2.el bateri alınır mı

Doğru aletlerle çalışmak önemli, yanlış öğrenilmiş bir şeyi düzeltmek sıfırdan bir şeyi öğrenmekten daha zor olabilir.. DD65 formunda bir Yamaha bateri ile süper sahne yapıldığını da gördüm (Beyoğlu'nda Balo sokakta) ama mevzu bateri çalmayı öğrenmekse yanlış bir tercih bence de..

dd65 modeli kolay öğrenilir ve ben bateri çalabiliyorum denmek için tercih edilir eğer baterinin temelini oluşturmak istiyorsa arkadaşınız yamaha dtx402k ve ya dtx432k öneririm aralarında fazla bi fark yok sadece kick farkı var bilginiz olsun 2. olarak da 2. el bateriler eloktronikse şayet dijital bağlantısının düzgün olduğundan emin onun dışında 2. eller her şekilde güvenilirdir (bateri için bahsediyorum)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dd65 modeli kolay öğrenilir ve ben bateri çalabiliyorum denmek için tercih edilir eğer baterinin temelini oluşturmak istiyorsa arkadaşınız yamaha dtx402k ve ya dtx432k öneririm aralarında fazla bi fark yok sadece kick farkı var bilginiz olsun 2. olarak da 2. el bateriler eloktronikse şayet dijital bağlantısının düzgün olduğundan emin onun dışında 2. eller her şekilde güvenilirdir (bateri için bahsediyorum)
teşekkür ederim çok sağolun

Merhabalar oglum 8 yasinda ,bateri dersi aliyor.Evde calismasi icin ne alabiliriz.Cok profesyonel ve pahali birsey almak istemiyorum.Yaşi itibariyle heves olabilir cunku.Tesekkur ederim..

Merhabalar oglum 8 yasinda ,bateri dersi aliyor.Evde calismasi icin ne alabiliriz.Cok profesyonel ve pahali birsey almak istemiyorum.Yaşi itibariyle heves olabilir cunku.Tesekkur ederim..
Derste öğrendiği şeyleri çalışmak ve fiziksel egzersiz yapmak için Alesis filan olur ama bu iş uzun vadeli hobisi olacaksa ve akustik davul kadar evde dijital de çalacaksa Roland TD modelleri bu işin amiral gemisi. Maalesef ne kadar ekmek o kadar köfte formülü en çok davul bütçesinde geçerli. Gerçek davul hissi ve tepkilerini almak için Roland'ın mesh yüzeyli davulları idealdir. Diğer ucuz kauçuk kafalı davullar bu açıdan asla gerçek davul hissi vermez. Özellikle ziller konusunda Roland'ın eline su dökecek marka yok. Roland'ın da kauçuk yüzeyli modelleri var elbet ve mesh gibi değiller elbet ama yine de çoğu markadan daha iyiler.
Forum beni hep gitar ve amfi yorumlarım ile bilir ama evde Roland TD-17kvx var, tecrübeyle sabit söylediklerim.

Bu arada görünce yazmadan edemedim ama bu başlık 1 sene önce açılmış ve konu bayatlamış gitmiş. Daha fazla yorum için forumun davul veya genel meydanına yeni başlığa taşı istersen.

Geri