Distrokid İle Müziğinizi Tüm Dünyaya Dağıtın!

Distrokid Dağıtım

Distrokid Nedir?​

Konu bağımsız müzik dağıtımıysa Distrokid’ten bahsetmemek olmaz. Distrokid bağımsız sanatçıları hedef alarak kurulmuş 2013 çıkışlı bir müzik dağıtım platformudur. Tüm dünya’da olduğu gibi ülkemizde de müziğini uygun fiyatlara dağıtmak isteyen bağımsız sanatçıların göz bebeği olmuştur.

Distrokid indirim kuponu
Sizler için oluşturmuş olduğum %7 indirim kuponuyla istediğiniz paketi daha ucuza getirebilirsiniz.

Distrokid fiyatlandırma ve yıllık üyelik sistemi​

Distrokid’te Musician, Musician Plus, Label olmak üzere 3 çeşit paket bulunuyor. İhtiyacınıza en uygun paketi seçerek yıllık paketinizi başlatabilirsiniz. Yıllık demişken Distrokid’te single veya albüm başına para ödemek yerine bu paketlerden birini aldığınızda yıllık paketiniz başlamış oluyor. 1 yıl boyunca sınırsız albüm ve single yükleyebiliyorsunuz. Yıllık Fiyatlar ise sırasıyla 19.99$, 35.99$, 79,99$ olarak belirlenmiş. Başlangıç için 19.99$’lık paket gayet yeterli oluyor. Size özel oluşturduğum %7 indirim koduyla bu paketlerden herhangi birini indirimli fiyatıyla satın alabilirsiniz.

Not: Distrokid’te yıllık paketiniz’i yenilemediğiniz takdirde eserleriniz mağazalardan geri çekilir. Eğer bunun olmasını istemiyorsanız her single için ayrı 29$, albüm için ise 49$ ödeyerek miras bırakabilirsiniz. Sadece yıllık ödemenizi yaparak da sınırsız single ve albüm yükleyebilir kazancınızın tamamını almaya devam edebilirsiniz.

Fiyatlandırma ayrıntılı tablo:

Distrokid Müzik Dağıtım

Ödemeler nasıl alınıyor?​

Distrokid dünya’nın her yerine ödeme yapabilen nadir dağıtım şirketlerinden biri. Banka hesabınızdan çekle ödemeye kadar birçok para transfer seçeneği mevcut. İçiniz rahat olsun kazancınızı çekmek çok kolay…

Distrokid

Müziğim hangi platformlara dağıtılıyor?​

Distrokid başta Spotify, iTunes, Deezer, Tik Tok, Google Play ve Youtube Music olmak üzere 150'den fazla plaforma dağıtımı yapılıyor. Dağıtmak istediğiniz platormları kendiniz de seçebiliyorsunuz.

Distrokid Müzik Dağıtım

Distrokid indirim kuponu
Sizler için oluşturmuş olduğum %7 indirim kuponuyla istediğiniz paketi daha ucuza getirebilirsiniz.

Herkese müzik hayatında başarılar diliyorum.

Son düzenleme:
Distrokid, başlangıç fiyatı uygun gözükmesine rağmen sektörde standartlaşmış bazı hizmetleri ekstra ücretlendirmeyle sunmaktadır.

Örneğin parçanızın Shazam'da bulunabilir olması için parça başı yıllık 1 dolar, parçanızın YouTube gelirlerinin takip edilebilmesi ve size ödenebilmesi için single başına 5, albüm başına 15 dolar ücret ödemeniz gerekmektedir. Örnek bir hesaplama yapacak olursak Distrokid üzerinden içinde 10 parça bulunan bir albüm yayınlamak için: yıllık üyelik 20 dolar + 10 dolar Shazam + 15 dolar YouTube Content ID hizmeti için ödeme yapmanız gerekiyor. Bu açıdan Distrokid fiyat konusunda pek uygun olmuyor. Tunecore vb. alternatiflere göz atmanızı öneririz.

Dijital müzik dağıtım alanında yerli bir alternatif arayacak olursanız Dijital Müzik Dağıtımı | ENDEAVOUR RECORDS sayfasından bilgi alabilirsiniz. Turkrock.com üyelerine %10 indirim uyguluyoruz.

Distrokid, başlangıç fiyatı uygun gözükmesine rağmen sektörde standartlaşmış bazı hizmetleri ekstra ücretlendirmeyle sunmaktadır.

Örneğin parçanızın Shazam'da bulunabilir olması için parça başı yıllık 1 dolar, parçanızın YouTube gelirlerinin takip edilebilmesi ve size ödenebilmesi için single başına 5, albüm başına 15 dolar ücret ödemeniz gerekmektedir. Örnek bir hesaplama yapacak olursak Distrokid üzerinden içinde 10 parça bulunan bir albüm yayınlamak için: yıllık üyelik 20 dolar + 10 dolar Shazam + 15 dolar YouTube Content ID hizmeti için ödeme yapmanız gerekiyor. Bu açıdan Distrokid fiyat konusunda pek uygun olmuyor. Tunecore vb. alternatiflere göz atmanızı öneririz.

Dijital müzik dağıtım alanında yerli bir alternatif arayacak olursanız Dijital Müzik Dağıtımı | ENDEAVOUR RECORDS sayfasından bilgi alabilirsiniz. Turkrock.com üyelerine %10 indirim uyguluyoruz.
Daha önce orchartın patentlediği parcaları yayınlıyormu (şirkeler iflas verdiği için albüm piyasadan çekildi) misal feyste yada Instagram'da kendim yayınladığımda bile orchartın telif talebinden videonuz engellendi uyarısı çıkıyor. Ne yapmak lazım

Daha önce orchartın patentlediği parcaları yayınlıyormu (şirkeler iflas verdiği için albüm piyasadan çekildi) misal feyste yada Instagram'da kendim yayınladığımda bile orchartın telif talebinden videonuz engellendi uyarısı çıkıyor. Ne yapmak lazım

ISRC kodlarına ihtiyacınız var. Yeni yükleme yaparken ISRC kodlarını yeni aracıya tanımlatarak içeriğin yeni şirket tarafından kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

Geri