Mikrofon ve Ses Kartı Önerisi

Merhaba.Twitch yayıncısıyım ve yayın içeriğimin ses bakımından daha kaliteli olmasını istiyorum. İzleyenlerim ile uzunca sohbetler yapıyorum ve gür bir sese sahibim, sesin izleyici kazanım bakımından çok önemli olduğunu uzunca zamandır yayın yaptıktan sonra gerçekten deneyimledim diyebilirim. Şuan halihazır da Rode NT-USB kullanıyorum ve sesimin gayet güzel geldiğini çokça duydum, fakat ben bu kaliteyi artırmak için farklı ürünler kullanmak istiyorum mikrofonumdan sıkıldım 3 seneden fazla süredir kullanıyorum ve artık değişim zamanı geldi bence. Günün 10 saat gibi bir bölümünü sürekli pc de sesli iletişim için harcadığımdan daha kaliteli bir ekipmanlara ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Şarkı söylemiyorum ve enstrüman çalmıyorum. 10bin tl gibi bir bütçe ayırdım bu doğrultuda bana destek olabilecek kişiler özelden veya bu postun altından yazarlarsa sevinirim. Şimdiden bilgi paylaşımında bulunan herkese teşekkür ederim.

Bu konu hakkında tek bilgim yanılmıyorsam 10 bin tlye gerek olmadığı yani bildiğim kadarıyla en kral mikrofonlar tüplü olanlar onların tanesi 7-8 bin lira onlarla da vokal kayıtları alınıyor genelde. Ek olarak mikrofonlar 2 çeşit diye biliyorum Condenser ve dinamik.

Conderserler çok hassas oda yalıtımı mükemmel olmalı dışarıdan yandan ordan burdan sesleri çok fazla alıyorlar eğer 10 bin liraya siz yalıtım da dahil diyorsanız onu bilemem. Dinamikler ise daha çok konserlerde vb kullanılan mikrofonlar genelde bu iş için daha uygunlar. Bildiklerimi söyleyeyim de yanlışsa düzelten olur zaten.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu konu hakkında tek bilgim yanılmıyorsam 10 bin tlye gerek olmadığı yani bildiğim kadarıyla en kral mikrofonlar tüplü olanlar onların tanesi 7-8 bin lira onlarla da vokal kayıtları alınıyor genelde. Ek olarak mikrofonlar 2 çeşit diye biliyorum Condenser ve dinamik.

Conderserler çok hassas oda yalıtımı mükemmel olmalı dışarıdan yandan ordan burdan sesleri çok fazla alıyorlar eğer 10 bin liraya siz yalıtım da dahil diyorsanız onu bilemem. Dinamikler ise daha çok konserlerde vb kullanılan mikrofonlar genelde bu iş için daha uygunlar. Bildiklerimi söyleyeyim de yanlışsa düzelten olur zaten.
evet birçok amaca göre birçok seçenek mevcut ve gerçekten kafam karışmış durumda umarım yardımcı olabilecek arkadaşlar görüp cevap verebilirler :)

Geri