Clone mu ? Uyarlama mi?

Merhaba ,

Asagidaki ilani vermistim, effectslayout blogundan da yaptigimi belirtmistim basliga clone olarak belirtmemek bu tarz el yapimi pedal kullanicilari icin yaniltici midir? Etik olmayan bir durum var midir. Bazi mesajlar aldim ilan basligini clone olarak belirtilmemesi ve bunun alicilari aldatan ve etik disi bir ilan oldugunu yazan. Bu konuda fikirlerinizi merak ettim , belki bu arkadasta forumdadir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba , bende ayni gorusteyim mutlaka degerlerde cesitli nedenlerden degisiklik yapiliyor , bu neden ile esinlenerek yapilmistir yada varyasyonu gibi yaziyorum aciklarken, bu pedali da orjinal simble drive sanacak gitar pedallari ile ilgilenen bir kisi olacagini da hic sanmiyorum. İlk defa garip ve komik bir tepki aldim o yuzden boyle birkac kisiden gorus almak istedim .tesekkurler

Teorik olarak elektronik bir devreyi kopyalayamaz.
Çünkü fabrikanın kullandığı malzeme ile sizin Türkiye'den aldığınız, kapasitör, direnç, tel, devre elemanları aynı olmayacaktır.
Clone'da iki grubu ayrılıyor, Sesinin aynı olduğu idia edenler, malzemenin aynı olduğunu idea edenler...

Mooer pedallar dijitaldir ve bir çok analog pedalın klonu olduğu idea edilir.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teorik olarak elektronik bir devreyi kopyalayamaz.
Çünkü fabrikanın kullandığı malzeme ile sizin Türkiye'den aldığınız, kapasitör, direnç, tel, devre elemanları aynı olmayacaktır.
Clone'da iki grubu ayrılıyor, Sesinin aynı olduğu idia edenler, malzemenin aynı olduğunu idea edenler...

Mooer pedallar dijitaldir ve bir çok analog pedalın klonu olduğu idea edilir.
Mutlaka , birebir ayni olmayacaktir tabii ki , katiliyorum.tesekkurler

Geri