THOMANN sipariş

Selam arkadaşlar, Thomanndan Elektro gitar, amfi , yanında da bazı kablo kılıf askı prosesor falan filan almayı düşünüyorum. Son 1 ay içinde böyle bir alış veriş yapan varsa Amfi ve gitar için ek vergi alınıyor mu ? Bazı arkadaşlar amfi için alınıyor yazmış bazıları amfi aldım ek vergi alınmadı yazmış insanın kafası karışıyor. Kesin bilgisi olan biri varsa paylaşsa güzel olur. Benim hesaplamama göre ürün fiyatı+%18+kargo+5-10 TL ıvır zıvır , şimdi amfi yüzünden %30 kitlemezler dimi ?

Dosyalar

• Screenshot_2020-09-13-16-07-39-546_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-09-13-16-07-39-546_com.android.chrome.jpg
    147.8 KB · Gösterim: 200
Bu işin kesin bilgisi yok yıllardan beri birileri bişeyler alır bazıları hiç vergi gelmedi der bazılar ekstra vergiler ödedim der onun için denemekten başka şans yok.

Sepete eklediğiniz ürünler vergi hariç 3050 tl tutmuş. vergisiyle birlikte 3500 lira desek (amfi için ek vergi çıkmaması durumunda) bunların Türkiye fiyatı da zaten 3700 lira civarı tutar. Yurt içinden almanız daha mantıklı gözüküyor. Yine de sizin kararınız tabi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfiyi Vox olarak değiştirdiğimde aldıklarım Türkiyede alsam 4500-4600 cıvarı tutuyor Thomanndan vergiyle 3700-3800 cıvarı tutuyor. Ama işte amfiye ek vergi çıkarsa Türkiye fiyatını bile geçicek o yüzden tereddütlüyüm çıkar mı çıkmaz mı diye

sene sonu indirim yaparlar, eğer çok yeni bir ürün almayacaksanız bekleyin derim. Thomann'dan ucuza gelir. Mesela ben marshall DSL5CR'ye ne indirim verecekler, bekliyorum. ek gümrük vergisinin Eylül sonu kalkacağını pek sanmıyorum ama bugünkü geçerli fiyatı 5112tl'ye %25 verseler 3800 bandına düşer. . 🤔 kurtarır mı? bu halde kurtaracağını sanmıyorum. %30 ek vergi kalkıp da 3000tlye düşebilmeli ki en azından 1000tl peşin verip 2000tlde karttan -PAZARLIKLA-vade farksız 6 taksit çekebileyim. Ah bir de Zuhal Ankara'da deneyebileydim.

Geri