Elektro Gitar Öğrenemiyorum!!!!!!

Merhabalar Yaşım 17
Bundan yaklaşık 4-5 ay önce hayalim olan elektro gitarımı aldım ve üzerine Selim Işık gitar metodunun 1. Kitabını da sipariş ettim.
Bu süre boyunca hiçbir şekilde elektro gitar öğrenemiyorum tabler ile şarkı çalmaya çalışıyorum hızım çok yavaş moralim bozuluyor kitaptan teknik yönde kendimi geliştireyim diyorum 1 saat bile dayanamıyorum,akorları bile öğrenemedim. ne olur tecrübeli abilerim bana yardımcı olabilirler mi çok var içimde istek ama oturup kitaptan çalışamıyorum yakınlarda bir kurs yok ne olur bana yardım edin gitar öğrenmek hayalim ama şu süre içerisinde bile çok zorlanıyorum.

Bence önce akorların pozisyonlarını ezberle. La minör, la majör, mi mi minör, mi majör diye gider. Bareli akorlarıda ihmal etme. Akorları hemen ezberleyemeyebilirsin. Bu yüzden kolay şarkılar seç. Çalarken ilk başta kolay kolay geçemiceksin akorları dert etme. Ne kadar çok tekrar edersen o kadar çok gelişme kat edersin. Sololara gelince de önce çalmak istediğin şarkılardaki sololara çalış. Parmaklar biraz alışsın daha sonra pentatonik gam öğrenmeye çalış. Ben bu şekilde çalışmıştım 4 ay sonra guns n roses dont cry solosunu attım. Daha sonra pentatonik gama geçiş yaptım ve her akor için pentatonik gam yürüyüşlerini öğrenmeye çalıştım. 14 yıldır gitar çalıyorum hala akorlara ve yeni gam yürüyüşlerine çalışıyorum. Yani demek istediğim her zaman öğrenecek çok fazla şey bulacaksın. Ama başlangıç olarak bunları yapman yeterli olur şuan. Ama tabi bu benim fikrim.

Cihaz yani güzel. Yoksa tuner-metronom cihaz önerecektim onun için. Herhalde bu cihaz da metronom özelliği varmış. Metronomla çalışmak sesini çok da açmadan yararlı olacak. Fazla açınca da dikkat dağıtır çünkü çıkk çıkk çıkk. 60'dan başlayarak; her hızı yapabildikçe hızlandıracaksın. Hadi kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihaz yani güzel. Yoksa tuner-metronom cihaz önerecektim onun için. Herhalde bu cihaz da metronom özelliği varmış. Metronomla çalışmak sesini çok da açmadan yararlı olacak. Fazla açınca da dikkat dağıtır çünkü çıkk çıkk çıkk. 60'dan başlayarak; her hızı yapabildikçe hızlandıracaksın. Hadi kolay gelsin.
Çok çok teşekkürler hocam sağolun.

Geri