Plastiklerin düzeltilmesi zımpara cila hakkında yardımcı olur musunuz ?

Merhabalar, Konu başlığına ne yazsam bilemedim açıkcası.

Laptopumun plastik gövdesine japon yapıştırıcı vantilatör tarafından püskürtüldüğü için yaklaşık bir süredir laptopumda japondan kalma izler var. Laptopumu bu şekilde görmek biraz canımı sıkıyor. Servis plastik bir kapak değişimine 400 lira istedi. 4-5 ay önce ince zımpara ile japonun üst katmanını aldım ancak şimdi böyle izler kaldı. Acaba bunları polisajdır, ciladır,tekrar zımparadır geçirmemin yolu var mı ?

foto.jpeg
foto2.jpeg

Son düzenleme:
Japon yapışıtırıcısı o bölgeyi yakmış. Plastik tam benim alanıma girmiyor ancak kendi işimde plastikle ilgilenmem gereken ve düzeltemediğim / temizleyemediğim bölgelere pas sökücü sıkarak pamukla siliyorum. En azından bir süre idare ediyor. Gri renkte çok yapabileceğiniz birşey yok. Yaşanmışlık izi diyerek fazla kurcalamadan devam etmenizi veya 400 liraya kıymanızı tavsiye ederim. Malı çok kıymetli olan tiplerdenimdir (dedemden geliyor) bir malzemeyi olabildiğinde zarar vermeden kullanırım ve eğer bakım gerektiren bir durum olursa yenisiyle değiştirtirim. Sizin durumunuzda olsaydım kasayı değiştirtirdim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Japon yapışıtırıcısı o bölgeyi yakmış. Plastik tam benim alanıma girmiyor ancak kendi işimde plastikle ilgilenmem gereken ve düzeltemediğim / temizleyemediğim bölgelere pas sökücü sıkarak pamukla siliyorum. En azından bir süre idare ediyor. Gri renkte çok yapabileceğiniz birşey yok. Yaşanmışlık izi diyerek fazla kurcalamadan devam etmenizi veya 400 liraya kıymanızı tavsiye ederim. Malı çok kıymetli olan tiplerdenimdir (dedemden geliyor) bir malzemeyi olabildiğinde zarar vermeden kullanırım ve eğer bakım gerektiren bir durum olursa yenisiyle değiştirtirim. Sizin durumunuzda olsaydım kasayı değiştirtirdim.
400 lirayı bana 6-7 ay önce dedikleri için yüksek ihtimal şimdi 500-600 diyecekler tabi 400 de hala olabilir bilemiyorum. Ben de kullandığım şeyler de çok titizimdir tertemiz olmasını isterim. Laptopta burası hariç sıfırdan en ufak fark yok. Minik usb vantilatör fanlarda japonla bir yeri yapıştırmıştım. Kurumamış bir döndü bütün laptop kasası japon oldu. O günden beri japonla yan yana bile gelmiyorum. Karbon fiber ile kaplamayı düşünüyorum en kötü ihtimalle bakalım. Yorum için teşekkürler.

Ben laptoplarda kasa çatlaklarını kapatırken japon yapıştırıcısı kullanıyorum, üzerine de çıkmayan tahta kalemini sürüp elimle hafifçe ovuşturuyorum, güzel oluyor. Burada riske girip, ya buna benzer bir şey yapabilirsin(laptopun tüm kasasını boyayabilirsin, çok çirkin olma ihtimali de var). Ya da, tüm kasayı söküp sprey boya ile güzelce boyayabilirsin. Ben bir laptop kasasına 400₺ değmez diyorum, gerçi hangi laptop olduğuna bağlı bu durum. Ama laptop'un oyuncu laptoplarından sanırım. Klavye ve kasa şeklinden belli :).

Ben laptoplarda kasa çatlaklarını kapatırken japon yapıştırıcısı kullanıyorum, üzerine de çıkmayan tahta kalemini sürüp elimle hafifçe ovuşturuyorum, güzel oluyor. Burada riske girip, ya buna benzer bir şey yapabilirsin(laptopun tüm kasasını boyayabilirsin, çok çirkin olma ihtimali de var). Ya da, tüm kasayı söküp sprey boya ile güzelce boyayabilirsin. Ben bir laptop kasasına 400₺ değmez diyorum, gerçi hangi laptop olduğuna bağlı bu durum. Ama laptop'un oyuncu laptoplarından sanırım. Klavye ve kasa şeklinden belli :).
öyleydi de eskidi artık Asus GL703VM CORE İ7 7700HQ fiyatı. Asus GL703VM teknik özellikleri, modelleri, en uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al!

Komple boyamak sıkıntı çünkü sağ taraaf fırçalanmış dedikleri türden ince hafif çizgili böyle kullanmaya devam o zaman :D

öyleydi de eskidi artık Asus GL703VM CORE İ7 7700HQ fiyatı. Asus GL703VM teknik özellikleri, modelleri, en uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al!

Komple boyamak sıkıntı çünkü sağ taraaf fırçalanmış dedikleri türden ince hafif çizgili böyle kullanmaya devam o zaman :D
Bence özellikleri gayet iyi. 120 Hz şu an hangi laptopta var? Fırçalanmış yüzeyi bantla kaplarsın, bu yüzeyi boyarsın. Ama iyi boya işçiliği yapman lazım, ve parçaları tamamen sökmen lazım. Kasada hiçbir parça kalmamalı.

Su zımparası, 2000 numara tavsiye edilir. Ama çizikli gözükebilir.

Sorumluluk kabul edilmemektedir :D
Konudaki fotoğraflar biraz yanıltıcı olmuş güncelledim. 1 numara da zaten sıkıntı o çok göze batıyor 2 numara ise pürüzsüz olmuş sadece rengi değişmiş gibi.
Araçlarda falan görüyorum çizik kapı kolları silinmiş düğmeleri falan sıfır yapıyorlar ama nasıl onu çözemedim. Zımpara deneyeceğim de daha çok yorum daha çok tecrübe bakalım :)

Geri