve ge300 al, bunlar vintage cihazlar değil ve teknolojik gelişimi takip etmek faydana olacaktır. Ama line6 almaya mecbur olsam ben gidip hd50p falan almam eski pod2 0 alırım, arkasına da mooer radar eklerim. İnan bana preamp modellemeleri line6in çok eskiden beri iyi yaptiğı ve helix ile zirveye taşıdığı bir iş. Yani eski cihazlarda bile preamp modellemeri iyiydi. Sorun kabin modellemelerinde. 400 liraya pod2 alıp sonuna 600 liralık bir mooer radar bağladığında pod hd50pxden daha iyi sonuç alabilirsin. (Denendi, tecrübeyle sabittir)

İkinci el hd500x al geç hocam. Ufak bir fark verip daha sonra satarken tercih sebebi olur. Çünkü satacağın kişi de aynı şeyi düşünecek senin gibi. Sinyal zinciri daha uzun ve looper da daha uzun süreli kayit yapıyor.

Hocam,

Hd500 ve 500x arasında ses olarak hiçbir fark yok. İşlemci mişlemci tamamen hikaye. Tek fark x modelinde sinyal zinciri daha uzub yani biride 8 ünite kullanırken diğerinde 11 ünite kullaniyorsun (sayıları tam hatırlamıyorum)

Ben her ikisini de tavsiye etmem. Bence mooer ge 200 ve ge300 al, bunlar vintage cihazlar değil ve teknolojik gelişimi takip etmek faydana olacaktır. Ama line6 almaya mecbur olsam ben gidip hd50p falan almam eski pod2 0 alırım, arkasına da mooer radar eklerim. İnan bana preamp modellemeleri line6in çok eskiden beri iyi yaptiğı ve helix ile zirveye taşıdığı bir iş. Yani eski cihazlarda bile preamp modellemeri iyiydi. Sorun kabin modellemelerinde. 400 liraya pod2 alıp sonuna 600 liralık bir mooer radar bağladığında pod hd50pxden daha iyi sonuç alabilirsin. (Denendi, tecrübeyle sabittir)

Sinyal zinciri daha uzun çünkü daha güçlü bir işlemcisi var. Lâkin HD500X'te de mesela iki amfi modellemesi paralel yapıp işlemci kapasitesini cok tüketen efektlerden koyunca onda da "DSP limit reached" uyarısı veriyor. Yani HD500X bile o uyarıyı veriyorsa HD500 daha da az efekt kullanmak zorunda olmak demek. Para-cokomel eğrisi sonuçta. Mooer prosesörleri ben de merak ediyorum ama en çok dayanıklılıklarini merak ediyorum. Zira Line6 ve Boss vs gibi piyasa lideri markalar tank gibi ürünler yapıyor.

Geri