Looper Önerisi

Arkadaşlar selam , evde kullanabileceğim sadece kayıt yapıp üstüne bir şeyler atabileceğim looper almayı düşünüyorum , kullanan arkadaşlar neleri tavsiye eder şimdiden teşekkürler. Ehx Memory Hazarai fena değil ama kullanımı karışık geldi biraz .

Delay+looper arıyorsan hazarai swiche basılı tuttuğun sürece loop yapıyor ve loopu silmek için pedalı kapatıp tekrar loop swichine basılı tutman gerekiyor ve bu hiç kullanışlı bir şey değil ben tavsiye etmem. Delay+looper olarak TC Electronic Flashback x4 bu konuda en kullanışlılarından biri. Sadece looper arıyorum dersen (hiç birini kullanmadım ama) Boss RC, TC Electronic Ditto, EHX 360, Mooer Micro Looper gibi pedallara bakabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
*Sadece* bir şey kaydedip üstüne bişey atıcaksanız Ditto veya RC-1 yeterli.
RC-3 bence ne istediğinden emin olmayan biri için en ideal loop pedalı.
Teşekkür ederim bilgilendirmeler için , bu ditto'ların fiyatlar neden bu kadar uçmuş şimdi görüyorum bende , özel bir durum mu var :)
Rc-3 Deneyimleyeceğim sanırım bu düşünceyle
Bir de bu pedal sıralamasını nasıl yapacagım , Boston 5w amfim - Strymon Flint , Add+ Blues Player ve Alırsam Rc-3 ufak bi setup yaptım.

Teşekkür ederim bilgilendirmeler için , bu ditto'ların fiyatlar neden bu kadar uçmuş şimdi görüyorum bende , özel bir durum mu var :)
Rc-3 Deneyimleyeceğim sanırım bu düşünceyle
Bir de bu pedal sıralamasını nasıl yapacagım , Boston 5w amfim - Strymon Flint , Add+ Blues Player ve Alırsam Rc-3 ufak bi setup yaptım.
Drive pedalını başa looper'ı da en sona alın. Bu şekilde döngüye alacağınız kısımı clean olarak kaydededip drive pedalını açarak üstüne solo atabilirsiniz.

Dittolar true bypass ve kaydettiği ses daha yüksek kalite (Ditto 24 bit, Boss 16 bit).
Looperların asıl yeri FX looptan ama sizin amfinizde yok, inputtan girip en sona koyacaksınız. Amfiyi clean ayarlamanız lazım yoksa loop kaydedildikçe ses kirlenmeye başlar. Add+ > Flint > RC-3 > Amfi

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dittoların kaydettiği ses daha yüksek kalite (Ditto 24 bit, Boss 16 bit), RC'nin tek sevmediğim yanı switche basarken tam doğru tempoyu tutturmak zor olabiliyor.

Looperların asıl yeri FX looptan ama sizin amfinizde yok, inputtan girip en sona koyacaksınız. Amfiyi clean ayarlamanız lazım yoksa loop kaydedildikçe ses kirlenmeye başlar. Add+ > Flint > RC-3 > Amfi
Teşekkür ederim bilgilendirme için , bu şekilde uygulayacağım , ditto yüksek ses kalitesinde ise tercihim ondan yana olacak öyleyse.

Ditto'nun bir güzelliği "true bypass" olması, güç kablosu takılı olmasa da sinyali iletiyor ve amfiyi kullanabiliyorsunuz. RC-1'de bu yok, pedalı kullanmayacaksanız bile güce takılı olması gerekiyor. Sırf bu yüzden RC-1'imi satıp Ditto'ya geçmeyi düşünüyorum bazen.

Diğer yandan RC-1'in "LOOP" göstergesi arada faydalı oluyor, Ditto'da o yok.

RC-1'in teoride daha fazla özelliği var, stop/undo girişine BOSS'un FS-6 vs. pedallarını takabiliyorsunuz. Fakat açıkçası ben %99 sadece tek bir loop kaydediyorum (üst üste kayıt yapmıyorum). O şekilde kullanacaksanız bu özellik bir işe yaramıyor.

Son olarak RC-1'in devasa pedal kısmı (ayağınızı bastığınız kısım) kalabalık pedalboardlarda faydalı olabilir. Ditto minik bir pedal.

Hocam o 16-24bit farkına takılmayın bence, pedalı ne kadar kullanacağınıza ve bütçenize göre seçin. 2 seçenek var: Ditto veya RC (başka seçenekler de var tabii de looper denince akla bu ikisi geliyor).

Ditto:
  • Sıkıştırılmamış ses, true bypass.
  • 5 dakikaya kadar kayıt özelliği.

RC-3:
  • Aux girişi (amfinizde aux yok, yani pedalın auxunu kullanarak telefondan bilgisayardan bir şey açıp amfiden ses alabilirsiniz)
  • Stereo giriş-çıkış (Arkadaşlarla evde çalmak istediğimizde tek amfi varsa pedalın 2 inputa birer gitar girip aynı amfiden sesi alabiliyoruz)
  • 3 SAATE kadar kayıt
  • Preset kaydedebilindiği için sevdiğim backing trackleri içine atıp direk pedaldan açıp üstüne çalabiliyorum.
  • 10 tane davul beati, tap tempo

Hocam o 16-24bit farkına takılmayın bence, pedalı ne kadar kullanacağınıza ve bütçenize göre seçin. 2 seçenek var: Ditto veya RC (başka seçenekler de var tabii de looper denince akla bu ikisi geliyor).

