Gitarın Değeri Nedir?

Öncelikle herkese merhaba yaklaşık 10 yıl önce güzel bir gitar edindim. Tabi bu arada müziği de bırakalı epey oldu artık sadece dinliyorum. Gitarımın değerini öğrenmek istiyorum Türkiye distribütörü ile iletişime geçtim ama bana bu konuda yardımcı olamadılar bu gitarın sadece custom olabileceğini ve 50.000 ile 70.000 TL arasında olacağı ve gitarın yaklaşık 1-1,5 yıl sonra teslim edilebileceği bilgisini verdiler.
özelliklerini yazıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız ilgili arkadaşlara çok müteşekkir olacağım.

Gövde stili: tek kesik oyma üst Les Paul
ahşap: akçaağaç
Gövde ahşap: maun
Makas Çubuğu: Gibson Ayarlanabilir Makas Çubuğu
Boyun: maun
Boyun profili: Slim 60's
Boyun eklemi: set
Somun: Corian
Klavye: gül ağacı
Donanım kaplama: Krom
Manyetikler: USA P90
Pikap seçici: 3 yollu
Köprü: Tune-o-matic

WhatsApp Image 2020-08-11 at 17.16.37.jpeg

WhatsApp Image 2020-08-11 at 17.16.38.jpeg
WhatsApp Image 2020-08-11 at 17.16.38 (1).jpeg

Selamlar,

Bu gitar Les Paul Studio '60s Tribute. 1000 USD civarı makul bir fiyattır (değildir de, yerine bu ayarda bir şey koymak için bu piyasada böyle bir şey harcamak gerekir), distribütör ile muhtemelen bir iletişimsizlik söz konusu olmuş.

Sıfırı Amerika'da 850 dolara satılmış zamanında:

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ikinci elde 5 bin tlye falan alıcı bulur.

Teşekkür ederim.
Distributor satin almak istediğinizi sanıp şu an böyle bir model üretilmediği için özel üretim fiyatı vermiş. 1000 usd civarı makul.

Muhtemelen sebebi odur.
Distribütör firmada ilgilenen kişi alenen billur geçmiş. Başka açıklaması olamaz.

Sakatatla pek bir alakası yok telefonla iletişimsizlik oldu sanıyorum. Malzemeyi görmedikleri için ya da alıcı olduğumu düşündü.

Selamlar,

Bu gitar Les Paul Studio '60s Tribute. 1000 USD civarı makul bir fiyattır (değildir de, yerine bu ayarda bir şey koymak için bu piyasada böyle bir şey harcamak gerekir), distribütör ile muhtemelen bir iletişimsizlik söz konusu olmuş.

Sıfırı Amerika'da 850 dolara satılmış zamanında:

Ben tam olarak net bir fiyata ulaşamadım. Üç aşağı beş yukarı söylenilenler gibi 1000 usd civarı olur olursada.

Satmak istemem şu zamana kadar hiç bir ensturmanımı satmadım ama şu aralar sıkışığım belki satarım. Fikir ve tahminleriniz için teşekkür ederim.

Sahibinden'de bu gitarın aynısı, Gold rengi 3.500₺'ye satılmıştı. Alan kişi 6.500₺'den satışa koymuştu. Satılmıştı da. 900-1000 dolar arası diye düşünüyorum.

Dediğimi yanlış anlamayın lütfen, bu duruma karışmak haddim değil ancak; eğer maddi durumunuz yeterliyse, elinizde fazlalık olmasın diye satmak istemiyorsanız bence satmayın. Gibson Gibson'dır. İleride çocuğunuza, torunuza hediye edebilirsiniz. Çünkü ülkemizde Gibson almak git gide zorlaşıyor.

Geri