Guitar rig 5 Clean ses sorunu

Merhaba arkadaşlar daha önce 5 yıl kadar önce gr4 kullanmıştım uzun süre sonra tekrar gitara başladım gr5 indirdim.
Gitar ibanez rg350dx
Ses kartı behringer umc22
Standart 2+1 hoparlör sistemi / kulaklık kullanmaktayım.
Clean sesleri almakta zorlanıyorum o parlak temiz tonlar çıkmıyor bypass edilmiş gibi geliyor ses akustik gitar gibi diyeyim hatta dist ya da drive tonlarında problem yaşamıyorum.
Yaptıklarım
Ses kartı üzerinden input gain düşürdüm
Gitarda treble full
Amfi sim. Üzerindeki treble full
Gr output 0db de gate açık input 0db
Bias FX indirdim bu problemi yine yaşadım
Ses kartında problem olabilir mi? Yeni aldım çünkü
Normal müzik dinlerken ses kalitesi oldukça iyi.
Nette araştırdım buna benzer bir şey çok yaşanmamış sanırım .
Gr crack dosyasından kaynaklanan bir problem olabilir mi?

g.rig biraz zayıf kalıyor artık. daha etkili programlar mevcut. ancak ilaçlı olanlardan verim almak zor. ben bias fx2 std edindim. yelpaze kısıtlı da olsa işimi fazlasıyla görmekte.

daw içerisinde de aynı sorunu yaşıyor musun ?
uzman değilim ama ses kartından olsa normal müzik dinlerken de normal durmaz bence.
2+1 ses sistemin de cleanları doğru veremiyor olabilir. bir de kulaklıkla dene istersen

Bahsettiğiniz sorunları tizleri artırarak zaten çözemezsiniz. Tizler kapalıyken de amfi simülasyonu devredeyken ses patlayarak çıkar. Ses kartının detaylarını bilemediğim için ayar da öneremiyorum ama ses kartını komple devre dışı bırakın. Gitarı direkt bilgisayara bağlayın, onla kıyaslayın. En azından böylece sorun ses kartından mı? Yoksa sistem ya da daw'dan mı bunu keşfetmiş olursunuz. Tabii ben de guitar rig önermiyorum ama eninde sonunda clean tonlarda o amfi hissini vermesi gerek. Sorun programın yetersizliğinden değildir diye tahmin ediyorum.

Geri