Delay önerisi

Hangisi?

• Boss DD20

Oylar: 3 21.4%
  • TC Electronic Flashback x2

Oylar: 6 42.9%
  • Vox Delaylab

Oylar: 2 14.3%
  • Line6 DL4

Oylar: 4 28.6%
  • Ehx Stereo Memory Man Hazarai

Oylar: 2 14.3%

• Toplam oy veren
    14
Boss DD20
TC Electronic Flashback x2
Vox Delaylab
Line6 DL4
Ehx Stereo Memory Man Hazarai

Bu pedalıların arasındayım hepsi hoşuma gidiyor bu yüzden karar veremedim. Bu pedalları kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. Dijital delay seviyorum analog pek bana hitap etmiyor. Bütçe 1000-110 tl 2. el fiyatlarına göre baz alıyorum.

Delaylab hariç hepsini kullandım, yalnız Flashback X2 değil de Flashback 2 demek isteğinizi tahmin ediyorum, ben ilk çıkanı kullandım. Bence DD-20 aralarında en iyisi, DL4 de "close second". DD-20'nin tone potu çok ise yarıyor. Dijital modu normal Boss DD delay tonu, Tape echo modu efsane, Twist kullanışsız biraz ama WARP süper cidden, bütün modlar ayarında bence, zaten şu an dünyada gitaristler yavaş yavaş DD-20'yi yeniden keşfetmeye başladılar, çünkü en basit kayıt ayarlarından birine sahip. DD-200 şu aralar aklımı çeliyor Tera Echo modu yüzünden ama DD-20'den de vazgeçemiyorum, ayrı Tera Echo almak daha mantıklı gibi geliyor bir yandan da.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
DD-200'de çok hoşuma gitmişti DD-20'nin modernize edilmişi ama fiyat olarak beni aşıyor. Aralarındaki bana diğerlerine göre bir tık en baskın gelen DD-20 ve Flashback 2. Flashback'e basılı tuttuğunda soundun eq ile oynar gibi değiştirmesi çok hoşuma gidiyor. Oldschool veya endüstriyel olduğundan mıdır sevdiğim çoğu gitaristin setup'un da da DL4 var o da fena değil ama o da bir kafa karıştırıyor. Hepsinin birbirinden farklı bir özelliği var aslında ses örneklerini iyice dinleyerek karar vermem gerekecek

Board büyükse, Flashback 2’nin küçük olması avantajlı. Switche basılı tutunca gitarı sol elle mutelayıp sağ elle bir tempo vurulduğunda onu tap tempo olarak algılıyor, çok güzel cihaz fakat farklı farklı delayler kullanıcaksanız DL4 veya DD-20 derim.
Fiyat farkı nasıl bilmiyorum ama tercihim çok yönlülük açısından DL4 olurdu.

Yani ben DL4'ü çok sevmiştim ama çok büyük ve adaptörü biraz sorun yaratıyordu, onun dışında tap tempo tuşu, loop özelliği falan çok kullanışlıydı. DD-20 için de pedalboard dostu denemez ama yine de DL4'e göre daha kabul edilebilir boyutta.

İlk çıktığı zaman sıfır olarak almıştım Dd-7 'yi. Bir süre kullandıktan sonra cihazın beyni bulandı, modları birbirine girdi ve tonda tuhaflıklar başladı. Milyon tane satılmıştır hepsinde olacak değil tabi ama bana limon denk gelmişti herhalde... O zaman şimdiki aklım olsa direk gider Boss DD-3 alırdım ki o da geçti elimden. Ekstra bir kaç özelliği kullanırım demiyorsanız DD-3'e de bir şans verin derim. Ayrıca şu an flashback mini kullanıyorum ve çok memnunum. Dijital delay tarafında gayet güzel 2290 presetleri var, youtube'den bakabilirsiniz.

DD3 düşünmedim değil ama DD7'nin mod çeşitliliği var. Hatta DD8'in de daha fazla ama daha pahalı. Seneye garage sale kapsamına alırlarsa bakarım diyordum ama pandemi yüzünden ek gümrük çıktı. Döviz fırladı. Nasıl olacak bakalım hayırlısı.

İlk çıktığı zaman sıfır olarak almıştım Dd-7 'yi. Bir süre kullandıktan sonra cihazın beyni bulandı, modları birbirine girdi ve tonda tuhaflıklar başladı. Milyon tane satılmıştır hepsinde olacak değil tabi ama bana limon denk gelmişti herhalde... O zaman şimdiki aklım olsa direk gider Boss DD-3 alırdım ki o da geçti elimden. Ekstra bir kaç özelliği kullanırım demiyorsanız DD-3'e de bir şans verin derim. Ayrıca şu an flashback mini kullanıyorum ve çok memnunum. Dijital delay tarafında gayet güzel 2290 presetleri var, youtube'den bakabilirsiniz.
Biraz modülasyon ve farklılıklar da istiyorum açıkcası DD-3 daha sade bir delay. Hazarai'nin de içindeki Chorus ve Flanger modu çok güzel karar vermekte zorlanıyorum. Bu gidişte hepsini küçük kağıtlara yazıp karıştırıp birini çekip, çıkanı alacağım gibi :D

Dl4 bence. Son 20 yılın en önemli pedalı olduğuna dair bir yazı vardı. Kullanmayan grup yok gibi bir şey zaten. Fırıncı küreği olmasa ben de çoktan almıştım.

Geri