Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Selam, gitara yeni başladım. 2 Haftadır amfisiz çalıyorum, bütçem 2200-2300 Tl. Vox Vt40+, Vt20x ve Blackstar Id Core 20 arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Dinlediğim gruplar: Metallica, Queen, Eagles, Iron Maiden vs.

Katana MKII güzel ama MKI'deki sneaky amps olmaması cidden büyük eksik bence. Zira amfi modelleri belirgin artıyor ve hiçbiri stok amfi modelleri ile elde edilebilir gibi değil. bu konuda update de geleceğini hiç sanmıyorum. O yüzden MKI'de gayet tercih edilebilir bence.

Kasım-Aralık aylarında doların hali, ek gümrük oranları, Zuhal'in fiyat politikası ve Garage Sale veya normal indirim koşullarına göre Marshall dsl (öncelik dsl5cr) alamazsam büyük ihtimal katana mk2 alacağım. Aslında Code25 ile ikisi arasında kalıyordum. Katana 50 mk2'lerin usb soketleri daha iyi, bilgisayar programı daha pratik (amfiyi almadan önce, programını boss sitesinden indirip kurarak arayüzünü inceleyebilirsiniz. Ama donanımsal fonksiyonlarını amfiyi alıp bilgisayara bağlamadan kullanamazsınız). Bir de footswitch olaydı.

Çok da değil ... illa XXX, YYY amfi gibi olsun dersen zaten processor al derim. mkII'nin variation butonu ile 5 değil 10 amfi çeşidi var ve özellikle yeni hoparlör ile sneaky olsun olmasın mkI'i aratmıyor kesinlikle. Her koşulda mkII derim.

me70 prosesörüm vardı, o zaman paraya ihtiyacım olduğu için sattım. Tabi bende sattığım bir şeyin aynısını almamak gibi bir huy olduğu için... Ama şimdi illa prosesör fonksiyonları bulunsun diye bir kriter olsa katana50 mk2 alırım tabi. Çünkü amfimin gain, treble, master gibi potları yakın zamanda gidecek gibi.

Katana MKII güzel ama MKI'deki sneaky amps olmaması cidden büyük eksik bence. Zira amfi modelleri belirgin artıyor ve hiçbiri stok amfi modelleri ile elde edilebilir gibi değil. bu konuda update de geleceğini hiç sanmıyorum. O yüzden MKI'de gayet tercih edilebilir bence.

Sneaky amps kendin yapamayacağın sihirli presetler değil ki, onlar da Katana üzerindeki stock modellerle başlayıp üzerine pedal, eq vs. ekliyor. Biraz çaba ile benzer tonlar elde edilebilir MkII ile de.

Katana kullananlar için şu iki kaynağı tavsiye ederim presetler ve ipuçları için:

- .: Guitar effect patches for Boss Katana :.
- r/BossKatana

Bende Katana 100 MkII var epey memnunum. Özellike GA-FC ve looper ile çok eğlenceli bir hal alıyor.

Sneaky amps kendin yapamayacağın sihirli presetler değil ki, onlar da Katana üzerindeki stock modellerle başlayıp üzerine pedal, eq vs. ekliyor. Biraz çaba ile benzer tonlar elde edilebilir MkII ile de.

Katana kullananlar için şu iki kaynağı tavsiye ederim presetler ve ipuçları için:

