Aby switch

Merhabalar abilerim ablalarim, ilk gitarımı alicam rggbaawwxhs33413 ve cozrt zbgks-1h arası-şaka şaka, iki amfiyi aynı anda mono olarak kullanmak istiyorum; Aby switch pedalı bakıyorum, kafa epey karıştı ground loop, phase sorunları vs. hepsine tek elden çare, asgari ücretin yarısını aşmayan öneriniz olursa sevinirim. Thomann da bir seçenek.

Merhaba, Orange Amp Detonator'a bakmanızı öneririm. B kısmında izolasyon trafosu var ground loopu önlemek için, phase sorununu elimine etmek için de Phase Switch var. Fiyatı biraz tuzlu ama sorunları çok dert ediyorsanız ilacınız bu.

Ben elimdeki 2 output pedalları (Şimdilik aklıma gelen Boss TU-3 veya RC-3) 1 gitar - 2 amfi girip öyle kullanmıştım eskiden bir süre fakat o zamanlar phase işlerinde bi bilgim olmadığı için ses nasıldı düzgün bir yorum yapamam.

Merhabalar abilerim ablalarim, ilk gitarımı alicam rggbaawwxhs33413 ve cozrt zbgks-1h arası-şaka şaka, iki amfiyi aynı anda mono olarak kullanmak istiyorum; Aby switch pedalı bakıyorum, kafa epey karıştı ground loop, phase sorunları vs. hepsine tek elden çare, asgari ücretin yarısını aşmayan öneriniz olursa sevinirim. Thomann da bir seçenek.

Merhaba agackakan

Urun özelliklerine bakarsan belki işine yarayabilir
Gerçi pahali ama 😔 fikir olsun diye yolluyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevap veren herkese teşekkürler, önümüzdeki ay Sanırım Orange Amp Detonator alacağım. Buraya izlenim ve hatta vakit bulursam kayıt da atma niyetim var.

Merhaba, Orange Amp Detonator'a bakmanızı öneririm.
Teşekkür ederim, benzer çift output seçeneklerini ben de değerlendirmişim ama hem gürültü ham de phase sorunları yaşadım. Gerçi onları da başka şekillerde çözmek mümkün oluyor ama her seferinde uğraşmak istemiyorum. Sizin öneri gayet güzel gözüküyor bunu seçenekler arasına ekledim. Şu an hatta önde. Diğer seçenek Radial Engineering Tonebone Twin City ABY ama o epey daha pahalı. Birkaç hafta daha vaktim var, bakıp karar vereceğim.

Merhaba agackakan

Urun özelliklerine bakarsan belki işine yarayabilir
Gerçi pahali ama 😔 fikir olsun diye yolluyorum
Teşekkür ederim, bu ürün okuyabildiğim kadarıyla (henüz fazla değil) düz bir A/B/Y ve olası gürültü ve phase sorunlarına ilişkin herhangi bir filtre yok?

Thomann seçenekler arasında ise lehle önerebilirim:
Lehle P-Split III – Thomann UK
Bunda A/B switching yok anladığım? Yine de çok basit ve hoş gözüküyor ama Lehle'nin A/B switching olan bir diğer ürününde 1 meg potlu gitarlarla bir uyuşmazlık olduğuna dair bir yorum görünce biraz çekindim zira 1 meg potlu bir jazzmaster en çok kullandığım gitarlardan.

@agackakan Bütçe gereği Orange önerdim ama tabii Twin City ve Lehle Little Dual 2 daha detaylı modeller. onları kullananlar genelde büyük mekanlarda düzenli live çalan kişiler oluyor, adamların düşük modelleri tercih etmemeleri pedalı devreye sokunca tone suck durumu olması falan filan. Evde kullanacaksanız detaya aşırı girmeye gerek olduğunu sanmam ama hazır almışken bir kere alıyorum üstüne biraz daha koyayım birdaha geriye dönüp bakmiyim diyorsanız Twin City hakkında olumsuz yorum görmedim.
Dediğiniz Lehle 2 modelindeki 1m pot sorunu switching ile alakalı sanırım, pedallardaki true-buffered bypass olayı yani. Şu makale karar aşamasında faydası olacaktır Understanding ABY Switchers

Onun dışında Fulltone'un herkesin övdüğü bir modeli var ama o hem artık üretilmiyor hem de hepsinden açık ara daha pahalı. Radial'ın Twin City'e nazaran daha uygun fiyatlı Bigshot modeli var fakat insanlar izolasyon switchi aktifken seste anormal bir değişme olmasından şikayet etmiş çok. Ben olsam bütçeye göre Twin City veya Orange tercih ederdim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@agackakan Bütçe gereği Orange önerdim ama tabii Twin City ve Lehle Little Dual 2 daha detaylı modeller. onları kullananlar genelde büyük mekanlarda düzenli live çalan kişiler oluyor, adamların düşük modelleri tercih etmemeleri pedalı devreye sokunca tone suck durumu olması falan filan. Evde kullanacaksanız detaya aşırı girmeye gerek olduğunu sanmam ama hazır almışken bir kere alıyorum üstüne biraz daha koyayım birdaha geriye dönüp bakmiyim diyorsanız Twin City hakkında olumsuz yorum görmedim.
Dediğiniz Lehle 2 modelindeki 1m pot sorunu switching ile alakalı sanırım, pedallardaki true-buffered bypass olayı yani. Şu makale karar aşamasında faydası olacaktır Understanding ABY Switchers

Onun dışında Fulltone'un herkesin övdüğü bir modeli var ama o hem artık üretilmiyor hem de hepsinden açık ara daha pahalı. Radial'ın Twin City'e nazaran daha uygun fiyatlı Bigshot modeli var fakat insanlar izolasyon switchi aktifken seste anormal bir değişme olmasından şikayet etmiş çok. Ben olsam bütçeye göre Twin City veya Orange tercih ederdim.
Hah tam ihtiyacım olan makale, teşekkürler!

Geri