FX Loop meselesi (Amfi alacağım fakat Fx loop nedeniyle kararsız kaldım)

Selamlar, arkadaşlar Vox AC15C1 - Fender Blues Junior - Peavey classic 30 arasında kalmıştım.

Aralarında sound olarak en çok Vox AC15C1'i beğeniyorum. Peavey Classic 30'da hoşuma gidiyor.
Fakat Vox AC15C1'de send-return(Fx Loop) olmaması kafamı karıştırıyor. Peaveyde send-return var. Siz olsanız ne yapardınız?
Özellikle Bu amfilerin kullanıcılarının yorumlarını almak isterim?

''Fx loop kullanırmıyım?'' konusunda en ufak tereddütün varsa al derim. Pedal & Prosesörlerinle birlikte kullanmak istediğinde en iyi sonucu almak için ihtiyaç duyacaksın, tabi bunu transistörlü amfi için söylüyorum. Lambalı amfide fx loop'un tepkimesi, faydaları & zararları nedir bilemiyorum ama amfinin drive katını beğendiğiniz pedallarla süslemek istiyorsanız fx loop olmalı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
''Fx loop kullanırmıyım?'' konusunda en ufak tereddütün varsa al derim. Pedal & Prosesörlerinle birlikte kullanmak istediğinde en iyi sonucu almak için ihtiyaç duyacaksın, tabi bunu transistörlü amfi için söylüyorum. Lambalı amfide fx loop'un tepkimesi, faydaları & zararları nedir bilemiyorum ama amfinin drive katını beğendiğiniz pedallarla süslemek istiyorsanız fx loop olmalı.

sanırım peavey alacağım bu gidişle :)

bu bir internet efsanesi. Fx loop kesinlikle daha iyidir diye bir şey yok bence. Ben de fx loop'lu bir amfi var ve kayda deger bir fark yaratmıyor bu sebeple kullanmıyorum. Çok yuksek mix ve decay ayarlı bir reverb veya delay kullanmıyorsan sorun olacagını sanmıyorum. Açıkcası ben her zaman input ile pedalları kullanmayı daha çok sevmişimdir bu biraz zevk ile alakalı aslında.
Ayrıca AC15'i denemiştim hem de baya bir dolu pedalboard ile. Nefis bir amfi dogurdan amfiyle de çok iyi netice alınıyor.

Geri