Antalya Manavgat mı Aydın Söke mi ?

2 şehrin ilçeleri arasında kaldım 1 senemi geçireceğim ondan sonra zaten yüksek ihtimal farklı bir üniversiteye geçeceğim ama 1 senemi nerede daha rahat ve SOSYAL geçiririm acaba ?

Ben karadenizliyim 2 yere de hiç gitmedim çok kararsızım

2 seneye yakın Antalya merkezde yaşadım serik Manavgat Alanya'ya da iş için gidiyordum Manavgat tam bir cennet insanın başı bile ağrımaz orada stres yok birşey yok iklimi, doğası herşeyi çok güzel Söke Manavgat ile kıyaslanamaz bile. Tam yaşanacak yer, benim için tabi.

12 yıldır Karadeniz'de yaşıyorum iş sebebiyle ısınamadığım o kadar şey var ki , o yüzden 12 yarısını Ege ve Akdeniz'de geçirdim belki yayla yeşil falan görünüyor oralardan ama hiç öyle göründüğü gibi değil

12 yıldır Karadeniz'de yaşıyorum iş sebebiyle ısınamadığım o kadar şey var ki , o yüzden 12 yarısını Ege ve Akdeniz'de geçirdim belki yayla yeşil falan görünüyor oralardan ama hiç öyle göründüğü gibi değil
Üniversite yıllarında Istanbul'da yaşadığım süre hariç hayatım boyunca Zonguldak'ta yaşadım. Dünyada Karadeniz'den daha güzel bi yer olacağını düşünmüyorum.

Hayatımda yaylaya gitmedim hocam, Karadeniz demek Trabzon / Rize demek değil.
Ben artvin tarafını daha çok seviyorum nedense ama genel anlamda karadeniz pek bana göre değil , bu benim tecrübelerimle alakalı , yoksa ülkemizin her yerinin farklı bir dokusu var , @kadir6185 kardeşimizin de bu kıyı şeridinden faydalanmasını çok isterim özellikle karadenizli olduğu için oralarda ki rahat ve sosyal yaşantı keyifli olacaktır .

Biraz bana da yorum hakkı var diye düşünüyorum :)

Ya Karadenizin en büyük sorunu şehirler hep yokuş, nem çok fazla ( biliyorum antalya vb de sıcak), şehir hep sahil kesiminde yani hep bi anayoldan sağa sola gitmek zorunda gibisiniz. İnsanları konusunda pek bir şey demek istemiyorum iyi insanı da var ama geneli biraz aksi. Ha bir de turistlerin yaptığını düşünmezsek gayet eğitimsiz bir halkı olduğunu düşünüyorum.
sumela8.jpeg

Yayla konusunda ben öyle çok fazla yaylaları gezmedim ama genelde bütün her şey arapça tabela olmuş durumda kiralık plakalı araçlar vızır vızır :D Doğası gerçekten güzel lafım yok ama bence karadenizin yaşanacaksa kesinlikle arabası olmalı insanın. Ne bisiklet ne motorsiklete uygun bir trafiği var.

2 ilçede de yaşamadım ama işim gereği ikisine de 3-5 defa gitmişimdir. Ben olsam Manavgat'ı tercih ederdim. Bu arada üniye gideyim 1 sene kalır sonra bölüm değiştiririm, şehir değiştiririm gibi geyikler %99 yalan oluyor. Uzun vadeli düşünmeni öneririm.

2 ilçede de yaşamadım ama işim gereği ikisine de 3-5 defa gitmişimdir. Ben olsam Manavgat'ı tercih ederdim. Bu arada üniye gideyim 1 sene kalır sonra bölüm değiştiririm, şehir değiştiririm gibi geyikler %99 yalan oluyor. Uzun vadeli düşünmeni öneririm.
Teşekkür ederim abi %99 yalandır doğrudur ama %1 e belki de dahilimdir ha dahil olamasam bile kesinlikle gidip yatmayı düşünmüyorum yatay geçiş olsun sınava zaten tekrar gireceğim vb yani her türlü uğraşacağım. Umarım yanılmam.

2 şehirdeki üninin de bölümleri aynı mı bilmiyorum ama eğer olmazsa da bölüm/okul değiştiremezsem diye uzun vade düşün, şöyle yaparım hallolur demek yerine işini garantiye al, bu dersi artık çıkardığını varsayıyorum. Dediğin gibi o şehirde 1 yıl geçireceksin, sen geçireceksin başkaları değil. Biri der şurası şöyledir güzeldir eğitimi iyidir, bir gidersin alakası yok.. iyice araştırma yapıp kendin karar vermelisin.

2 şehirdeki üninin de bölümleri aynı mı bilmiyorum ama eğer olmazsa da bölüm/okul değiştiremezsem diye uzun vade düşün, şöyle yaparım hallolur demek yerine işini garantiye al. Bu dersi artık çıkardığını varsayıyorum. Dediğin gibi o şehirde 1 yıl geçireceksin, sen geçireceksin başkaları değil. Biri der şurası şöyledir güzeldir eğitimi iyidir, bir gidersin alakası yok.. iyice araştırma yapıp kendin karar vermelisin.
Merhaba Can ya bölümler ve üniversiteler aynı. Zaten onu da düşündüm yani sadece 1 yıllık bir gidiş için yazmıyorum yani onu yapmam yapmayacağım. Eğitim konusunda zaten vb her şeyi araştırdım. Sadece ben 20-21 yıldır trabzon dışına tatil amacıyla hiç çıkmadım bile nerdeyse. Gittiğim şehirin birazcık güzel bir yer olmasını istiyorum sadece o yüzden sormak istedim. Aslına bakarsan işte planlarımın hepsini yine euro bozuyor ekonomi bozuyor. 3-4 ay önce ailemin okey verdiği üniversiteye şimdi bütçe sorunu oluştu. Zaten bildiğin üzere uzaktan eğitim vb derken boş zamanlarımda yatmak yerine gitmek istediğim yeri türkiyede tam burslu kazanırım diye düşündüm ha olmazsa da yapacak bir şey yine yok orada okumaya devam.

Geri