amfiden gitar ve pc sesini aynı anda alamıyorum.

merhaba arkadaşlar,eski amfimde pc yi amfiye bağlayıp altyapı ya da herhangi bir şarkı üzerine bas gitarımla eşlik edebiliyordum.amfim bozulunca yeni bir amfi aldım fakat yeni aldığım amfide aux ya da cd-input girişi olmadığı için amfiden hem şarkının hem de bas gitarın sesini aynı anda alamıyorum.Y kablo alıp pc ve amfiden gelen jack ı ınput girişine taktım fakat sadece gitarın sesi geliyor, pc de çalan şarkının sesi gelmiyor, bas gitarın jackını çıkardığımda şarkının sesi geliyor ancak.forumda araştırdım A/B footswitch ya da.ses kartı gibi aletlerle çözülebilir gibi geldi fakat tam olarak neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosyalar

• WhatsApp Image 2020-09-02 at 00.19.23.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-02 at 00.19.23.jpeg
    95.6 KB · Gösterim: 233
İnputta jak takılıysa aux in devre dışı kalıyor olmasın. Gündüz açılmış olsaydı da, hemen görseydim bi deneseydim. Yarın işyerime gideceğim için topladım da setupı, amfiyi

• Konu Sahibi Konu Sahibi
amfide aux girişi yok ki hocam.ınputa ya gitarı takıyorum ya da pc yi.ikisini aynı anda duyamıyorum amfiden.Y kabloyla ikisini taktığımda sadece gitarın sesi geliyor.keşke aux eklemek mümkün olsa bu amfiye

Ben eski kafalıyım ve teknolojiye ayak uydurdum biz 20 yıl önce bu teknoloji yok iken büyük kulaklığa bass yada elektro gitarımızı ondan önce taktığımız küçük kulaklığada müziği verip üzerine çalıp gelişmeye çalışırdık. Alternatif bulana kadar elimden gelen bu.

Geri