Komşuları rahatsız etmeden distortion tonu

2020 yılında teknoloji bu seviyede iken komşuları rahatsız etmeyecek bir ses seviyesi bulamıyorsanız ne diyeyim... duyan da 1975'teyiz ve sadece 100watt Marshall kafa ve 1x12 kabinden başka cihaz bulunamıyor zanneder.

2020 yılında teknoloji bu seviyede iken komşuları rahatsız etmeyecek bir ses seviyesi bulamıyorsanız ne diyeyim... duyan da 1975'teyiz ve sadece 100watt Marshall kafa ve 1x12 kabinden başka cihaz bulunamıyor zanneder.
Abi selamlar :). Komşu komşu değil ki, akustik gitara bile ses geliyor. Keşke 1975'te olsak da 100W Marshall kafa ve kabinimiz olsa. Kullanmayı çok isterdim 😄.

Hocam klasik gitar çaldığımda bile dırdır eden insanlar komşularım.. Eh tabii henüz kapıya gelmediler ya da şikayette bulunmadılar. Sadece balkondan kulak misafiri olmuştum. Bu yüzden dikkatli olmak istiyorum ne olur ne olmaz diye :D

Çözüm çok basit.
Yumurta kutularından yalıtım :D

hqdefault.jpg

Hocam klasik gitar çaldığımda bile dırdır eden insanlar komşularım.. Eh tabii henüz kapıya gelmediler ya da şikayette bulunmadılar. Sadece balkondan kulak misafiri olmuştum. Bu yüzden dikkatli olmak istiyorum ne olur ne olmaz diye :D
Biraz araştır... öyle amfiler var ki en canavar distortion ile de çalsan çıkan ses akustik gitarın tel sesinden az, alakası yok iki konunun. Biri fizik kuralı, zıngırdayan tel ve için boş kasa... öbürü Volume düğmesi ile ayarlanan ses. Ben gece 100watt Katana ile çalıyorum bazen evdekiler amfiyi değil yine gitarın tel çıngırdamasını duyup, geç oldu artık filan diyor.

Bir gün herkes benim gibi delirip bunu yapacak.Buna rağmen alt kat komşumuzun misafiri gelip bana”Dün gece saat 3 e kadar uyuyamadık”diyordu akustik kullandığım zamanlarda.Sesi duyduğundan falanda değil.Psikolojik.O saatlerde benim malum bölgelerimde pireler uçuşuyor genelde.
En iyisi yapılacak şeyleri siz yaptıktan sonra bir şikayet gelirse o leş ağızlarını çekeceğinize cevaplarını vermek oluyor.Çok sessiz ev isteyen apartmanda oturmasın oturuyorsa da ses yalıtımını yapsın madem...

Dosyalar

• 218E104B-8D12-41D6-81E2-06A62F892872.jpeg
    218E104B-8D12-41D6-81E2-06A62F892872.jpeg
    386.8 KB · Gösterim: 154
  • D52EB06C-FF87-4D9D-8E03-5D03F1F25E1B.jpeg
    D52EB06C-FF87-4D9D-8E03-5D03F1F25E1B.jpeg
    370.8 KB · Gösterim: 148
  • 29B225CE-D686-41AB-AEBB-AA95B0FD0FD8.jpeg
    29B225CE-D686-41AB-AEBB-AA95B0FD0FD8.jpeg
    278.4 KB · Gösterim: 153
Bir gün herkes benim gibi delirip bunu yapacak.Buna rağmen alt kat komşumuzun misafiri gelip bana”Dün gece saat 3 e kadar uyuyamadık”diyordu akustik kullandığım zamanlarda.Sesi duyduğundan falanda değil.Psikolojik.O saatlerde benim malum bölgelerimde pireler uçuşuyor genelde.
En iyisi yapılacak şeyleri siz yaptıktan sonra bir şikayet gelirse o leş ağızlarını çekeceğinize cevaplarını vermek oluyor.Çok sessiz ev isteyen apartmanda oturmasın oturuyorsa da ses yalıtımını yapsın madem...
Tonun içine kafein mi ekledin ne 😂 ne geçimsiz insanlar var ya hayret

Geri