Beğendiğiniz yerli gitaristler?

Cem köksal ve serdar öztop cok teknik adamlardir , serdar kendine has bir muzisyendir , cem biraz malmsteen etkisinde kalmistir. Erkan ogur da yine usta bir muzik adamidir. Ilter kurcala piyasada teknigine hayran kaldigim diger bir gitarist. Rahmetli asim can gündüz de yine cok saglam gitaristti unutmadan ekleyeyim.

Son düzenleme:
Dünya çapında gitaristlerimiz var ve Dünya çapında işler yapıyorlar. Sadece biz görmüyoruz (Aşağıdaki listemde Dünya'nın dört bir yanında konser salonlarını doldurmuş gitaristler mevcut).

Eskisi yenisi demeden, Alfabetik sıralamayla çok başarılı bulduklarım;

Alp Ersönmez
Asım Can Gündüz
Bilal Karaman
Buğra Şişman
Cenk Erdoğan
Cenk Eroğlu
Demir Demirkan
Doğan Canku
Erdem Karaman
Erkan Oğur
Eylem Pelit
Faruk Aydın Toksöz
Fırat Öz
Gürol Ağırbaş
İlter Kurcala
Mesut Uğurel
Nihat Üney
Nurhat Şensesli
Onur Narin
Ozan Doğan Ariz
Önder Focan
Özgür Türkekul
Serdar Öztop
Tolgahan Çoğulu
Tuncer Tunceli
Volkan Başaran
Yavuz Çetin

Çok güzel ve çok iyi müzisyenlerin aynı anda çokta samimi insanları yazmışsınız zaten şöyle o perdesiz gitarı çok güzel öttüren Erkan Oğur, Evrencan Gündüz ve Nurkan Renda’yı da buraya eklemekte bir sakınca görmüyorum iyiler çünkü ayrıca Yavuzcan Çetin’de şu sıralar çok kaliteli işlerle uğraşıyor diye biliyorum.

Dünya çapında gitaristlerimiz var ve Dünya çapında işler yapıyorlar. Sadece biz görmüyoruz (Aşağıdaki listemde Dünya'nın dört bir yanında konser salonlarını doldurmuş gitaristler mevcut).

Alp Ersönmez
Asım Can Gündüz
Bilal Karaman
Buğra Şişman
Cenk Erdoğan
Cenk Eroğlu
Demir Demirkan
Doğan Canku
Erdem Karaman
Erkan Oğur
Eylem Pelit
Faruk Aydın Toksöz
Fırat Öz
Gürol Ağırbaş
İlter Kurcala
Mesut Uğurel
Nihat Üney
Nurhat Şensesli
Onur Narin
Ozan Doğan Ariz
Önder Focan
Özgür Türkekul
Serdar Öztop
Tolgahan Çoğulu
Tuncer Tunceli
Volkan Başaran
Yavuz Çetin

Göktuğ Şenkal'ı da ekleyelim :)

Alp Ersönmez
Asım Can Gündüz
Bilal Karaman
Buğra Şişman
Cenk Erdoğan
Cenk Eroğlu
Demir Demirkan
Doğan Canku
Erdem Karaman
Erkan Oğur
Eylem Pelit
Faruk Aydın Toksöz
Fırat Öz
Gürol Ağırbaş
İlter Kurcala
Mesut Uğurel
Nihat Üney
Nurhat Şensesli
Onur Narin
Ozan Doğan Ariz
Önder Focan
Özgür Türkekul
Serdar Öztop
Tolgahan Çoğulu
Tuncer Tunceli
Volkan Başaran
Yavuz Çetin

ESP Türkiye'de gitarist olarak Selim Işık'ı seçmiş.
Hatta ESP E-2 gitarı da vermiş.
Selim Işık ne tür bir gitar tekniği, yada hangi unutulmaz şarkısı var bilmiyorum.
Herkesçe bilinen gitar tekniklerinin, hatta ondan daha iyi çekilmiş gitar dersleri varken.
Selim Işık'ın Türk Gitarist olarak adını bile anmam.
Ki buraya da yazılmamış şuana kadar.
Şu yukarıda ki isimlere bakıyorsun, ESP'nin bu hatayı nasıl yaptığını anlamıyorsunuz.
Muhtemelen bir şike var diyorsun bu işte....

