Squier Standard Telecaster

Arkadaşlar merhaba.Ben 3 yıldır elektro gitar çalmaktayım ve bir telecaster almak istiyorum.Amacım genel olarak evde çalmak fakat arada sırada ufak tefek provalar ve mekanlardada çalıyorum.Şimdiye kadar ibanez marka elektro gitarlar kullandım ve 3000 tl gibi bir bütçe ile telecaster almak istiyorum.Squier markayı uygun buldum malum fenderlerin fiyatları uçtu.Classic vibe serisini düşünüyordum fakat yeni üretimler eskiye göre kötüymüş sanırım.Yakın bir arkadaşımda squier standard telecaster var ve satmayı düşünüyor.Istediğim o sıcak tele tonlarını bir nebze olsun alabilmek.Bu gitar nasıl kullananlar yada deneyenler yardımcı olabilir mi?Nirvana Radiohead gibi grupların tonları için iyi olur mu?

Arkadaşlar merhaba.Ben 3 yıldır elektro gitar çalmaktayım ve bir telecaster almak istiyorum.Amacım genel olarak evde çalmak fakat arada sırada ufak tefek provalar ve mekanlardada çalıyorum.Şimdiye kadar ibanez marka elektro gitarlar kullandım ve 3000 tl gibi bir bütçe ile telecaster almak istiyorum.Squier markayı uygun buldum malum fenderlerin fiyatları uçtu.Classic vibe serisini düşünüyordum fakat yeni üretimler eskiye göre kötüymüş sanırım.Yakın bir arkadaşımda squier standard telecaster var ve satmayı düşünüyor.Istediğim o sıcak tele tonlarını bir nebze olsun alabilmek.Bu gitar nasıl kullananlar yada deneyenler yardımcı olabilir mi?Nirvana Radiohead gibi grupların tonları için iyi olur mu?

Yılsonuna kadar bekle bence. Hiç de umudum yok da, olur da ek gümrük oranları düşer. Olmadı Garage Sale indirimine girer. Eski model istiyorsan özellikle seri sonu/yeni çıkmamış modeller girer zaten. Ben hangi amfiyi alacaksam alayım yılsonunu bekliyorum. Dışarıdan alacaksan bilmem tabi ama gümrük vergisi girer işin içine.

İkinci el SX Telecaster alternatif olabilir. Şansına iyi sesi ve ağacı olanı bulabilirsin.
Ayrıca, mutlaka fretleri kontrol et, fretlere tırnağın giriyorsa bil ki luthier masrafı çıkacak :).

Şimdi fenderler 7000 tlden başlıyor.American olanlardan bahsetmiyorum bile.
Biliyorum, Player'ları. ben daha çok Stratocaster'ları seviyorum. İki pivotlu köprüler eskiden Amerikan Standartlarda olurdu. Ben Meksika Strandart Stratocasterlardan bile alamıyordum. 2001 yılının Ağustosunda, Amerikan Standartlardaki 2 pivotlu köprülerden takılmış Squier Standart Stratocaster'lar çıktı. E ben öğrenciyim. Bizimkilerle Kıvılcım'a gittik. Ankara'daysan-özellikle de o zamanlar-bilirsin. 2001'in Eylül-Ekim aylarında peşin %40 indirimi yaptılar. Babam da çok pis pazarlıkçıdır. Tolga abi yine benim sık sık gitmemin, alışveriş etmemin hatırına bi 10 dolar daha iniyordu ama babam ikna olmadı.
2001-SQUIER-by-FENDER-STRATOCASTER-PREMIUM-BODY.jpg
Ne güzel sunburst bir Squier Stratocaster alıyordum. Neyse Cangöz'den (o zaman Gözcan diye geçiyordu) Lyon aldık. Kötü mü yooo. Ama hatırladığımda tüh derim yine bazen.

Squier standart tele değil de geçen ay elime bir tane aynı modelin stratından geçti akçaağaç tuşelisinden. Oldukça beğendim, işçiliğinin falan çok kaliteli buldum. Açıkçası beni şaşırttı. Elimde Fender strat olduğu için satışa çıkarttım, inanılmaz hızlı satıldı. Eğer benzer kalite telelerde de mevcut ise, gitardan üst düzey performans beklemiyorsanız sizi memnun edecektir. Bir tane de SX tele aldım yaklaşık 2 hafta önce ama henüz deneme fırsatım olmadı. Fakat görsel olarak gayet şık duruyor. Performansına önümüzdeki hafta bakacağım.

Araştırdığım kadarıyla standard serileri hem telecaster hemde stratocaster modelleri ile çok beğeniliyor.Düşük bütçe ile fender sesine yakın bir ses almak isteyenler için ideal olduğunu söylüyor herkes.Tele modelinde alnico magnet single coil manyetikler bulunuyormuş stratı bilmiyorum.Bugün arkadaşımın telesini deneyecegim.Güncel olarak yorumlarımı yazarım.

Arkadaşlar gitarı denedim.Öncelikle şunu söylemek isterim işçilik affinity veya diğer serilere göre muazzam seviyedeydi.Gitar arkadaşımın olduğu için detaylı inceleme fırsatım oldu.Denedigim model rosewood klavyeliydi ve oldukça rahattı.Yani işçilik ve rahatlık konusunda gayet başarılı.Ses konusuna gelecek olursak,çok şaşırttı ama denediğim meksika teleler ile yarışır hatta bu yarışı kazanabilirdi bile.Bir american olmasa bile,o sıcak ve kendine has olan telecaster tonlarını alabiliyorsunuz.Clean tonları gayet hoş ve parlaktı.Drive tonlarıda tatmin ediciydi.Kısacası bir american olmasa bile telecaster tonlarını rahat ve ucuz bir yolla almak için ideal bir gitar.

Geri