1200-1400 TL arası gitar+amfi(apartman)

Başlıkta dediğim gibi ikinci el gitar ve amfi almak istiyorum yada birini birinci el alabilirim önerileriniz neler çok sesli çalmayacagım ve daha önce hiç çalmadım profesyonel ses tonlarını farkedeceğimi sanmıyorum en azından şimdilik genellikle kulaklıkla çalışacagım Ve + bir sorum daha var vox pathfinder 10 ile ibanez ibz-10g nasıl amfilerdir arkadaşlar

Başlıkta dediğim gibi ikinci el gitar ve amfi almak istiyorum yada birini birinci el alabilirim önerileriniz neler çok sesli çalmayacagım ve daha önce hiç çalmadım profesyonel ses tonlarını farkedeceğimi sanmıyorum en azından şimdilik genellikle kulaklıkla çalışacagım Ve + bir sorum daha var vox pathfinder 10 ile ibanez ibz-10g nasıl amfilerdir arkadaşlar

1- apartman amfisi diye bir şey yok... lambalı ve transistörlü amfiler nedir, ses seviyeleri nasıl karşılaştırılır diye araştır. Sadece bu forumda bile onlarca kez konuşuldu, bulablirsin.
2- pro ses tonu diye bir şey yok ... iyi ton ve kötü ton var. Bu bütçe ile alacağın cihazların çoğu iş gören ama kısa sürede tonunu beğenmeyeceğin şeyler olacaktır. Ya bütçeyi arttır ya da kısa süre sonra al-sat ile cihaz büyütme/geliştirme yoluna girmeye hazır ol.
3- genelde kulaklıkla çalma, hem sağlıklı değil hem gitarın sesini tüm dinamikleriyle amfiden açıktan duymak bambaşka bir keyif.
4- İkisi de çok basit giriş seviyesi amfiler. Fazla bir ton bekleme... üstteki maddeyi oku.

kardeşim aynı konuyu 3 kez açmana gerek yok, apartman amfisi dediğin zaten transistörlü 10 watt master volüme potansı çalışan bir amfi alsan apartmanda rahatça çalarsın.
ayrıca bu bütçeyle çok profesyonel bişey bekleme.

Forumda Sabit başlıklar var; Başlangıç gitar,amfi tavsiyeleri adı altında araştırmanı tavsiye ederim. Böyle bir başlık açarsan 2 sene sonra anca karar verebilirsin, çünkü Sx gitar tavsiye eden de olacak Gibson da Blackstar 10w amfi tavsiye eden de olacak 4x12 kabinli jcm2000 de bunun sonu yok :) Forumdakilerin kızması 10-15 yıldır yeni arkadaşların forumda araştırma yapmadan direk konu açması ve tekrarlaması :)

Geri