Ses Kartından Kulaklığa Ses Alma

Selam arkadaşlar. Bilmediğim için belki çok basit olacak bir soru soracağım. Ben steinberg ur22 ses kartını bilgisayara bağlayıp oradan kulaklıkla ses almak istiyorum ancak youtubeden izlediğim 1-2 videoda herkes monitörleri bağlamış. Benim bu dediğim tam olarak nasıl yapılır? Ses kartından çıkışı bilgisayara usb'yle bağladıktan sonra kulaklığa direkt olarak ses alabilecek miyim?

Alet bu sanırım, üzerinde zaten kulaklık simgesi var. Net şekilde görünüyor. Ses kartını usb ile bağlayınca direkt olarak kulaklık çıkışından ses alırsınız. Ayrıca arka çıkışlarından da ses çıkışlarına bağlanabilir görünüyor. Kulaklık için ayrıca bir ses seviyesi tuşu da var. Sadece fotosuna bakarak bunları söyleyebilirim.

steinberg-ur22-mk2.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar benim sorduğum şey sesi bilgisayardan alıp alamayacağım. Üstündekine takarsam zaten preamp ses alırım diye biliyorum. Sorduğum bu değil.

steinberg-ur22-mk2_LI.jpg

Bu gösterdiğim buton full input tarafında sizin ses kartına girdiğiniz cihaz, gitar vs sesini doğrudan verir (sizin pek doğru olmasa da preamp dediğiniz). Full DAW'da iken bilgisayardaki çalan ses, video vs sesini verir. Ses kartı harici de olsa bilgisayarın bir bileşeni olarak bilgisayarın ürettiği sesi size iletir. Gerçi bunların hepsi kullanım kılavuzunda yazıyor ama okumak bu devirde zor tabii.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
140635 eklentisini görüntüle

Bu gösterdiğim buton full input tarafında sizin ses kartına girdiğiniz cihaz, gitar vs sesini doğrudan verir (sizin pek doğru olmasa da preamp dediğiniz). Full DAW'da iken bilgisayardaki çalan ses, video vs sesini verir. Ses kartı harici de olsa bilgisayarın bir bileşeni olarak bilgisayarın ürettiği sesi size iletir. Gerçi bunların hepsi kullanım kılavuzunda yazıyor ama okumak bu devirde zor tabii.
Ürün elimde olsaydı, kullanım klavuzunu okumayı deneyebilirdim. Bir şeyi yeni yeni öğrenip soran insana bir şeyi güzellikle anlatmak da zor tabii.

Ürün elimde olsaydı, kullanım klavuzunu okumayı deneyebilirdim. Bir şeyi yeni yeni öğrenip soran insana bir şeyi güzellikle anlatmak da zor tabii.

Yukarıda ne güzel anlatmışız, yetmemiş elimizde bu cihaz olmadığı halde sitesine girip kullanım kılavuzunu indirip sana göndermişiz. Hatta anlatmak zorunda olmadan yapmışız. Sen şimdi arkana yaslanıp kullanım kılavuzunu okumadan bir başka hap bilgi için sonraki sorunu sorabilirsin paşam.

Dosyalar

• UR22C_Operation_Manual_English.pdf
    2.2 MB · Gösterim: 184
Geri