Elektro Gitar Tavsiyesi

Selamlar, elektro gitar çalmaya başlayacağım. Aklımda Schecter Sgr C-1 vardı fakat baktıkça yeni gitarlar gördüğümden ve aralarındaki farkları bilmediğimden yardım almak istedim. Schecter Sgr C-1 ile Schecter C-6 Deluxe arasında ne gibi farklar vardır ve sizce hangisini tercih etmeliyim ? Veya bu tarzda 2.el olarak 2000tl civarı bütçe ile önerebileceğiniz gitarlar nelerdir? Yorum ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler. (Gitar sormak için başka bir kısım varmış, Forumda yeniyim kusura bakmayın :) )

Son düzenleme:
Dostum bildiğim kadarıyla c6 direkt schecterin ama sgr c1 schecterin bi alt markası gibi daha düşük modellerinin olduğu sgr serisinin. Ama özelliklere bakınca c1 ve c6 arasında iki fark gördüm. Birisi c6nın gövde yüzeyi quilted maple görünümlü. Diğer fark ise c6 nın fretleri extra jumbo c1 in fretleri medium. Yani bence bu iki fark için c6 almaya değmeyeceğini düşünüyorum. Eğer istersen c1 ve c6 ile aynı manyetiklere sahip les paul kasa sgr solo 6 var bende (Satılık - Schecter SGR Solo6) onu sana verebilirim.

Bir arkadaşım da aynen bu ayar ve bütçede gitar bakıyor acaba sen o olabilir misin? :)
Gitara gelecek olursak 2. elde o bütçeye güzel ibanezler bulunabilir bence bir bak derim ayrı bir tavsiye olarak da gitara yeni başlarken floyd rose köprülü bir gitar zorluk çıkartabilir, sabit köprülü gitar alman daha iyi olacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir arkadaşım da aynen bu ayar ve bütçede gitar bakıyor acaba sen o olabilir misin? :)
Gitara gelecek olursak 2. elde o bütçeye güzel ibanezler bulunabilir bence bir bak derim ayrı bir tavsiye olarak da gitara yeni başlarken floyd rose köprülü bir gitar zorluk çıkartabilir, sabit köprülü gitar alman daha iyi olacaktır.
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. İsmim Arda 16 yaşındayım ve kocaelinde oturuyorum belki tanışıyor olabiliriz :) Ibanezlere de bakıyorum kesinlikle fakat nedense baktığım her modelde floyd rose tipi köprü var.

Geri