Digitech Rp (audiodna2 Chip'li Yeni Serileri)

Re: rp350 ubdate nasıl yapılır yardım edin:(

DaRtH_ErLiK demiş ki:
gitarcim demiş ki:
arkadaşlar elimde rp350 var versiyonu 1.3. ama digitech in sitesinde 1.8 i çıkmış usb yi bağladım tanıttım ubdate ediyorum ekranda rakamlar ilerliyor update de bitiyor sonra makineye factory reset at diyor onu da atıyorum ama yinede 1.8 olmuyor açılınca yine 1.3 yazıyor anlamadım gitti:( rp350 sini 1.3 ten 1.8 e yükseltebilen varsa bana da açıklasın n olur çıldırıcam artık:( ilgilenen arkadaşlar varsa [email protected] a mail de atabilirlerse çok sevinirim.şimdiden teşekkürler:)

Firmware hala 1.3. O 1.8 cektigin dosyanin versiyonu. Ben de yenisi cikmis sanip cektim kurdum gecen ay ama digitech'te yeni firmware oldugu yazmiyor, sonradan dikkat ettim.
If your RP350 displays 1.3 or later, you do not need to download the RP Updater.

teşşekür ederim dostum saolasın bende sonradan farkettim zaten :) ama makine usb ile bağlıyken ubdate ediyor benim ilk aldığım rp 350 1.1 idi ben onu aynen bu şekilde ubdate ettim 1.3 olmuştu .sonra makinede sorun çıktı değişitirdiler . aldıım makine 1.3 çıktı.o yüzden denedim makine belki 1.8 e çıkar die:) ama olmadı bende sandım bende sorun var .demmekki yokmuş .::)yinede çok saol

DaRtH_ErLiK teşekkür ederim. ancak inceleme fırsatım oldu. İnternetten sipariş vermiştim sıfır alet ama baktım alttaki vidalarından biri eksik içime bir şüphe girdi. bir vidanın üstünde de kağıttan bir bant var orda da "bu kağıt yırtılırsa garanti dışı kalır" diyor zaten halının üstüne koyunca bile yırtılacak bir kağıt. Neyse aleti daha yeni inceliyorum yorumlarımı yazarım :D

biraz inceledim distortion tonları bana dijital geldi valla. Ama amfilerin driveları daha iyi. bunun haricinde kalan efektler ise gayet kaliteli , profesyonel . Tabi aslında ilk izlenimler hatalı olabilir ama ardından gdi 21 in drive'ın dinledim ve gd21 in drvie sesi çok daha doğal gibi.

ornapsen demiş ki:
LFOs diye bir özellik gibi bir şey var ama ne işe yarıyor o ?
LFO'dan bahsetmistim bir onceki sayfada:
(Ayrica degisik bir effect vermek icin LFO'lar da kullanilabilir. LFO'yu delay level'a atarsin, sarki boyunca senin ayarladigin hizda preset delay'den delay'siz duruma gecer durur. LFO'larla cok guzel effect'ler yapilabiliyor)

Iki tane LFO var ayri ayri ayarlanabilen (low frequency oscillator). Bunlar o patch boyunca surekli degisen iki parametre. Manualin 27. sayfasinda anlatiyor iyice.
Once clean bir preset sec. Sonra mesela LFO1'e amp gain'i atadin diyelim. sinus egrisi seklinde hareket etmesini de istiyorsun diyelim (3 farkli egri/yapi secebilirsin). min olarak gain'i 1 sec, max olarak da 99. zaman olarak da diyelim ki 10 saniye. Bu durumda bir akord bas. Bu akordu rp350 10 saniyede gain'i 1'den 99 kadar getirecek ve sonra geri dondurecek (sonsuza kadar).
Boylece clean'den dirt'e gecen ve geri gelen surekli bir gain'e sahip olacaksin o preset boyunca.
Umarim anlatabilmisimdir.
Sarkilarda kullanmak icin gain pek uygun degil ama reverb/delay/chorus gibi efeklerde cok guzel sonuclar alabiliyorsun.

evet teşekkür ederim gayet net açıklamışsın.. Bu arad ainternetten bir iki ton indirdim ve bu tonlar çok hoşuma gitti. içindeki mevcut tonlardan çok daha iyi. Bir site buldum ordan indirdim steve morse tonu.. Tam istediğim bir ses. Zaten clean seslere hiç laf yok.. :)
Exp. pedalına da wah haricinde delay repeat özelliği yükledim. Böylelikle pedal dibine kadar basılı iken delaysız, kaldırdıkça azalan tekrarla delaylı bir ses oldu. En üstte de çaldığını bir kere tekrarlıyıp bırakıyor.

ornapsen demiş ki:
evet teşekkür ederim gayet net açıklamışsın.. Bu arad ainternetten bir iki ton indirdim ve bu tonlar çok hoşuma gitti. içindeki mevcut tonlardan çok daha iyi. Bir site buldum ordan indirdim steve morse tonu.. Tam istediğim bir ses. Zaten clean seslere hiç laf yok.. :)
Exp. pedalına da wah haricinde delay repeat özelliği yükledim. Böylelikle pedal dibine kadar basılı iken delaysız, kaldırdıkça azalan tekrarla delaylı bir ses oldu. En üstte de çaldığını bir kere tekrarlıyıp bırakıyor.