ESP Türkiye'de gitarist olarak Selim Işık'ı seçmiş.
Hatta ESP E-2 gitarı da vermiş.
Selim Işık ne tür bir gitar tekniği, yada hangi unutulmaz şarkısı var bilmiyorum.
Herkesçe bilinen gitar tekniklerinin, hatta ondan daha iyi çekilmiş gitar dersleri varken.
Selim Işık'ın Türk Gitarist olarak adını bile anmam.
Ki buraya da yazılmamış şuana kadar.
Şu yukarıda ki isimlere bakıyorsun, ESP'nin bu hatayı nasıl yaptığını anlamıyorsunuz.
Muhtemelen bir şike var diyorsun bu işte....
Selim Işık belki iyi bir hoca olabilir bilemiyorum ders almadığım için ama gitar çalımı olarak cidden ben de beğenmiyorum..

35 senelik gitaristi çırak etmek klavye ile 5 tuşa basarak kolay tabii... Bir ara +30 yaşlarında “Kirk Hammet hiç gitar çalmayı bilmiyor yauğvv” kafalarında tipler dolaşıyordu, onlara benziyor bu hitabet şekli. En iyisi sizin beğendiğiniz gitaristleri(Ne demekse) kimseyle karşılaştırmayın siz.

Bu arada, uluslararası platformlarda teknik, özgünlük diyorsak, Türk diyorsak; Asım Can Gündüz, Yavuz Çetin, Kerim Çaplı, Muhammed Suiçmez adını rahatlıkla yazabileceğimiz sadece birkaç isim. Herkesin beğendiği gitaristler olabilir tabii, buna saygım sonsuz. Bizim ülkemizde 30 isimlik liste yapacak kadar nam salmış gitar sanatçısı yok, olsaydı zaten uluslararası platformlarda konuşulurdu. mutlaka enstrümanı yemiş içmiş insanlar var ancak bu noktada üretkenlik konuşur.

35 senelik gitaristi çırak etmek klavye ile 5 tuşa basarak kolay tabii... Bir ara +30 yaşlarında “Kirk Hammet hiç gitar çalmayı bilmiyor yauğvv” kafalarında tipler dolaşıyordu, onlara benziyor bu hitabet şekli. En iyisi sizin beğendiğiniz gitaristleri(Ne demekse) kimseyle karşılaştırmayın siz.

Bu arada, uluslararası platformlarda teknik, özgünlük diyorsak, Türk diyorsak; Asım Can Gündüz, Yavuz Çetin, Kerim Çaplı, Muhammed Suiçmez adını rahatlıkla yazabileceğimiz sadece birkaç isim. Herkesin beğendiği gitaristler olabilir tabii, buna saygım sonsuz. Bizim ülkemizde 30 isimlik liste yapacak kadar nam salmış gitar sanatçısı yok, olsaydı zaten uluslararası platformlarda konuşulurdu. mutlaka enstrümanı yemiş içmiş insanlar var ancak bu noktada üretkenlik konuşur.

Belki doğru söylüyor olabilirsiniz.
Bizimde hatamız olabilir.
Belki de çok iyi gitar çalıyordur, bize denk gelmemişdir.
Şöyle güzel bir videosunu ekleyin de form üyeleri olarak, örnek alalım, destek olalım, hatta paylaşalım.

Yiğidi öldür, hakkını ver demişler.

YouTube orada, isim soyisim yazıyorsun ve sınırsız kaynak. Sanırım anlatamadım; selim ışık über, süper bir gitaristtir demiyorum, olmak zorunda da değil ama selim ışık yukarıda listelenen en az 10 gitaristten daha kötü de değildir. 2 yıla yakın zaman beşiktaşta çoğu rock organizasyonunda çalıştım, adamın gençler için verdiği sahne önü, sahne arkası tüm uğraşlara şahit oldum, hem de tamamen “müzik kazansın“ yaklaşımıyla uğraştı hepsiyle. Her neyse, bu konu uzar...

Son düzenleme:
Geri