Ses kartı kullanım

Merhaba arkadaşlar.
Kısa bir süre önce Steinberg CI1 ses kartını aldım. Amacım guitar rig ile güzel tonlar almak. Ses kartının driverları yükledim fakat aldığım ses net değil. Ses kartımın kulaklık girişine ses sistemini aux kablosunu büyültücü yardımı ile taktım. Kayıt yapmak gibi bir amacım yok. Sadece güzel tonlar almak istiyorum. Acaba ne yapmalıyım ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Guitar Rig'in eskimesi ile ne alakası var? İkisi de yazılım.

Her neyse, iyi ses alman için en azından 2 adet referans monitörüne ihtiyacın olacak. Gitarın vereceği frekanslara iyi bir cevap veremeyen kulaklık varsa elinde, iyi bir ton alman çok mümkün değil zaten. Başlangıç seviyesi bile olsa referans monitörleri muhtemelen kullandığın ses kartının fiyat aralığında olacağı için tamamen iyi ton alma unsuru ne kadar para yatırdığınla doğru orantılı olacak bu durumda.

Bir de Guitar Rig'i sakın küçümseme ve sıkıntının onda olduğunu düşünme. Ben bu yazılım ile 1 sene sahnede çaldım; tonu duyanlar öne üşüşüp ekipmana bakıyorlardı ve tırnak işlemcili ufacık bilgisayarı görünce şok geçiriyorlardı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Her neyse, iyi ses alman için en azından 2 adet referans monitörüne ihtiyacın olacak. Gitarın vereceği frekanslara iyi bir cevap veremeyen kulaklık varsa elinde, iyi bir ton alman çok mümkün değil zaten. Başlangıç seviyesi bile olsa referans monitörleri muhtemelen kullandığın ses kartının fiyat aralığında olacağı için tamamen iyi ton alma unsuru ne kadar para yatırdığınla doğru orantılı olacak bu durumda.

Bir de Guitar Rig'i sakın küçümseme ve sıkıntının onda olduğunu düşünme. Ben bu yazılım ile 1 sene sahnede çaldım; tonu duyanlar öne üşüşüp ekipmana bakıyorlardı ve tırnak işlemcili ufacık bilgisayarı görünce şok geçiriyorlardı.
Anladım hocam. Sanki direk jak küçültücü ile bilgisayara bağlanmış gibi ses geliyor da o yüzden sordum. Yani ses kartının bir faydasını göremedim az da olsa.

Doğrudur hocam size lafım yok, ben guitar rigte çoook kötü şeyler yaşarken biasta en ufak sorunum yoktu. Ondan öyle yazdım.

Geri