Katana 50 kayıt alırken kısık ses sorunu

Merhabalar, katana 50 amfim var şimdi audacity programını açıyorum ardından mikrofonu katana ( primary) yapıyorum sorun yok ancak sinyaller programda çok az geliyor. Db yükseltici ile sesi rahat duyulabilir kıvama getirebiliyorum. Ayarı nedir bunun acaba ?

Böyle bir ayarı kurcaladım ama işe yaramadı

bbdn.JPG

%100 zarar vermez mi? Hoş ben Mg amfiyi ses kartına bağlayarak %100 açılırsa ses kartını yaktığını biliyorum. Pci olsun onboard olsun. Behringer vs profesyonel Usb ses kartlarında da oluyor mu bilmem.

Şimdi öncelikle arada ses kartı yok, Katana'nın kendisi ses kartı olarak çalışıyor anlatılan senaryoda. İkinci olarak ses kartını yakma diye birşey mümkün gibi gelmedi bana, şehir efsanesi olabilir. Kendim de Katana kullanıcısıyım ve kayıtlarımı hep Katana ile yapıyorum (profilimdeki medyalara bakabilirsiniz), o yüzden ne dediğimi biliyorum. Volume'u açıp master'i kısmanız gerekli Katana ile kayıt yaparken.

Şimdi öncelikle arada ses kartı yok, Katana'nın kendisi ses kartı olarak çalışıyor anlatılan senaryoda. İkinci olarak ses kartını yakma diye birşey mümkün gibi gelmedi bana, şehir efsanesi olabilir. Kendim de Katana kullanıcısıyım ve kayıtlarımı hep Katana ile yapıyorum (profilimdeki medyalara bakabilirsiniz), o yüzden ne dediğimi biliyorum. Volume'u açıp master'i kısmanız gerekli Katana ile kayıt yaparken.
Yok, mg gibi amfiniz var mesela. Bilgisayara bağlamak için; kulaklık çıkışından, pc ses kartının line in'ine bağlamaktan başka bir yol yok. Mikrofonlama olanağı yoksa tabi. Bağladıktan sonra master'ı sonuna kadar getirirseniz, ses kartını bozuyor. Benim de Creative Balaster sound blaster z ses kartım öyle bozuldu. Ha bozulmamıştır. Şöyle resetlenebilip düzeliyor diyenler varsa seve seve uygularım.

Yok, mg gibi amfiniz var mesela. Bilgisayara bağlamak için; kulaklık çıkışından, pc ses kartının line in'ine bağlamaktan başka bir yol yok. Mikrofonlama olanağı yoksa tabi. Bağladıktan sonra master'ı sonuna kadar getirirseniz, ses kartını bozuyor. Benim de Creative Balaster sound blaster z ses kartım öyle bozuldu. Ha bozulmamıştır. Şöyle resetlenebilip düzeliyor diyenler varsa seve seve uygularım.
Bu bana da pek olası gelmedi. Yıllardır kendi ses kartıma marshall mg nin vereceği outputtan daha fazlasını girmisimdir. Ne sorunu yaşıyorsunuz tam olarak?

Zaten amfinin kulaklık çıkışından ses kartının inputuna girdiğinizde amfinin master volume iptal oluyor ses seviyesini ses kartı üzerinden belirliyorsunuz. En azından katanada öyle.

Daha yeni 5+1 ses sistemine de bağladım ve onda da master'la oynattım. Tabi bu sefer de master'ı arttırdıkça gürültü yapmaya başlıyor. Ama tabi hiç tat vermiyor kulaklık çıkışından 5+1 sisteme bağlamak. Bilgisayara kaydetmek istiyorsan profesyonel ses kartına vereceksin sinyali. Bilgisayarda da amfi simülatörü ne kullanıyorsan onu kullanacaksın. Ya da Katana, Marshall code gibi amfileri alacaksın, usb ile bağlayacaksın. Kayıt yapabiliniyordur herhalde. Mikrofonlama da yapıyorlar da ev ortamında hiç düşündüğüm bir sistem değil

