Manyetik Problemi YARDIM

Herkese selamlar grg170 gitarımın manyetiklerini çıkarıp tekrar takmak zorunda kalmıştım
Fakat bir sebepten ötürü gitarımın bridge ve neck manyetiklerinde gainler azaldı ve çok yüksek tiz karakterli bir gitarla kaldım
(Temazsızlık değil Mid manyetiğimi hala eskisi gibi kullanabiliyorum)
Yardımcı olabilirseniz sevinirim

En azından o zaman yaptığınız kablolama şeklini atarsanız diğer kişiler orada bir yanlışlık varsa bilgi verebilir.
Neticede kapalı bir sistem manyetikler diye biliyorum.

Gainde bir fark varsa @kadir6185'in de söylediği gibi yükseklikten kaynaklı olma ihtimali çok yüksek. Manyetikleri yükseltip kontrol eder misiniz? Vol-ton potlarının da maksimumda olduğundan emin olun.

Yükseklikten olacağını sanmam, gerçekten de gainlerde büyük bir düşüş var
Yükseklik ayarı sanıldığından çok daha etkilidir. Usta bir luthiere gidip derdinizi anlatırsanız sorun neyse bulur, sorun yoksa da yükseklik ayarlarını manyetiklerin gainini en yüksek seviyeye çıkaracak şekilde ayarlar. Benimkileri izmir cenker abi ayarlamıştı, seste fark edilir bir değişim olmuştu sertlik ve yükseklik açısından.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gainde bir fark varsa @kadir6185'in de söylediği gibi yükseklikten kaynaklı olma ihtimali çok yüksek. Manyetikleri yükseltip kontrol eder misiniz? Vol-ton potlarının da maksimumda olduğundan emin olun.

Arkadaşlar yükseklik ile alakası yok gitarı aldığımda mayetik kabloları etrafı ince kablolar ile sarılıydı (daha verimli olmasını sağlamak için) bir problemden ötürü onları sökmek zorunda kalmıştım bu yüzden olabilir mi

Arkadaşlar yükseklik ile alakası yok gitarı aldığımda mayetik kabloları etrafı ince kablolar ile sarılıydı (daha verimli olmasını sağlamak için) bir problemden ötürü onları sökmek zorunda kalmıştım bu yüzden olabilir mi
Şimdi bir daha okuyunca sanırım siz manyetiğin iki single coilinden birinin kablo bağlantısını çıkardınız ve humbucker manyetik single coil gibi çalışıyor. Veya bir şekilde yanlış bağladınız ve out-of-phase oldu manyetik. Elinize bir tornavida alın ve manyetik seçili iken her iki coilinin mıknatıslarına hafifçe dokundurun. Amfiden bir coilde ''tık tık'' ses gelmiyor veya diğerine göre çok çok az geliyorsa ustaya götürün.

Geri