Amfilerin arkasındaki effect loops ne işe yarar

çoğu marka 30 watt modellerine 12" kolon koymuyor. bu nedenle 50 watt tercih etmiştim ben zamanında, pişman da değilim. nasıl olsa transistörlü olduğu için kısık seste çok etkilenmiyor.

Aynı şekilde bende böyle yaptım. 50 watt kullanıyorum apartman katında ve memnunum. 12" kolon ve fx loop girişleri gerçekten büyük avantaj. Genelde iki kanaldaki eq ayarlarıda ayrı oluyor 50 ve üstlerde.

bu saatten sonra kesin alacağım 50 watt abicim. amfiden verim alamam diye düşünüyordum hep. son 2 post rahatlattı beni. sağolun.. zamanla öğreniyoruz işte. konuyu da biraz saptırmış gibi oldum ama kusura bakmayın.

Çok iyi edersin, ben şimdi all tube 50 watlık için kasıyorum hatta. :)) Ha diğeri yine durucak. Senin alıcağın zaten transistörlü ,gözün kapalı alabilirsin 50 wat. Benim anlamadığımda şudur 50 watı ne yapıcan derler, 50 wat alınca illa 50 wata kadar mı açmak lazım. :) Onun işte fx loop ,reverb, ayrı eq ayarı gibi bir ton özelliği var. Bunları kullanmak için alıcaksın,50 watta çalmak için değil. Aynı şekilde müzik setlerinin sesini illa sonuna kadar mı açıyolar, veyahut aldığın arabayı illa her trafiğe çıktığında son hızda mı kullanıyorsun. Böyle düşünmek lazım.

ya verim alamama olayı göreceli. şöyle anlatayım, bende 50 watt marshall vardı, G50R-CD. MG ler çıkmadan önceki seri. sonra havadan bi tane Peavey Special 112 düştü, 160 watt transistörlü. ilk kez evde marshallın yanında denedim amfiyi. birini satacağım, kesin. peavey daha fazla para eder, o da kesin. ikisini de aynı ses düzeyinde denedim ve peavey açık ara daha iyiydi. çok daha net, temiz bir sesi vardı. şimdi 160 watt amfiyi 0.8 e kadar açıyorum evde(1 in bile altında!). marshall ise 1.5 falan belki. yine de peavey daha iyiydi. ha 5 6 ya kadar açınca çok daha iyi oluyor o amfi, orası kesin. şu an stüdyoda kullanıyorum, 4 ile 6 arasında bile çok net bir fark var. ama yine de o kadar az açmışken bile 50 watt bir marshalldan çok daha iyiydi.

soulwalker demiş ki:
Çok iyi edersin, ben şimdi all tube 50 watlık için kasıyorum hatta. :)) Ha diğeri yine durucak. Senin alıcağın zaten transistörlü ,gözün kapalı alabilirsin 50 wat. Benim anlamadığımda şudur 50 watı ne yapıcan derler, 50 wat alınca illa 50 wata kadar mı açmak lazım. :) Onun işte fx loop ,reverb, ayrı eq ayarı gibi bir ton özelliği var. Bunları kullanmak için alıcaksın,50 watta çalmak için değil. Aynı şekilde müzik setlerinin sesini illa sonuna kadar mı açıyolar, veyahut aldığın arabayı illa her trafiğe çıktığında son hızda mı kullanıyorsun. Böyle düşünmek lazım.

süper tespit gerçekten...

Bir de fiyata yansıma durumu var 30W lık amfilerle 50W lık amfilerin arasında aman aman bir fiyat farkı olmuyor özellikle 2. el amfilerde...Ki zaten her zaman cangır cangır yüksek seste çalmazsınız yani bir bu açıdan bakmak lazım amfi alırken...

kolay gelsin...

benim de bir sorum olacak;

ns2 input->wah-gitar
ns2 send->sansamp gt2-eq->ns2 return
ns2 output->delay-ultrag-amfi

(sutup zincirim budur, biraz karışık oldu ama en azından ns2 kullananlar anlar diye tahmin ediyorum)

amfi marshall vs30r ve üstünde line out adı altında bir çıkışı var.
1- bu line out çıkışının işlevi tam olarak nedir?
2- setup'ı direk amfi input'a mı, amfi line out'a mı girmem gerekiyor, hangisi daha verimli?

teşekkürler

line out amfiyi mikrofonsuz olarak kullanman için doğrudan sisteme bağlamaya yarıyor.çok faydalı bi olay değil kanımca yani ben mglerden daha üst seviyede amfilerde bile performans alamadım.örnek olarak amfiden ton alıp bilgisayarda kayıt yapmak istiyorsun.normalde amfiyi mikrofonlayıp mikrofono miksere yada ses kartına girip bilgisayara ses girdisi yapman lazım.işte line outtan doğrudan bilgisayara çıkış alabiliyorsun.ama dediğim gibi pek işe yaradığını görmedim.line outtan zaten gitarı giremezsin adındanda anlaşılacağı gibi "out" yani dışarı ses çıkışı için olan bir kanal.amfilerde genelde cd in aux in yada fx loop girişleri olur.eğer prosesör kullanmıyorsan amfinin normal inputundan gir.

eyvallah halilpazarlama..
setup-amfi-ultrag-pc düzenini deniyim bi o zaman..
gerçi bunu da denediğimi hatırlıyorum uzun zaman önce ama iyi bir verim alamamıştım

bu effect loopu bilgisayara bağlayıp midinin üzerinden gitar çalmak istiyorum ancak sorunum şu sende bağladığımda bilgisayarı ses gayet güzel geliyor gitardan ses çıkmıyor ret.bağladığımda ise ses boğuk geliyor gitardan normal sesi alıyorum ama ben send kısmındaki sesle çalmak istiyorum neden böyle oluyor bilen cevaplarsa sevinirim.

Geri