Artık Boss Katana sahibi de olduk. Amfiyi ve pc uygulamasını kavradıkça ben de tecrübelerimi paylaşırım. Ama var ya DSL5CR'ye de gözlerim mağrur mağrur bi baktı arada sırada, ödeme yapana kadar 😃 alamamama neden olan gelişmeler, devam ettirenler Allahından bulsun. Ben hadi amatörüm, ithal enstrümanlarla müzik yaparak hayatını ekmeğini kazananları, mağdur bırakanlar, destek vermeyenler bu dünyada çeksin. Kalmasın öbür tarafa

Yalnız benim anlamadığım noktalar da var kanal1, kanal2 ve panel tuşları hakkında. Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. Kılavuzda bank1 ve 2 arasında nasıl geçiş yapacağız. Kanallara yazılan tonlar, clear'a tıklayıp sıfırlamamışsak bile amfiyi kapatıp, çalacağımız zaman açtığımızda temizleniyor mu yoksa ben mi yazdığım kanalı getiremedim.

Yalnız benim anlamadığım noktalar da var kanal1, kanal2 ve panel tuşları hakkında. Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. Kılavuzda bank1 ve 2 arasında nasıl geçiş yapacağız. Kanallara yazılan tonlar, clear'a tıklayıp sıfırlamamışsak bile amfiyi kapatıp, çalacağımız zaman açtığımızda temizleniyor mu yoksa ben mi yazdığım kanalı getiremedim.
Hocam 3 tane var benim halen çözebildiğim :D 3 taneye programdan yazıyoruz sonra ordan tuşa tıklayınca geçiyor.

Yani ch 1, clean ayrı bir ton yazıyorsunuz
ch 1 brown ayrı

sonra ch2 komple ayrı

Sanki aslında 4 kanal varmış da, aynı prosesörlerdeki mantığa benzer, 2 banka ayrılmış gibi. Kılavuzdan anladığın kadarıyla. Zaten bir süre sonra footswitch de alacağım. Harici distortion pedal da kullanırım yine tabiiki ama kanal seçimi için şart footswitch

Sanki aslında 4 kanal varmış da, aynı prosesörlerdeki mantığa benzer, 2 banka ayrılmış gibi. Kılavuzdan anladığın kadarıyla. Zaten bir süre sonra footswitch de alacağım. Harici distortion pedal da kullanırım yine tabiiki ama kanal seçimi için şart footswitch
Valla siz benden yüksek ihtimal daha tecrübelisinizdir ama gerçekten katana programı sonsuz bir derya gibi o kadar çok oynanacak ayar var ki
güzel profiliniz varsa tatmak isterim :p

be.JPG

Valla siz benden yüksek ihtimal daha tecrübelisinizdir ama gerçekten katana programı sonsuz bir derya gibi o kadar çok oynanacak ayar var ki
güzel profiliniz varsa tatmak isterim :p

143327 eklentisini görüntüle
Yooo daha dün aldım amfiyi. Uygulamayı ise daha önce öyle bi kurcalamışlığım var ama bu kadar ayrıntıya girmedim dahaca. Bir de bu libraryde gezinirken seste belirgin yükselmeler olmasa. Çünkü 0,5watta incelemek çok verimli olmuyor çıkış gücü açısından. 25 watta da aşağıdan ve yukarıdan vurmalarına sebep olacak bir yükses ses oluyor. 0.5watt pratik yapmak için çok iyi oluyor

Son düzenleme:
Yooo daha dün aldım amfiyi. Uygulamayı ise daha önce öyle bi kurcalamışlığım var ama bu kadar ayrıntıya girmedim dahaca. Bir de bu libraryde gezinirken seste belirgin yükselmeler olmasa. Çünkü 0,5watta incelemek çok verimli olmuyor çıkış gücü açısından. 25 watta da aşağıdan ve yukarıdan vurmalarına sebep olacak bir yükses ses oluyor. 0.5watt pratik yapmak için çok iyi oluyor
Alalı 1 yıl olmuştur daha 25 wata çıkaramadım :D Tecrübe kısmını genel gitar olarak kastetmiştim :)

4 kanal atayabilirsiniz. Ch1, Ch2 ve panel tuşuna bastıktan sonra ch1 ve ch2 şeklinde. Genel olarak ben kendi içinde ki drive-boost pedallarıyla etkileşimini pek beğenmemiştim ama eq kısmıyla çok farklı tonlara ulaşmak mümkün.

Geri