elektroya yeni başlayacağım iki gitar arasında kaldım

epiphone slash afd lp special-ii birisi bu
ibanez limited edition grg010ltd diğeride bu sizce hangisi almalıyım birde solo çalacagım ağırlıklı
Dostum öncelikle marka belirlemeden önce tarzını belirlemen gerekiyor.Metal çalacağım deyip squier alırsan yaptığın yapacağın müzikten soğursun çünkü o gitarlar daha yumuşak,temiz ve parlak tonlar için ideal.Sert tarzlarda müzik yapacaksan ikinci el bir schecter veya ibanez bak bence.Eğer blues gibi parlak ve temiz tonlar gerektiren şeyler çalacaksan squier gibi markalara bak.İkinci el olarak çok temiz ve iyi gitarlar var bu markalardan.

Bana kalırsa epiphone slash afd alma yani sırf signature diye o para verilmez 2. elleride pahalı yani değmez. Onunyerine epiphone Lp 100 alabilirsin.
Grg010 ltd'yi müzik mağazasında denemiştim bence o gitardan memnun kalmazsın. Biraz daha araştırmanı tavsiye ederim. Bende yeni gitar alacağım fakat 3,5 aydır hala araştırıyorum çünkü yanlış bı gitara vereceğin para seni gitardan soğutabilir...
Ne güzel sallıyorsun. "Slash outfit" slash kostümü gibi bir anlamı var ve signature ile alakası yok. Special II modelinin slash renginde olanı ve başlangıç için çok iyi bir gitar. Aşırı Shred soloları atmayacak ise belki de o fiyata en iyisi ki yeni başlayan biri shred yapabilir mi tartışılır. @kyron Dostum öncelikle Epiphone Les Paul Special II Slash ile başlayalım ilk gitarımdır kendisi. Manyetik halkasında kendi led ışıklı akort aleti var öncelikle bu harika birşey ve çok hassas gitarın içinde olduğu için. Sap olarak yeni birine göre fena olmayan bir rahatlığı var. Tonları hardrock ve (çok ofansif olmayan) metaller için uygun. En azından bir karakteri var. Düşük seviye ibanezler gibi donuk, karaktersiz manyetikleri yok. Seni memnun etmeyeceğini sanmam. Ibaneze gelelim ibanezin manyetikleri her ne kadar karaktersiz olsa da başlangıç için o da ideal hele metal çalacaksan manyetiğin karakteri yerine inputlarının kuvvetli olması yetecektir fena olmayan bir seçenek. Ben olsam epi special veya ibanez yerine yamaha pacifica, epiphone standart gibi modellere bakardım ki hele pacifica çok versatil bir gitar ben beğeniyorum fazlasıyla. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Aslında haklısın çünkü sapı gövdeden ayrı yani leş Paul karakteri yansıtmaz 👍👍
dostum dayanamadı açıklamak istedim çünkü telenin soundu guçlu ve temiz tonları verebiliyor yani lead tonlarını umarım yardımcı olmuştur benim bu ARGÜMANIM😀😀😀
(yanlışım varsa doğrusunu öğrenmeye açığım)
Ya afedersin de sen hiç bir bilgin olmadan tamamen alakasız saçma sapan öneriler ve tavırlar ile niye insanları yanlış yönlendiriyorsun? Bilmiyorsan konuşmamak zor mu? Saçma sapan bilgilerle herşeye yorumun var. Gidip sedat kolcu diye başlık açasım geldi böyle kolpacı bir insan görmedim. Merak ediyorum hangi gitarı kullanıyorsun ve ya bir gitarın var mı...

zayen her haltı sen biliyon burada adam gibi herkes ke di düşüncelerini söylüyor bide senin gibiler gelip önüne gelip sataşıyor bu forumda insanlar kendi bilgilerini ve deneyimleriyle elinden geldiği kadar yardımcı olup fikirlerini sunmaya çalışıyorlar yani boş boş muhabbet yapma ayrıca ortada kolpa falan yok bilmiyom nerenden uydurduysan yani her yazdığıma bi bok atmak zorunda değilsin biraz seviyeli ol ve kendin ol sen benden daha iyi gitar çalıyor olabilirsin belki daha uzun duredir çalıyor olabilirsin amabi bende sürekli gitarla ilgili şeyler arşatıyorum çünkü yeni gitar alacağım ve yanlış birşey almak istemediğim için sürekli profesyonellere danışıyorum neredeyse çoğu gitar modelini karşılaştırdım ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum (ayrıca şuan çalışıyorum gitarımın resmimi eve gidince atacağım)
ve şunu farkettimki forumdaki neredeyse he konuda sen varsın ve insanlara sürekli bok atma peşindesin biraz olgunlaş.
Bilmediği gitarlara kötü diyen "bok" atan bir insan bana şu an "sen sanki her haltı biliyorsun mu diyor" :D :D :D

Ne güzel sallıyorsun. "Slash outfit" slash kostümü gibi bir anlamı var ve signature ile alakası yok. Special II modelinin slash renginde olanı ve başlangıç için çok iyi bir gitar. Aşırı Shred soloları atmayacak ise belki de o fiyata en iyisi ki yeni başlayan biri shred yapabilir mi tartışılır. @kyron Dostum öncelikle Epiphone Les Paul Special II Slash ile başlayalım ilk gitarımdır kendisi. Manyetik halkasında kendi led ışıklı akort aleti var öncelikle bu harika birşey ve çok hassas gitarın içinde olduğu için. Sap olarak yeni birine göre fena olmayan bir rahatlığı var. Tonları hardrock ve (çok ofansif olmayan) metaller için uygun. En azından bir karakteri var. Düşük seviye ibanezler gibi donuk, karaktersiz manyetikleri yok. Seni memnun etmeyeceğini sanmam. Ibaneze gelelim ibanezin manyetikleri her ne kadar karaktersiz olsa da başlangıç için o da ideal hele metal çalacaksan manyetiğin karakteri yerine inputlarının kuvvetli olması yetecektir fena olmayan bir seçenek. Ben olsam epi special veya ibanez yerine yamaha pacifica, epiphone standart gibi modellere bakardım ki hele pacifica çok versatil bir gitar ben beğeniyorum fazlasıyla. Umarım yardımcı olmuşumdur.
Slash outfit, gitarın içindeki tunerın daha hassas olması, çok ofansif olmayan metal müzik, inputların kuvvetli olması...

Geri