Internet'den hangi siteden indirdin? Ben rp350'yi aldigimdan beri Digitech forumuna uyeyim. http://www.digitech.com/soundcomm/guitar_product_start.asp?productid=228
Orda su anda 870 tane patch var library kisminda (http://www.digitech.com/soundcomm/guitar_list_patches.asp?productid=228), millet guzel birsey yapinca yukluyor. Oraya bakmani tavsiye ederim. En ustte "download all RP350 patches" yazan linke basinca hepsini birden indirebilirsin. Sonra da XEdit ile dene. 8)

evet ben de aynı siteden indirmişim.. Güzel patch ler var gerçekten. Dün o kadar çaldım ki bugun parmaklarım ağrıyor.. :) Ekolayzır ayarları çok önemli galiba , ama şu ekolayzır ayarlarına takıldım. bir patch hazırlarken ekolayzırı ayarlıyorum sonra başka bir amfi modeli seçiyorum ama ekolayzır ayarları değişiyor .. sanırım o amfi modeli için en elverişli bir ayara geliyor.

Arkadaşlar, rp 90 yada kasıp 2. el rp 250 almak üzeryim. Yeni seri, eski seri nasıl ayırt ediliyor? Üzerinde herhangi bir ibare var mı? İlk sayfada test eden arkadaş drum macine ziller falan eklenmiş demiş. Bunun dışında bir tüyo var mı? Teşekkürler..

oyuncak gibi yine :/ malesef hiç beğenmedim :(

tek beğendiğim özellik usb ile bilgisayar bağlayıp kayıt yapabilme olayı,

ıllarını bu işe vermiş biri olarak pod a yaklaşamayacağını bile eklemek isterim,

yinede başlangıç ve orta seviye için tatmin edici olabilir , ancak asla profesyonel düzeyde kullanıcılara hitap etmeyecektir,

tamamen kişisel gorusumdur , kimisi elma sever kimisi üzüm kimisi mandalina :) yani zevk meselesi, eklemek istedim,

lotion demiş ki:
oyuncak gibi yine :/ malesef hiç beğenmedim :(

tek beğendiğim özellik usb ile bilgisayar bağlayıp kayıt yapabilme olayı,

ıllarını bu işe vermiş biri olarak pod a yaklaşamayacağını bile eklemek isterim,

yinede başlangıç ve orta seviye için tatmin edici olabilir , ancak asla profesyonel düzeyde kullanıcılara hitap etmeyecektir,

tamamen kişisel gorusumdur , kimisi elma sever kimisi üzüm kimisi mandalina :) yani zevk meselesi, eklemek istedim,

hocam senin pedal setup boyum kadar case e sığmıyoken kafa kabinler falan gitarlar ona keza yani bu durumda digitech i pek beğenmemiş olman beni şaşırtmadı açıkçası :D :D :D

geçenlerde düşünmüştü rp 350 üstünde 3 tane pedal var . Bunların biri distortion biri delay biri de efekt olarak kullanılabilir (boss lar gibi ) yani öyle olsa daha iyi olur diye içimden geçirdim sonra bugün rp350 nin örnek sesleri ile benim gitardan çıkan sesler benziyor mu diye digitech in sitesine bakayım dedim bir de ne göreyim. rp 355 çıkmış hem de tam benim düşündüğüm gibi yapmışlar :LOL: .. rp 350 im yerine rp 355 imin olamsını istedim bir an :roll:

http://www.digitech.com/products/Multi-Effects/RP355.php

_MrCrowley_ demiş ki:
Arkadaşlar, rp 90 yada kasıp 2. el rp 250 almak üzeryim. Yeni seri, eski seri nasıl ayırt ediliyor? Üzerinde herhangi bir ibare var mı? İlk sayfada test eden arkadaş drum macine ziller falan eklenmiş demiş. Bunun dışında bir tüyo var mı? Teşekkürler..

Nihayet 2.el rp150 aldım. Henüz fazla kurcalayamadım ama bu cihazı seçmemdeki tek neden, internetten beğendiğim tonları yükleyecek olmam. Usb bağlantılı olarakta sınıfının en ucuzu. Umarım cihazda bir sorun yoktur. Ama şu on/off tuşunu neden koymamışlar anlayamadım. Fişten aniden çekince voltaj değişimi bir soruna neden olur diye düşünüyorum.

Geri