Ibanez Jem vs Js Series

Herkese merhabalar,
Jem ve Js serileri hakkında karşılaştırma olarak ne söylenebilir, hangisi ağır basar?
Ayrıca Ibanez marka üst seviye hangi modelleri önerirsiniz
Fikir olması açısından soruyorum teşekkür ederim :)

Jem vs js hiç çalmadım o yüzden yorum yapamayacağım. Ne önerirsiniz sorusuna gelirsek, bende bir adet j Custom var. Ve gerçekten çok memnunum. İşçiliği çok iyi, sesi mükemmel. J Custom almadan önce ibanez Premium model bir gitarım vardı. Ve şunu söyleyebilirim ki aradaki fark gerçekten muazzam.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Jem vs js hiç çalmadım o yüzden yorum yapamayacağım. Ne önerirsiniz sorusuna gelirsek, bende bir adet j Custom var. Ve gerçekten çok memnunum. İşçiliği çok iyi, sesi mükemmel. J Custom almadan önce ibanez Premium model bir gitarım vardı. Ve şunu söyleyebilirim ki aradaki fark gerçekten muazzam.
J custom daha görmedim bile ama iyi bir gitar olduğu belli zaten fakat çok pahalılar :(

Signature gitarlara ön yargıyla yaklaşılır ancak jem bence herkesin alıp kullanabileceği bir gitar. Klavye rahatlığı ve ton aralığından memnun kalmayana rastlamadım. Js serisinde ise + 10 bin TL bütçelere çıkılıyorsa genelde fikirler musicman petrucci signature olarak değişiyor.

Bu arada “üst seviye” önerisi istemişsiniz ancak bütçe yazmamışsınız. Jem 505 ile başka bir gitara ihtiyaç duymadan sahne yapan gitarist çok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Signature gitarlara ön yargıyla yaklaşılır ancak jem bence herkesin alıp kullanabileceği bir gitar. Klavye rahatlığı ve ton aralığından memnun kalmayana rastlamadım. Js serisinde ise + 10 bin TL bütçelere çıkılıyorsa genelde fikirler musicman petrucci signature olarak değişiyor.

Bu arada “üst seviye” önerisi istemişsiniz ancak bütçe yazmamışsınız. Jem 505 ile başka bir gitara ihtiyaç duymadan sahne yapan gitarist çok.
Bütçe yazmadım çünkü şu anlık düşünmüyorum bende esp m2 var onun yerine ileride ne olabilir diye fikir ediniyorum.

Js 2450 ve jem7v kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim:

Jemler ibanezin klasik karakterini yüksek kalite ile sunmayı hedefleyerek üretilmiştir. Yani prestige serisi ibanezlerin daha iyi manyetikler, daha iyi köprü ile vs modifiye hali gibidir.

Js’ler ise ibanez karakterinden biraz daha uzak, sanki oldukça modern bir strat çalıyormuşsunuz hissi yaratır. Ulan elimdeki fender de ben mi karıştırıyorum diyebilirsiniz. Gerek sap profili, gerek elektronik özellikleri bunu amaçlar.

İkisi de iyi gitarlardır. Ama bu ikisi arasında kalmışsanız ya bu gitarları denememişsinizdir ya da ne istediğiniz konusunda kafanız karışıktır. Çünkü pek benzer aletler değil.

Geri