Gitarım ve Değeri Hakkında Yardım

Arkadaşlar merhaba,elimde 3 senelik ESP LTD ST 203 Sunburst stratocaster bir gitar var.Gitar 3 yıllık olmasına rağmen ön tarafında hiç çizik bulunmamakta, arka tarafında gözle görülmeyecek ufak kılcallar bulunmakta.Gitarın üzerinde çok fazla modifiye var.Şöyle ki; Wilkinson Köprü takıldı, 6100 yeni fretler, Di Marzio Area 58 - 67 ve Di Marzio Tone Zone single humbucker manyetikler takıldı.Akort kaçırma vs. gibi bir problemi bulunmamakta.Les Paul gitarlara ilgim olduğundan yakın bir arkadaşımla takas planlamaktayım.Onda Epiphone Les Paul Standart bulunmakta. Blues-Rock-Hard Rock tarzı çalmayı daha çok seviyorum.Stevie Vay Raughan da Slash de Mark Knopflerden Vinnie Moore'a kısacası birbirinden farklı gitaristleri dinlemekteyim,kesin bir tarzım bulunmamakta.Size sorum şu olacaktır, sizce elimdeki bu gitarı herhangi bir epiphone les paul ile takas yapmam fiyat performans açısından doğru bir karar mı olur? Elimdeki gitar maalesef vietnam üretimi ama tonal olarak yaptığım modifiyelerle mexico fenderleri aratmayacak bir seviyeye ulaştı.Yardımlarınızı bekliyorum.
Ayrıca şunu da sormak isterim, Çin üretimi Epiphone Les Pauller hakkında görüşleriniz nelerdir? Uygun fiyata bulunulduğunda alınabilecek gitarlar mıdır?Elimdeki gitarı satıp çin üretimi 2. el epiphone les paul almam mantıklı olur mu?
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle ki söylediğim gitardaki manyetikler şu an 1800 TL, fretleri 400 TL ve Wilkinson köprü 600 TL'ye mal oluyor. Yani üstünde ortalama 2600-2700 lira modifiye sadece var ve gitarın sıfır değeri 2600.Bu yüzden merak etmekteyim Çin üretimli bir Epiphone Les Paul ile takas yapmam benim açımdan zarar mı olur diye.

Şöyle ki söylediğim gitardaki manyetikler şu an 1800 TL, fretleri 400 TL ve Wilkinson köprü 600 TL'ye mal oluyor. Yani üstünde ortalama 2600-2700 lira modifiye sadece var ve gitarın sıfır değeri 2600.Bu yüzden merak etmekteyim Çin üretimli bir Epiphone Les Paul ile takas yapmam benim açımdan zarar mı olur diye.
Eski manyetikleri sende ise eski manyetikleri senin gitara tak öyle takas edin aldığın les paula takarsın modifye için aldığın manyetikleri

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynen hocam zaten les paul alacak olsam da deneyip alırım ama benim asıl sorum şu; bu donanımlara sahip gitarı çin üretimli modifiyesiz epiphone les paul almak için satım yapmak doğru olur mu?Ve ya ortalama olarak elimdeki gitar ne kadar eder?Tabi gözle görmeden bir şey söylemek zor fakat belirttiğim modifiyelerin dışında gitarda herhangi bir vuruk,çizik vs. bulunmamakta.Sadece arka kısımda ufak 1 2 kılcallar var.Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.

Geri