Tremolo kolu arıyorum.

Merhabalar, İbanez rg350dx modeli gitar kullanıyorum gitar üzerinde edge zero point 3 sistemi kullanılıyor yanlış yazmadıysam tremolo kolu kayboldu nereden temin edebilirim ya da elinde olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
0 fiyat yurtdışında buldum 25dolar gibi bir ücreti vardı oldukça pahalı şu an ki kur a göre elinde 2.el varsa alabilirim.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhabalar, İbanez rg350dx modeli gitar kullanıyorum gitar üzerinde edge zero point 3 sistemi kullanılıyor yanlış yazmadıysam tremolo kolu kayboldu nereden temin edebilirim ya da elinde olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
0 fiyat yurtdışında buldum 25dolar gibi bir ücreti vardı oldukça pahalı şu an ki kur a göre elinde 2.el varsa alabilirim.
Teşekkürler.

Merhaba RG350DX gitarinizin yılını yazarsanız yardımci olabilirim.
Yillara göre kopruler farklılık gösteriyor çünkü
2004-2010 arası edge III
2011-2017 arası edge zero II kullanıldığı için kollar farklıdır.

Iyi günler dilerim

EDGE III tremolo kolu

EDGE ZERO II tremolo kolu

EDGE III tremolo kolu

EDGE ZERO II tremolo kolu

kinci bağlantıdakini almadı arkadaş, edge zero ise. prestige'lerdeki edge zero olsaydı onların geçmeli top uçlularından alması gerekirdi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba RG350DX gitarinizin yılını yazarsanız yardımci olabilirim.
Yillara göre kopruler farklılık gösteriyor çünkü
2004-2010 arası edge III
2011-2017 arası edge zero II kullanıldığı için kollar farklıdır.

Iyi günler dilerim
Edge 3 olması lazım herhangi bir vidalama somun sistemi yok çivi sistemi ile yuvaya giriyor.
Seri no İ08 ile başlıyor 2008 model olması lazım

Son düzenleme:
Kolay gelsin ama biraz zor sanırım. somonlu Floyd Rose kollarını da olmaz. Yani somunu, Edge zero2 tremolo soketinin somon yuvasına sığmaz. Zamanında ben de almıştım çünkü solomüzikten. Evde baktım olmadı. Benimki kaybolmamıştı da krom renk ve ortasındaki bükümün sola doğru açılı olanından olsun diye almıştım. Plastik tıpasını çıkarıp, edge zero2 somonunu geçirmiştim. Ondan sonra tıpasını geçirmiştim.

@4hmetr hocam konuyu biraz hortlatacam ama durumu nasıl çözdünüz bilmek istiyorum. Bende rg350dx aldım bir hafta evvel 2.el fakat malum kolu bulamıyorum. Bulduğumda da dudak uçuklatan bi rakama denk geliyor. Tavsiye,öneriniz var mıdır efendin

Edge zero2'lerle uyumlu tek kol türü bunlardır. Original Floyd Rose kolu alırsanız onların somonu edge zeroların üzerindeki soket ağzına sığmayacaktır. Soketiyle beraber satılan kollara bakacak olursanız daha da pahalı olacaktır. İkinci el bulmanız ise zor. Kim satsın ki

Geri