Amfi önerisi ve Marshall MG15 vs Ibanez TBX15R (Önerilere açığım)

Elektro gitara yeni başlayan birisine hangi amfiyi önerirsiniz? Erkin Koray'ın eski strat tonlardaki şarkılarından (Bkz: Krallar) yeni nesil alternatif rock grubu olan Adamlar'ın şarkılarını çalmak isteyen birisiyim. Dolayısıyla genel olarak rock diye adlandırsak da bu verdiğim iki örnek arasında bariz ton farkı var. Benim tanımıma en yakın tonu verecek 15 wattlık amfiler nelerdir? Ben Marshall MG15 ve Ibanez TBX15R'ı buldum ama şuan için ibanez'e daha sıcak bakıyorum. Epiphone G400 Les Paul Custom gitarım var. Konu dışına çıkacaklar yorum atmasın teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tbx15r bende vardı, gainli alet sayılır
Ama koyu dark bi tonu var , metal için iş görür kanaatindeyim
Tabiki bir id tvp ya da katana serisinin alt modelleri daha iyi iş görebilir.

Tbx 30r kullandım daha önce, analog setubuma çok iyi cevap veriyordu. Ayrıca reverbini çok seviyordum. Üzerinde spring reverb var, inanılmaz doğal bir ses veriyor.

Bütçen ne kadar? Açıkçası 3 ay önce benzer bütçelerle amfi alırken şöyle bir durum yaşadım. Marshall mg10 mg15, cort 30w, fender frontman 10 15 gibi cok fazla amfi denedim. İnan bana hepsi birbirinden dandik sesler veriyordu. O bütçelere sıfır alınabilecek net bir şekilde en iyi amfi Blackstar id:core 10 v2. Açıkça başlangıç için oldukça güzel bir amfi olduğunu söyleyebilirim. Ben alacağım zaman yanlis hatirlamiyorsam 1050 1100tl fiyat çekiyorlardi id core 10 icin. Sonra bir tanidik Marshall MG50DFX amfisini ve footswitchini 1500TL'ye bırakabileceğini söyledi. Gittim denedim aklıma yattı. 10W bir amfi alacagima 300 400 daha koyup 50W adam akıllı marshall bir amfi almak aşırı aklıma yatmıştı. Hele ki yaninda 2li footswitchi de ucretsiz veriyordu. Demem o ki boyle bir sey denk getirebilirsen oldukca faydali. 50W bir amfi aldiktan sonra belki 4 5 gitar degistirirsin ama amfi degistirme geregi duymazsin. Ben de maddi olarak bu aralar biraz sikisigim bundan dolayı MG50DFX'i aldigim fiyata vermeyi dusunuyorum. Yaninda footswitchi aux kablosu vs de veririm. Amfiyi alip almaman hic onemli degil tamamen bir dost tavsiyesi olarak gorebilirsin tavsiyelerimi. İlgilenirsen özel mesaj atabilirsin veya buradan cevaplayabilirsin

Bütçen ne kadar? Açıkçası 3 ay önce benzer bütçelerle amfi alırken şöyle bir durum yaşadım. Marshall mg10 mg15, cort 30w, fender frontman 10 15 gibi cok fazla amfi denedim. İnan bana hepsi birbirinden dandik sesler veriyordu. O bütçelere sıfır alınabilecek net bir şekilde en iyi amfi Blackstar id:core 10 v2. Açıkça başlangıç için oldukça güzel bir amfi olduğunu söyleyebilirim. Ben alacağım zaman yanlis hatirlamiyorsam 1050 1100tl fiyat çekiyorlardi id core 10 icin. Sonra bir tanidik Marshall MG50DFX amfisini ve footswitchini 1500TL'ye bırakabileceğini söyledi. Gittim denedim aklıma yattı. 10W bir amfi alacagima 300 400 daha koyup 50W adam akıllı marshall bir amfi almak aşırı aklıma yatmıştı. Hele ki yaninda 2li footswitchi de ucretsiz veriyordu. Demem o ki boyle bir sey denk getirebilirsen oldukca faydali. 50W bir amfi aldiktan sonra belki 4 5 gitar degistirirsin ama amfi degistirme geregi duymazsin. Ben de maddi olarak bu aralar biraz sikisigim bundan dolayı MG50DFX'i aldigim fiyata vermeyi dusunuyorum. Yaninda footswitchi aux kablosu vs de veririm. Amfiyi alip almaman hic onemli degil tamamen bir dost tavsiyesi olarak gorebilirsin tavsiyelerimi. İlgilenirsen özel mesaj atabilirsin veya buradan cevaplayabilirsin
50 watt amfi uçaktaki kabin bagajına sığar mı :D İstanbul'da oturuyorum ama okuduğum yer yurtdışında, dolayısıyla amfiyi de benimle beraber götüreceğim. Özel mesaj yolluyorum hocam bakarsan sevinirim.

Amfinin watt'ı yüksek diye daha iyi fikri yanlıştır. 50, 10'dan iyidir gibi bir anlam çıkartma öncelikle .....
Soruna gelirsek .... gittiğin yerden al. Uçakta amfi mi taşınır, hangi ülke bilmiyorum ama nereye gitsen buradan ucuza alırsın.

Geri