Orta Fiyatlı Lambalı amfi önerileri

Merhabalar.Bu başlığı Hem kendime hem de gelecekte ihtiyacı olacak arkadaşlar için açıyorum.Orta fiyatlıdan kastım bu başlığın açıldığı günün dolar kuru ile(7.35) ikinci elde 700-1000 dolar arası lambalı amfiler.Pek fazla seçenek olmadığını biliyorum ancak;Fender Bassbreaker,Hot Rod deluxe 3 gibi Amfiler bir hayli sevilen ve övülen modeller.Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?Verilen fiyatı hak ediyorlar mı? Ya da Kullanmış olanların yorumları nelerdir?

Yakın zamanda Bana yıllarca hizmet etmiş Blackstar TVP 15 imi bu önerileri göz önünde bulundurarak emekliye ayıracağım.Şimdiden teşekkürler.

Hot Rod serisi (Deluxe, Blues Junior) 700-1000$ arası 4.nesil bulunabilirse kesinlikle 4.nesil öneririm. 3'e göre daha dengeli preamp, reverb ve Celestion speakerla geliyor. Bende Blues Junior 4 var tek yaşadığım sorun effects loopu yok onun dışında harika, tek kanallı olduğu için illa pedal ile drive gerekiyor. Deluxe sahip olmadım ama çaldım birkaç kere, güzel amfi ama Attenuatör olmadan çok zor. volume 0'dan 0.5'e çıkarıyorsun bum
Çok yönlü bir amfi olarak Marshall DSL40 de çok başarılı, 4 kanal. BJ'deki fx loop sorunu yüzünden ilerde onu satıp buna geçmeyi bile düşünebilirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O fiyatlara mesa mini rectifier + güzel bir kabin alınabilir. Bir miktar daha yüksek gain ama öyle aman aman bir şey değil. Hemen her yola gelen bir amfi o da.
Mini recto tek başına 5500 Gibi bir rakama geliyor.Düzgün bir kabin bulabileceğimi düşünmüyorum 1500 gibi bir rakama.Ayrıca büyük ve biraz daha klas görünümlü bir amfiden yanayım.Bar-Kafe gibi ortamlarda görüntü de bir hayli önemli oluyor malum.

Biraz pazarlıkla 1000 dolar civarına mini recto da alırsınız, iyi bir kabin de. Görüntüyü bilemem. En az 15 sene oldu ben canlı çalmayalı. Amfinin tweedini vs. okşayıp göz deviren vb. yoktu eskiden ama ben anlamam :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hot Rod serisi (Deluxe, Blues Junior) 700-1000$ arası 4.nesil bulunabilirse kesinlikle 4.nesil öneririm. 3'e göre daha dengeli preamp, reverb ve Celestion speakerla geliyor. Bende Blues Junior 4 var tek yaşadığım sorun effects loopu yok onun dışında harika, tek kanallı olduğu için illa pedal ile drive gerekiyor. Deluxe sahip olmadım ama çaldım birkaç kere, güzel amfi ama Attenuatör olmadan çok zor. volume 0'dan 0.5'e çıkarıyorsun bum
Çok yönlü bir amfi olarak Marshall DSL40 de çok başarılı, 4 kanal. BJ'deki fx loop sorunu yüzünden ilerde onu satıp buna geçmeyi bile düşünebilirim.
Nesiller arası farkları pek anlayamadım. 2.nesil 3 ten iyi ama 1 2 den iyi 4 ile 2 aynı gibi tarzında Bir çok yorum gördüm.Açıkçası metal ile uğraşmayı neredeyse bıraktım.Blues,Pyschodelic Rock,Hadi en maksimum prog ve Hard Rock çalıyorum.Arada Shoegaze,Blackgaze yapıyorum.Ancak mekanlarda çaldıklarımız az çok belli bir çoğumuzun ne yazık ki..En sonunda kafayı bozup Dijital amfim ile mutlu mesut yaşayacağım

Geri