Squier VS Ibanez

Merhaba dostlar 🙋🏿‍♂️ 4 yıldır klasik gitar çalıyorum sıktı artık elektro gitara geçmek istiyorum ama bu iki marka arasında kaldım her tür müzik çalarım bütçe max 2000

Ne tarz çalmak istiyorsun karar verdin mi ? ona göre de seçim yapabilirsin. Çünkü şimdi metal vs çalmak istiyorsan squier yetersiz kalabilir ama ben oldum olası ibanez sevmişimdir güzel manyetik eklentisiyle çalınmayacak şey yok o gitarlarla bence :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne tarz çalmak istiyorsun karar verdin mi ? ona göre de seçim yapabilirsin. Çünkü şimdi metal vs çalmak istiyorsan squier yetersiz kalabilir ama ben oldum olası ibanez sevmişimdir güzel manyetik eklentisiyle çalınmayacak şey yok o gitarlarla bence :D
Ibanezleri bende severim de kime sorduysam sıkıştırilmis kağıt dedi soğudum ondan sonra ibanezlerden (gitara ilk başladığım zamanlarda hep ibanezimin olmasını hayal ederdim) :)

ibanezin düşük modelleri o kadar da iyi değil fakat "sıkıştırılmış kağıt" demek hem üreticiye hem enstrümana saygısızlık. Arkadaşların eline hiç ibanez gitar aldı mı yoksa çok mu ekşi sözlüğe giriyorlar?
Saygısızlık etmek değil amacım tabikii profesyonel çalanlardan da sordum onlarda öyle dedi ama alırken tabiki ibanezleri göz önünden geçireceğim hayalim di sonuçta :)
Önerebileceğin bi model var mı peki?

Senin görüşün nedir? Bide önerebileceğin ibanez modeli var mi? Hss veya hsh
Ibanez'in her modeli fiyatına göre iyidir hocam. Bu aşağıdaki videoda elimde GAX30 var, stüdyonun gitarıydı ve baya bakımsızdı ama gayet güzel sesi vardı GRG170 falan RG serisinden kötü değil sapının rahatlığı bakımından, uygun fiyata bulununca kaçırılmayacak gitarlar. Bana ucuz bi kaç gitar önlerseler arasında önce Ibanez veya Yamaha var mı diye bakarım.

Ibanez'in her modeli fiyatına göre iyidir hocam. Bu aşağıdaki videoda elimde GAX30 var, stüdyonun gitarıydı ve baya bakımsızdı ama gayet güzel sesi vardı GRG170 falan RG serisinden kötü değil sapının rahatlığı bakımından, uygun fiyata bulununca kaçırılmayacak gitarlar. Bana ucuz bi kaç gitar önlerseler arasında önce Ibanez veya Yamaha var mı diye bakarım.

Peki ibanez grg170 ve squier bullet strat hss ve squier affinity strat hss arasından hangisini tercih edersin sen? Benim elektro gitar çalma şansım olmadı malesef gitarlarin ses ton farkını bilmiyorum rast gele alacağız daha 😅

Hocam bunlar çok şahsi sorular, aynaya baktığında Steve Vai gibi görünmek istiyorsan Ibanez, Eric Clapton gibi görünmek istiyorsan Squier, Fender falan gibi Strat gitar alman gerek. Başka bi kriter yok açıkçası. Ben Slash gibi görünmek istiyordum onun için Epiphone almıştım mesela. 😅

Klasik gitardan geçen birisi için ergonomik açıdan Les Paul kasalar iyidir.
Sabit köprü, mümkünse Seymour Duncan manyetikli tercih edin.
PRS benim favari modelim olur. İkinci sıraya Epiphone koyardım.
İbanez ve Squier gibi markaları tavsiye etmem...
İbanez japonsa olabilir, Squier yerine SX Amerikan Alder tercih ederim.

Klasik gitardan geçen birisi için ergonomik açıdan Les Paul kasalar iyidir.
Sabit köprü, mümkünse Seymour Duncan manyetikli tercih edin.
PRS benim favari modelim olur. İkinci sıraya Epiphone koyardım.
İbanez ve Squier gibi markaları tavsiye etmem...
İbanez japonsa olabilir, Squier yerine SX Amerikan Alder tercih ederim.
SX ler ne kadar başlangıç gitarı dense de çok iyi gitarlar ve bence tam modifiyelik bir gitar.

Geri