Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Herkese merhaba, ton yelpazesi geniş ve daha çok metal müzikte kullanılabilecek gitarları araştırdım cort'un z44, m600 ve kx1q modelleri arasında kaldım, karar veremiyorum. Sizce hangi gitar benim için daha uygun olur?

Merhaba abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Yaklaşık 1 hafta sonra ilk gitarımı alacağım. Gitar hakkımda çok tecrübem yok o yüzden bilgili insanlara sormak istedim. Metalin her türünü çalmak isterim. Baslangıç gitarı olacağı için beklentim çok yüksek değil. Aklımdaki gitarlar ise şöyle.

Schecter sgr c-1
Jackson js11 dinky
ltd mh-10

Amfi olarak ise line 6 spider 15 alacağım

Fikirleriniz benim için çok önemli.
İyi akşamlar.

Ah ahh $200 gitarlar türkiyede 2000 lira ahh ahh $100 line 6 spider türkiyede 1000-1500 lira. Acım var ulan dostlar.

Şaka maka başlangıç için güzel bir set. Line 6 yerine biraz daha zorlayıp blackstar id core yada micro cube alırsan daha avantajlı olur.

Jackson, schecter ve ltd nin dediğin modelleri hakkında pek fazla yorum yapamayacapım açıkçası çok deneme kullanma şansım olmadı

Değerli yanıtın için teşekkür ederim. Blackstar id core 10w ı alacak bütçem yok ayrıca gittikçe artıyor gitar fiyatları. Amfiyi de 2.el alacağım büyük ihtimal.

Değerli yanıtın için teşekkür ederim. Blackstar id core 10w ı alacak bütçem yok ayrıca gittikçe artıyor gitar fiyatları. Amfiyi de 2.el alacağım büyük ihtimal.
Merhaba abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Yaklaşık 1 hafta sonra ilk gitarımı alacağım. Gitar hakkımda çok tecrübem yok o yüzden bilgili insanlara sormak istedim. Metalin her türünü çalmak isterim. Baslangıç gitarı olacağı için beklentim çok yüksek değil. Aklımdaki gitarlar ise şöyle.

Schecter sgr c-1
Jackson js11 dinky
ltd mh-10

İyi akşamlar.
Sadece metal çalacağım diyorsanız fena olmayan modeller. Burada ağırlık vermeniz gereken konu malzeme kalitesi çünkü tonalite açısından distortion efekti gitardan gitara (eğer humbucker ise) genelde çok değişmiyor... Malzeme açısından ben schecter'i daha iyi buluyorum fakat biraz ağır bir gitar olduğunu söylemeliyim. JS ler bana hep kafadaki Jackson logosuna verilen para gibi geliyor ben hiç sevmiyorum kalite açısından da güzel olmadığını düşünüyorum. Ltd "ben olsam" bulaşmam bile. Sarı sitede cort evl serisinden birkaç model fena değildi bakın isterseniz. Onun haricinde bulabilirseniz 2.el rg350. Bir de epiphone les paul special 2 de iyi bir model fakat o da bir les paul klasiği olarak biraz ağır. Epiphone da manyetik halkasında renkli tuner vardı çok hoş açıkçası. Amfi olarak line6 modeli yeni başlayan birisine göre uzun süre sizi götürebilir.

Schecter sgr c-1
Jackson js11 dinky
ltd mh-10

İyi akşamlar.
Bu 3 gitar arasından Schecter sgr C-1 e oy veriyorum ben j

Üçü de güzel gitar esasında.. Ama Kx1q metale daha yakın gibi, Z44'le aynı manyetikler var ikisi de maun.. Bunların arasından ben Z44'ü ilk çıktığında kullandım.. Çok beğenmiştim.. İkinci ele bakarsan bunların üçünden de bulursun.. 3-4K civarı bütçen varsa ikinci elde Japon veya Kore malı Jackson veya Charvel kovalamanı tavsiye ederim, bir de RG550 ve üstü ibanez.. DK2 kıvamında bir superstrat Jackson işini görür.. İzmir'de güzel bir tane DK2 sahibindende var..

Bütçenizi biraz 1400-1500 e doğru zorlayarak gio değil de ibanezin rg serisinden bir şeyler bakmanızı öneririm. 350/370dx’ler bayağı iş yapar gitarlar. Çalımında sorun olmayanlardan bir tane bulursunuz gibime geliyor.

PRS SE CUSTOM 24
SCHECTER C-1 CUSTOM
CORT M-700
EPIPHONE LP CUSTOM
ev kullanıcısıyım genelde sert tonlarda çalarım sustain benim için önemli ama clean crunch tonlarıda fena olmayan bir gitar önerebilir misiniz?bunların arasından veya aklınıza daha iyi bir gitar geldiyse.bütçem 3-4k civarı

Geri