Ditto:
  • Sıkıştırılmamış ses, true bypass.
  • 5 dakikaya kadar kayıt özelliği.

RC-3:
  • Aux girişi (amfinizde aux yok, yani pedalın auxunu kullanarak telefondan bilgisayardan bir şey açıp amfiden ses alabilirsiniz)
  • Stereo giriş-çıkış (Arkadaşlarla evde çalmak istediğimizde tek amfi varsa pedalın 2 inputa birer gitar girip aynı amfiden sesi alabiliyoruz)
  • 3 SAATE kadar kayıt
  • Preset kaydedebilindiği için sevdiğim backing trackleri içine atıp direk pedaldan açıp üstüne çalabiliyorum.
  • 10 tane davul beati, tap tempo
Ditto benim için biçilmiş kaftan gibi görünüyor , zaten evde tek başıma çalacağım bu benim için yeterli olur teşekkür ediyorum tekrar.

Ditto x1 kullandım gayet memnun kalmıştım. Model yükseltmek için sattım. Ev kullanıcısı için gayet iş görüyor. Bi arkadaş mooer tavsiye etmişti Dittoyu almadan önce yabancı forumlarda da dittoya yakın performansta olduğu yazıyordu. Ama en garantisi ve piyasası olanı ditto elbette.

Ditto x1 kullandım gayet memnun kalmıştım. Model yükseltmek için sattım. Ev kullanıcısı için gayet iş görüyor. Bi arkadaş mooer tavsiye etmişti Dittoyu almadan önce yabancı forumlarda da dittoya yakın performansta olduğu yazıyordu. Ama en garantisi ve piyasası olanı ditto elbette.
En basit kullanımlısı x1 mi x2'de gördüm çok fark var mı aralarında

En basit kullanımlısı x1 mi x2'de gördüm çok fark var mı aralarında
Fark var elbette x1 de stop/clear için art arda iki defa basma yani double tap bazen zor oluyordu x2 onu çözüp o hareket için ikinci düğme eklemişler ve tersten loop ve tempo düşürme eklemişler, x1 işimi fazlasıyla görüyordu benim ama digitech trio plus alınca boşta kaldı ondan sattım yoksa hem işlemci olarak hemde malzeme kalitesi olarak güzel pedaldı. Temiz ikinci el tavsiye ederim yoksa x1in sıfırı fiyatına ikinci el x2 de alırsınız zaten.

Merhaba arkadaşlar. Ben de yeni looper almak istiyorum. İçinde davul olması ve istediğim backingtrackleri bilgisayardan içine atıp üzerine solo çalabileceğim bir özelliği de olsun isterim. Amfim Boss Katana MK2 50. Ibanez wah wh10, boss ds-2, tone city golden plexi ve marshall jackhammer jh-1 pedallarım mevcuttur.

İlk kez bir looper alacağım. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yorumları benim için çok önemlidir. Bütçem ortalama seviyelerdedir. Çok kötü bir şey almak istemem. Almışken iyisini almak isterim. Önerilerinizi beklerim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. Ben de yeni looper almak istiyorum. İçinde davul olması ve istediğim backingtrackleri bilgisayardan içine atıp üzerine solo çalabileceğim bir özelliği de olsun isterim. Amfim Boss Katana MK2 50. Ibanez wah wh10, boss ds-2, tone city golden plexi ve marshall jackhammer jh-1 pedallarım mevcuttur.

İlk kez bir looper alacağım. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yorumları benim için çok önemlidir. Bütçem ortalama seviyelerdedir. Çok kötü bir şey almak istemem. Almışken iyisini almak isterim. Önerilerinizi beklerim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Ayrıca içinde looper, tuner, davul, istediğim backingtarackleri ekleyebildiğim ve diğer gitar efektlerinin (delay,reverb,phaser ... gibi) olduğu bir prosesör de olabilir. Fiyat performans açısından en iyileri bana tavsiye ederseniz sevinirim.

Dave Simpson youtube kanalını takip ediyor musunuz? Kullandığınız pedallar kendisinin pedalboardunda olan ve hep tavsiye ettiği pedallar olduğu için soruyorum.

Dave Simpson youtube kanalını takip ediyor musunuz? Kullandığınız pedallar kendisinin pedalboardunda olan ve hep tavsiye ettiği pedallar olduğu için soruyorum.
Dikkatinizi çekmesine sevindim. O adama hayranım. Bütün videolarını izledim. Aynı tarz çalıyorum. John Frusciante babamız :)

Dave, Zoom G2.1U prosesörünü kullanıyor. Delay, reverb gibi birçok efekti ordan alıyor. Ama bu pedal çok eski. Sıfırı bulunmuyor. Looper,davulu,tunerı olan, bilgisayarımdan sevdiğim backingtrackleri yükleyebileceğim ve delay,reverb,phaser gibi ambiyans efektlerini kullanabileceğim uygun fiyatlı bir prosesör işimi görür diye düşünüyorum. Artık teknoloji çok gelişti. Hepsini bir arada sunan bir prosesör vardır. Prosesör markalarına ve modellerine uzağım biraz. Analog eski usul gitaristlerdenim :)

Geri