- .: Guitar effect patches for Boss Katana :.
- r/BossKatana

Bende Katana 100 MkII var epey memnunum. Özellike GA-FC ve looper ile çok eğlenceli bir hal alıyor.
Olabilir tabii, ben 100 MKI+GA-FC kullanıyorum. Ben de ziyadesiyle memnunum. Çok tweak guy olduğum soylenemez ve kullandığım çoğu preset sneaky amps ile olduğundan bir sadece bir kolaylık sağlıyor benim için. Demek istediğim, mutlaka MKII' nin artıları vardır ancak ikinci elde aralarında bariz fiyat farki varsa MKI de gayet tercih edilebilir zira bu meret MKI ile bu kadar ünlü oldu ve videolardan incelediğim kadarıyla MKI'i satıp MKII aldıracak çok da belirgin bir fark goremedim ben. MKII biraz ton olarak daha tiz ve presence'i belirgin gibi stok amp modellerinde ancak tabii videolar pek fikir vermez enikonu kullanmadan. Benim icin olumsuz birkac özelliği, USB ile kayit alinabilse de calarken sesi bilgisayardan degil amfiden duyabiliyor oluşumuz (ugrastim, arastirdim), headphones çıkışının mono olması ki bu da stereo efektleri anlamsız kilıyor ve kulaklık cikisinin ton kalitesinin pek matah olmaması. Bu yüzden kayıt veya kulaklikla calmada prosesor kullanıyorum ve amfiyi her ne kadar dijital modeling amp de olsa sadece amfi olarak kullanıyorum (bana lambali amfi + prosesor tasima zahmetinden 10 kg kurtariyor). Bilmiyorum bunlari MKII' de duzelttiler mi.

Valla dostum blackstar daha şık duruyor ve bence baya iyi. Ama line6 fiyat performans olarak seni bayaa uzun süre götürebilir. Ben şahsen bir mini amfi ve ses kartı alıcam. Amfi olarak lanet mini stb supergroup aldım (eğer ios kullanıcısıysan tonebridge uygulamasıyla telefonu pedal olarak kullanabiliyorsun). Ama mini amfiler fiyat olarak bi tık pahalı. O yüzden line6 almanı tavsiye ederim

Valla dostum blackstar daha şık duruyor ve bence baya iyi. Ama line6 fiyat performans olarak seni bayaa uzun süre götürebilir. Ben şahsen bir mini amfi ve ses kartı alıcam. Amfi olarak lanet mini stb supergroup aldım (eğer ios kullanıcısıysan tonebridge uygulamasıyla telefonu pedal olarak kullanabiliyorsun). Ama mini amfiler fiyat olarak bi tık pahalı. O yüzden line6 almanı tavsiye ederim

Hocam blackstar elektronik seslere sahip pek ehli değilim ama baya iyi geldi bana sesi tabi siz daha iyi bilirsiniz.

Bunları bulabildim.

Selamlar,
Öncelikle her ikisini de kullanmadığımı belirtmek isterim. Yalnız amfileri incelediğimde ikisinin de modelleme amfisi olduğunu gördüm. Gitarınız ile beraber herhangi bir efekt aleti (pedal-processor) kullanmayı düşünmüyorsanız bu durum avantajdır ancak pedal, processor kullanmayı düşünüyorsanız ya da ilerde kullanma ihtimaliniz varsa amfiler modelleme amfisi olduğu için kullanacağınız efekt aleti ile uyum sorunu yaşayabilirsiniz. Bilginize...

Hocam blackstar elektronik seslere sahip pek ehli değilim ama baya iyi geldi bana sesi tabi siz daha iyi bilirsiniz.
Yok valla hocam ben de acemisiyim bu işlerin ya. Line6 ile blackstar arasındaki en önemli fark blackstarda ayrıntılı eq ayarı yapamıyorsunuz. Line6 te bass mid ve treble ayarını ayrı ayrı yapabiliyoruz ve bu avantajlı bi durum. O yüzden line6 öneririm. Ayrıca line6 spider ıv 15 footswitch desteği sunarken blackstar core id10 v2 bu desteği sunmuyor. Şu an ben amfi alacak olsam Line6 alırım

Yok valla hocam ben de acemisiyim bu işlerin ya. Line6 ile blackstar arasındaki en önemli fark blackstarda ayrıntılı eq ayarı yapamıyorsunuz. Line6 te bass mid ve treble ayarını ayrı ayrı yapabiliyoruz ve bu avantajlı bi durum. O yüzden line6 öneririm. Ayrıca line6 spider ıv 15 footswitch desteği sunarken blackstar core id10 v2 bu desteği sunmuyor. Şu an ben amfi alacak olsam Line6 alırım
Acemiysen neden tavsiyede bulunuyorsun? ID ile eq ayarı yapmak mümkün ve kesinlikle Spider’dan çok daha iyi.

Geri